Постанова № 7759985, 17.12.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2009
Номер справи
2-а-8356/09
Номер документу
7759985
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.ПолтаваСправа № 2-а-8356/09 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Удовіченка С.О.,

при секретарі –Ясківець М.П.,

за участю:

представника позивача -Серкова Ю.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Відкритого акціонерного товариства "Полтавський завод газорозрядних ламп"про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Полтавський завод газорозрядних ламп"про стягнення податкового боргу в сумі 328 646грн.29 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за ВАТ "Полтавський завод газорозрядних ламп" рахується податковий борг перед бюджетом в сумі 328 646 грн. 29 коп. з наступних податків: заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 203386,00 грн.; заборгованість перед бюджетом з комунального податку в розмірі 678,30 грн.; заборгованість бюджетом зі збору за забруднення природного середовища в розмірі 266,98 грн.; заборгованість перед бюджетом з земельного податку в розмірі 123615,01 грн.; штрафні санкції за порушення законодавства про патентування та застосування РРО в розмірі 700,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з’явився,причини неявки суду не повідомив, хоча повідомлявся про день, час та місце судового засідання заздалегідь та належним чином, надав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що податковий борг у розмірі 328646 грн. 29 коп. є узгодженим податковим зобов'язанням, який задекларований відповідачем і тому є безспірним. Сплата поточних податкових зобов'язань , які виникають в процедурі санації, відстрочуються до закінчення процедури санації. Сума безспірних податкових зобов'язань , які виникли в процедурі санації під час провадження у справі про банкрутство відповідач, відповідно до п. 4 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" включені до реєстру кредиторів і підлягають виконанню в четверту чергу. А тому позовні вимоги є безпідставними.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що розпорядженням Полтавського міськвиконкому № 872-р від 30 листопада 1995 року проведено державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи Відкритого акціонерного товариства "Полтавський завод газорозрядних ламп" (ідентифікаційний код суб’єкта підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 05758463), про що зроблено запис 30 листопада 1995 року у журналі обліку реєстраційних справ за № 1689.

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 05 серпня 2003 року №15277, відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Полтаві з 12 січня 1992 року за №13.

Відкрите акціонерне товариство "Полтавський завод газорозрядних ламп" є платником податків і зборів, передбачених законом України "Про систему оподаткування" .

Відповідно до п.п. 4.1.1. п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” №2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Згідно п.п.4.1.4. п. п.4.1 ст. 4 вищезазначеного Закону податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків). - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

ВАТ “Полтавський завод ГРЛ” подано до Державної податкової інспекції у м. Полтаві декларацію № 43962 від 15.06.2005р. з податку на додану вартість де визначена сума зобов'язання до сплати в бюджет в розмірі 1646,00 грн.: декларацію №67191 від 15.07.2005р. - податкове зобов'язання 1151,0 грн.; декларацію №105939 від 19.08.2005р. - податкове зобов'язання 2074,0 грн.; декларацію №111908 від 19.09.2005р. - податкове зобов'язання 12439,0 грн.; декларацію №137713 від 18.10.2005р. - податкове зобов'язання 26094,0 грн.; декларацію №171074 від 18.11.2005р. - податкове зобов'язання 25379,0 грн.; декларацію №178477 від 15.12.2005р. - податкове зобов'язання 15,0 грн.; декларацію №209870 від 19.01.2006р. - податкове зобов'язання 13673,0 грн.; декларацію №12615 від 20.02.2006р. - податкове зобов'язання 4714,0 грн.; декларацію №17258 від 17.03.2006р. - податкове зобов'язання 3972,0 грн.; декларацію №44820 від 18.04.2006р. - податкове зобов'язання 16885,0 грн.; декларацію №72377 від 18.05.2006р. - податкове зобов'язання 10387,00 грн.; декларацію №82453 від 20.06.2006р. - податкове зобов'язання 6648,0 грн.; декларацію №115885 від 20.07.2006р. - податкове зобов'язання 2035,0 грн.; декларацію № 13 8261 від 21.08.2006р. - податкове зобов'язання 1784,0 грн.; декларацію №142875 від 19.09.2006р. - податкове зобов'язання 3452,0 грн.; декларацію №174963 від 20.10.2006р. - податкове зобов'язання 117,0 грн.; декларацію №202642 від 20.11.2006р. - податкове зобов'язання 7209,0 грн.; декларацію № 211715 від 20.12.2006р. - податкове зобов'язання 2530,0 грн.; декларацію № 239646 від 20.01.2007р. - податкове зобов'язання 8765,0 грн.; декларацію №11020 від 19.02.2007р. - податкове зобов'язання 4652,0 грн.; декларацію №20735 від 20.03.2007р. - податкове зобов'язання 3768,0 грн.; декларацію № 46569 від 19.04.2007р. - податкове зобов'язання 817,0 грн.; декларацію №76696 від 21.05.2007р. - податкове зобов'язання 2067,0 грн.; декларацію №81884 від 19.06.2007р. - податкове зобов'язання 4059,0 грн.; декларацію №113615 від 19.07.2007р. - податкове зобов'язання 1635,0 грн.; уточнюючу декларацію №135535 від 14.08.2007р. - податкове зобов'язання -3,0 грн.; уточнюючу декларацію 135525 від 14.08.2007р. - податкове зобов'язання -474,0 грн.; уточнюючу декларацію №135566 від 14.08.2007р. - податкове зобов'язання -36,0 грн.; уточнюючу декларацію №135526 від 14.08.2007р. - податкове зобов'язання 1014,0 грн.; уточнюючу декларацію №135540 від 14.08.2007р. - податкове зобов'язання 9,0 грн.; уточнюючу декларацію №135533 від 14.08.2007р. - податкове зобов'язання 526,0 грн.; уточнюючу декларацію №135529 від 14.08.2007р. - податкове зобов'язання 152,0 грн.; уточнюючу декларацію №135527 від 14.08.2007р. - податкове зобов'язання 152.0 грн.; декларацію №136651 від 16.08.2007р. - податкове зобов'язання 2608,0 грн.; декларацію№144148 від 18.09.2007р. - податкове зобов'язання4179,0 грн.; декларацію №201638 від 19.11.2007р. - податкове зобов'язання 4274,0 грн.; декларацію№211063 від 19.12.2007р. - податкове зобов'язання 1710,0 грн.; декларацію №242307 від 18.01.2008р. - податкове зобов'язання 1588,0 грн.; декларацію №11266 від 14.02.2008р. - податкове зобов'язання 2787,0 грн.; декларацію №20767 від 18.03.2008р. - податкове зобов'язання 13099,0 грн.; декларацію №47460 від 15.04.2008р. - податкове зобов'язання 1345,0 грн.; декларацію №80806 від 15.05.2008р. - податкове зобов'язання 2607,0 грн.

Згідно п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” №2181-111 від 21.12.2000 року платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену ним у податковій декларації, протягом десяти днів наступних за днем відповідного граничного строку. Проте відповідачем не сплачено узгоджену суму зобов'язання в повному обсязі та станом на даний час податковий борг по зазначених деклараціях становить 203386 грн. 00 коп.

Отже, податковий борг з податку на додану вартість складає 203386 грн. 00 коп.

Відповідно до ст. 15 Закону України від 25.06.91 р. N 1251-XII "Про систему оподаткування" до місцевих податків і зборів віднесено комунальний податок. Пунктом 3 ст. 15 цього Закону визначено, що податки і збори (обов'язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими селищними,міськими радами згідно із переліком і у межах граничних розмірів ставок, установлених законами України. При цьому комунальний податок є обов'язковим для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цього податку.

Відповідно до статей 4 - 5 Закону N 2151-ХІІ платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.

Згідно зі ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 р. N 56-93 "Про місцеві податки і збори" комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.

ВАТ “Полтавський завод ГРЛ” подано до Державної податкової інспекції у м. Полтаві податкові розрахунки комунального податку: № 65004 від 14.07.2005р., за яким нараховано 66,30 грн. податку за базовий податковий період; № 138565 від 19.10.2005р., за яким нараховано 30,60 грн. податку за базовий податковий період; №214382 від 23.01.2006р., за яким нараховано 61,20 грн. податку за базовий податковий період; № 45590 від 18.04.2006р., за яким нараховано 76,50 грн. податку за базовий податковий період; № 116279 від 20.07.2006р., за яким нараховано 85,00 грн. податку за базовий податковий період; № 179145 від 24.10.2006р., за яким нараховано 79,90 грн. податку за базовий податковий період; № 242362 від 22.01.2007р., за яким нараховано 76,50 грн. податку за базовий податковий період; № 46616 від 19.04.2007р., за яким нараховано 45,90 грн. податку за базовий податковий період; - № 109489 від 17.07.2007р., за яким нараховано 45,90 грн. податку за базовий податковий період; № 173738 від 18.10.2007р., за яким нараховано 44,20 грн. податку за базовий податковий період; № 238010 від 17.01.2008р., за яким нараховано 35,70 грн. податку за базовий податковий період; № 47967 від 16.04.2008р., за яким нараховано 30,60 грн. податку за базовий податковий період.

Статтею 69 Закону України від 21.05.97 р. N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що місцеві податки і збори зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Як встановлено ст.19 Декрету, місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному радами, якими вони встановлюються. Відповідачем не сплачено узгоджену суму зобов'язання в повному обсязі, податковий борг згідно вищезазначених розрахунків становить 678,30 грн. Всього податковий борг з комунального податку становить 678,30 грн.

Відповідно до Закону України “Про систему оподаткування ” №1251-ХП від 25.06.1991р., Закону України “Про державну податкову службу в Україні”№509-ХІ1 від 04.12.1990р., Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетам та державними цільовими фондами ” №2181-111 від 21.12.2000р., Постанови Кабінету Міністрів України №303 від 01.03.1999р. “Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору ”, проведено документальну невиїзну перевірку ВАТ “Полтавський завод ГРЛ” з питання своєчасності подання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2005 рік.

По результатам перевірки складено акт від 13 березня 2006 року №59-1505, в якому встановлено порушення, а саме, несвоєчасне подання розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2005 рік по терміну подання 09.02.2006р., чим порушено п.9 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору.

На підставі акту перевірки № 59-1505 від 13.03.2006р. винесено податкове повідомлення - рішення № 0000531505/0 від 15.05.2006р. на суму 170,00 грн.. яке отримане платником податку особисто 15.03.2008, що підтверджується підписом відповідальної особи на корінці податкового повідомлення.

Також, судом встановлено, що ВАТ “Полтавський завод ГРЛ ” в період 2005-2008 роки подано до ДПІ у м. Полтаві наступні розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища:податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 81331 від 27.07.2005року, яким нараховано збір за звітний квартал 4,77 грн.; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 156940 від 02.11.2005 року, яким нараховано збір за звітний квартал 5,56 грн. ; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища №239025 від 14.02.2006 року, яким нараховано збір за звітний квартал 6,40 грн.; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 55978 від 26.04.2006 року, яким нараховано збір за звітний квартал 14,42 грн; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 121950 від 28.07.2006р., яким нараховано збір за звітний квартал 10,81 грн.; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 163599 від 12.10.2006р., яким нараховано збір за звітний квартал 12,61 грн. ; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 252368 від 31.01.2007року, яким нараховано збір за звітний квартал 7,21 грн.; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 67079 від 08.05.2007 року яким нараховано збір за звітний квартал 8,05 грн.; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 112455 від 19.07.2007 року, яким нараховано збір за звітний квартал 6,03 грн.; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 173347 від 18.10.2007 року, яким нараховано збір за звітний квартал 8,04 грн. ; податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 264871 від 06.02.2008р., яким нараховано збору за звітний квартал 6,04 грн.;податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища № 47849 від 19.04.2006р., яким нараховано збору за звітний квартал 7,04 грн.

Відповідно до п.п. 4.1.1. п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Згідно п.п.4.1.4. п. п.4.1 ст. 4 вищезазначеного закону податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№2181-111 від 21.12.2000р., платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену ним у податковій декларації, протягом десяти днів наступних за днем відповідного граничного строку. Проте відповідачем не сплачено узгоджену зобов'язання в повному обсязі, податковий борг по зазначених розрахунках становить 266,98грн.

Всього податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 266.98 грн.

Статтею 2 Закону України "Про плату за землю" визначено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку орендної плати, що залежить від грошової оцінки земель.

          Платником податку до ДПІ у м. Полтаві подано податковий розрахунок земельного податку №1987 від 28.01.2005 року, де визначена сума зобов'язання до сплати в бюджет в розмірі 185422,53 грн.

          Статтею 17 Закону України “Про плату за землю ” зазначено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частина. За відповідачем рахується борг з земельного податку в розмірі 1236158,01 грн.

          Контрольно - ревізійним управлінням в Полтавській області проведено ревізію фінансово - господарської діяльності ВАТ “Полтавський завод газорозрядних ламп ” за 2004-2005 роки та І півріччя 2006. За насідками перевірки складено акт №16010260/23-317 від 06.11.2006р., в якому зафіксовані порушення п.2.9 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме: перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі.

За відповідачем рахується заборгованість по сплаті штрафних санкцій в розмірі 700 грн. 00 коп.

Податкове зобов’язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядки та у строки, визначені Законом України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.200 року № 2181 -III або іншими законами.

Заборгованість в сумі 328646,29 грн. є податковим боргом не сплачений відповідачем в установлений законом термін.

Загальний податковий борг у розмірі 328646 грн. 29 коп. є узгодженим і не оскаржувався у встановленому законом порядку.

          У відзиві на адміністративний позов відповідач зазначив, що податковий борг у розмірі 327946 грн. 29 коп. є узгодженим податковим зобов'язанням, який задекларований відповідачем і тому є безспірним. Сплата поточних податкових зобов'язань , які виникають в процедурі санації, відстрочуються до закінчення процедури санації. Сума безспірних податкових зобов'язань , які виникли в процедурі санації під час провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Полтавський завод газорозрядних ламп", відповідно до п. 4 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" включені до реєстру кредиторів і підлягають виконанню в четверту чергу. Крім того зазначив, що рішення про застосування штрафної санкції № 0003222306/0 від 09.11.2006 року на суму 700 грн. 00 коп. відповідачеві не надходило. Фактично ВАТ “Полтавський завод ГРЛ” про застосування даної санкції стало відомо лише з адміністративного позову. Але не оспорюючи правомірність застосування вказаної санкції в сумі 700 грн. 00 коп. відповідач її визнає і включає до реєстру вимог кредиторів по справі №7/25 в VI (шосту) чергу виконання.

          Відносно зазначених тверджень відповідача, судом встановлено наступне.

Ухвалою Арбітражного суду Полтавської області від 02 лютого 2001 року порушено провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Полтавський завод газорозрядних ламп". Встановлено, що на даний час триває процедура санації зазначеного підприємства.

          Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" санація - система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

          Відповідно до статей 1 та 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

          Наведені норми регулюють правовідносини, які виникають між боржником і кредиторами у зв'язку з неспроможністю боржника виконати після настання встановленого строку існуючі зобов'язання і спрямовані на відновлення платоспроможності боржника або його ліквідації з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів.

          У суб'єкта господарювання після ухвалення рішення про визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури можуть виникати нові зобов’язання зі сплати податків і зборів. В ліквідаційній процедурі нові зобов'язання у банкрута в особі його органу управлінні - ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть виникати виключно у випадках прямо передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і порядок їх виконання передбачений нормами цього Закону. Такими випадками відповідно до ч. 9 ст. 30 зазначеного Закону є поточні комунальні та експлуатаційні платежі;інші витрати, пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури.

          Дія мораторію поширюється лише на задоволення вимог конкурсних кредиторів. Отже, з порушенням провадження у справі про банкрутство не пов'язується завершення підприємницької діяльності боржника, він має право укладати угоди, у нього можуть виникнути нові зобов’язання.

          Що стосується зобов'язань поточних кредиторів, то за цими зобов'язаннями, згідно із загальними правилами, нараховуються неустойка (пеня, штраф), застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

          Враховуючи, що строк виконання податків і зборів по сплаті податкового боргу настав у відповідача після 02.02.2001 року, тобто після порушення Арбітражним судом Полтавської області провадження у справі про банкрутство, дія мораторію на виконання цих податків зобов'язань не розповсюджується.

          Даний висновок кореспондує зі змістом ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", згідно з якою нарахування неустойки (штраф,у пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості за зобов'язаннями, строк виконання яких настав після порушення справи про банкрутство та введення мораторію, припиняється лише з дня прийняття рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

          Мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), які виникли після дня введення мораторію, а отже не припиняє заходів, спрямованих на їх забезпечення.

          Відповідно до п.5.4 Рекомендацій Вищого господарського суду від 04.06.2004 року № 04-5/1193 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом »дія мораторію не поширюється на задоволення вимог поточних кредиторів та виплату (стягнення) заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди (частини 6 та 24 статті 1, частина 6 статті 12 Закону).

Отже, податковий борг в сумі 328646 грн. 29 коп., який виник з 2005 року по 2008 рік відповідачем є узгодженим і по своїй суті поточним. Жодна норма Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №2343 не звільняє відповідача від сплати поточних податкових зобов’язань, які виникли в процедурі банкрутства. Тому, позовні вимоги позивача про стягнення з ВАТ «Полтавський завод газорозрядних ламп ГРЛ» є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Згідно з пунктом 3.1.1. статті 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно п. 1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та п. 1.16 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" державна податкова інспекція в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати в бюджет податків і зборів та інших платежів, та згідно п.11 ст.10 вищезгаданого закону, на ДПІ покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно ж п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, при цьому відповідно до п.1.7 ст. 1 Закону активами платника податків являються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать платнику за правом власності або повного господарського відання.

Враховуючи вищевикладене, Державна податкова інспекція у м. Полтаві правомірно звернулася до суду про стягнення з відповідача податкового боргу в сумі 328646 грн. 29 коп.

          Відповідно до ч.1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

          Згідно із ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Відкритого акціонерного товариства "Полтавський завод газорозрядних ламп" про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Полтавський завод газорозрядних ламп" заборгованість перед бюджетом:

- на р/р №31117029700002, код бюджетної класифікації 14010100, в Державний бюджет, одержувач УДК у м. Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 203 386 ( двісті три тисячі триста вісімдесят шість) грн. 00 коп.;

- на р/р №33116329700002, код бюджетної класифікації 50080200, в місцевий бюджет Полтавської міської Ради, ЗКПО 34698804, банк одержувача УДК в Полтавській області, МФО 83109, заборгованість перед бюджетом зі збору за забруднення природного середовища в розмірі 266 ( двісті шістдесят шість) грн.98 коп.;

- на р/р №33219828700002, код бюджетної класифікації 16010200, в місцевий бюджет Полтавської міської Ради , ЗКПО 34698804, банк одержувача ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019, заборгованість перед бюджетом з комунального податку в розмірі 678 (шістсот сімдесят вісім) грн.30 коп.;

- на р/р №33215811700002, код бюджетної класифікації 13050100, в місцевий бюджет Полтавської міської Ради, ЗКПО 34698804, банк одержувача УДК в Полтавській області, МФО 831019, заборгованість перед бюджетом з земельного податку в розмірі 123 615 ( сто двадцять три тисячі шістсот п’ятнадцять) грн. 01 коп.;

- на р/р №3111710470002, код бюджетної класифікації 21081000, в Державний бюджет, одержувач УДУ у м. Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 штрафні санкції за порушення законодавства про патентування та застосування РРО в розмірі 700 (сімсот) грн.00 коп.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 22 грудня 2009 року.

          Суддя                                                                                С.О. Удовіченко