
1Справа № 335/10506/18 3/335/1767/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про закриття провадження у справі
31 жовтня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Макаров В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 107-Б, справу про адміністративне правопорушення, про притягнення до адміністративної відповідальності:
- ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, яка обіймає посаду головного бухгалтера ТОВ «ОСОБА_2 БКВ», проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 530 від 03.09.2018 року, за результатами документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ОСОБА_2 БКВ» (ЄДРПОУ 40921939), встановлено, що головним бухгалтером ОСОБА_1 вчинено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що призвело до завищення суми від’ємного значення з податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку в банку (р. 20.2.1) на суму 113 077 грн., чим порушено п. 200.1, п.п.б), п.п.в) п. 200.4 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України.
В судове засідання, призначене на 31.10.2018 року ОСОБА_1 не з’явилася, про день, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи, причини неявки суду невідомі.
З урахуванням того, що в силу вимог статті 268 КУпАП участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді справи не є обов’язковою, суд вважає за можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно ч. 2 ст. 38 КпАП України, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше трьох місяців із дня вчинення правопорушення.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Стаття 38 КУпАП передбачає, що, справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів які підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні три місяці з дня його виявлення. У разі відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але при наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про її закриття.
Відповідно до ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.
Приписи статті 247 КУпАП є імперативними і чітко вказують, що суд повинен лише закрити провадження, і не вирішувати при цьому жодних інших питань.
Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції наголошує, що позовна давність це законне право правопорушника уникнути переслідування або притягнення до суду після закінчення певного періоду після скоєння правопорушення. Термін позовної давності забезпечує юридичну визначеність та остаточність, запобігаючи порушенню прав відповідачів, які можуть трапитись у разі прийняття судом рішення на підставі доказів, що стали неповними через сплив часу (пункт 137 Рішення від 09.01.2013 року у справі «ОСОБА_3 проти України» (заява № 21722/11), (рішення від 22.10.1996 року у справі «Стаббінгз та інші проти Сполученого Королівства» (Stubbings and Others v. the United Kingdom), п. 51, Reports 1996-IV).
Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленихзаконом.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.
Як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення та встановлено судом, порушення, що інкримінується ОСОБА_1 вчинено 11.07.2018 року, акт документальної позапланової виїзної перевірки від 11.07.2018 року № 400/08-01-12-02/40921939, порушення в декларації з ПДВ за квітень 2018 року.
Таким чином, враховуючи, що справа про адміністративне правопорушення надійшла з Головного управління ДФС України в Запорізькій області 18.10.2018 року, що підтверджується штампом на супровідному листі, тобто з дня вчинення правопорушення до надходження справи про адміністративне правопорушення до суду пройшло понад 3 місяці, суд приходить до висновку, що розпочате провадження в даній справі підлягає закриттю на підставі пункту 7 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи те, що суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження по справі, судовий збір на підставі ст. 40-1 КУпАП стягненню з ОСОБА_1 не підлягає.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 283-284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга або протест прокурора подаються до Запорізького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги або протесту прокурора.
Суддя: В.О. Макаров