Постанова № 7755607, 21.01.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2010
Номер справи
2а-146/10/2470
Номер документу
7755607
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

Іменем України

21.01.2010 року м. Чернівці Справа № 2а-146/10/2470

13 год. 00 хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ковалюка Ярослава Юрійовича ,

                    секретар судового засідання Василик Григорій Васильович , за участю представників: позивача-Голубової М.Г., Безверхньої О.О.; відповідача-Штефанко Н.Б., третьої особи на стороні відповідача , яка не заявляє самостійних вимог-Гульпе О.Ю., ,

          розглянувши в м. Чернівці у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області                     

до Управління праці та соціального захисту населення Новоселицької райдержадміністрації           

про виконання вимог МКРВ           

                    

ВСТАНОВИВ:

Проведеною працівниками МКРВ в Новоселицькому та Герцаївському районах КРУ в Чернівецькій області ревізією використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло, водопостачання та водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, яка надавалась у 2008 році з урахуванням вимог Закону України від 28.12.2007 №107-VI „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, а також використання бюджетних коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року в Управлінні праці та соціального захисту населення Новоселицької районної державної адміністрації (надалі –Управління праці) за період з 01.01.2008 року по 01.09.2008 року, встановлено зайве нарахування та виплату компенсації постраждалим сім`ям внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року (надалі –стихійне лихо) на загальну суму 1743900,00 гривень. Відповідно до п.7 ст.10 Закону МКРВ в Новоселицькому та Герцаївському районах КРУ в області листом від 19.12.2008 №24-27-14/703 Управлінню праці були направлені вимоги щодо вжиття заходів по усуненню фінансових порушень.

Однак, Управлінням праці забезпечено виконання вимог МКРВ в Новоселицькому та Герцаївському районах КРУ в області частково, а саме в сумі 419730,00 грн., а порушення на загальну суму 1324170,00 грн. залишилися не усунутими й цих підстав контролюючий орган звернувся до суду з адміністративним позовом про виконання його вимог підконтрольною установою.

В судовому засіданні представники позивача повністю підтримали заявлені до суду вимоги.

Сторона відповідача не визнала позову, просила відмовити у його задоволенні.

Суд, вислухавши доводи кожної з сторін, пояснення третьої особи, проаналізувавши матеріали справи й законодавство, що регулює вказані правовідносини, вважає позов належним до задоволення з наступних підстав.

Так, під час ревізії Управління праці з питань використання ним бюджетних коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха, було проведено зустрічні звірки в окремих сільських радах, якими встановлено наступні порушення.

Зокрема, 86 фізичних осіб віднесено до ІІІ категорії постраждалих та сплачено 473500,00 грн., проте у зазначених осіб згідно з актами обстеження пошкоджені лише господарські будівлі, що є порушенням вимог п.13 Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2008 №689 (надалі –Порядок №689), де зокрема зазначено, що за рахунок субвенції здійснюється часткова виплата допомоги у розмірі 5 тис. гривень - для третьої категорії постраждалих сімей, в яких пошкоджений житловий будинок (квартира) підлягає поточному ремонту та втрачене майно (з розрахунку 4 тис. гривень на поточний ремонт і 1 тис. гривень на відшкодування вартості втраченого майна).

Також, 5 мешканцям сіл надано матеріальної допомоги на загальну суму 47500,00 грн. без складення актів обстеження їх господарств, що є порушенням п. 11 Порядку №689, яким передбачено, що списки громадян для надання остаточної суми допомоги відповідно до пункту 15 цього Порядку складаються на підставі актів обстеження, що проводяться відповідно до Порядку обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.2008 № 688 (надалі –Порядок №688).

Крім того, 15 фізичних осіб, у яких постраждали лише земельні ділянки, віднесено до ІІІ категорії постраждалих внаслідок стихійного лиха та виплачено матеріальної допомоги на загальну суму 103500,00 грн., що є порушенням п. 13 Порядку №689, яким передбачено, що за рахунок субвенції здійснюється часткова виплата допомоги (аванс) у такому розмірі - 5 тис. гривень - для третьої категорії постраждалих сімей, в яких пошкоджений житловий будинок (квартира) підлягає поточному ремонту та втрачене майно (з розрахунку 4 тис. гривень на поточний ремонт і 1 тис. гривень на відшкодування вартості втраченого майна).

Аналогічно 4 фізичних осіб, у яких постраждали лише земельні ділянки, віднесено до ІІ категорії постраждалих внаслідок стихійного лиха та виплачено матеріальної допомоги на загальну суму 75000,00 грн., що є порушенням п. 13 Порядку №689, де вказано, що за рахунок субвенції з державного бюджету здійснюється часткова виплата допомоги для другої категорії постраждалих сімей, в яких пошкоджений житловий будинок (квартира) підлягає капітальному ремонту або має істотні пошкодження (непридатні для експлуатації підлога, віконні та дверні блоки, внутрішньобудинкові мережі газо-, водо-, електропостачання, має місце відшарування зовнішньої або внутрішньої штукатурки).

Також, 3 фізичним особам, у яких постраждали лише земельні ділянки, сплачено матеріальної допомоги ще й за господарські будівлі, які відсутні у відповідних актах обстеження як пошкоджені, внаслідок чого зайво сплачено матеріальної допомоги в сумі 8500,00 гривень..

Встановлено 5 випадків складення актів обстеження на членів однієї сім`ї, що мешкають в одному господарстві та мають один погосподарський номер. Вказане вище призвело до зайвої виплати матеріальної допомоги в розмірі 130000,00 грн. та є порушенням п.14 Порядку №689, де зазначено, що допомога виплачується власнику (співвласнику) житлового будинку (квартири), членові житлово-будівельного кооперативу, садового товариства.

Має місце 9 випадків виплати матеріальної допомоги двом членам сім`ї, що мешкають та зареєстровані за однією адресою, проте один з них є власником ще одного будинку, що призвело до зайвої виплати коштів державного бюджету в сумі 180000,00 грн. та є порушенням п.14 Порядку №689.

Внаслідок переведення 35 фізичних осіб до нижчої категорії постраждалих від стихійного лиха, зайво виплачено матеріальної допомоги в сумі 602500,00 гривень.

Виплачено 4 особам матеріальної допомоги на загальну суму 105400,00 грн. при відсутності у останніх права власності на житловий будинок чи земельну ділянку, що є порушенням п.14 Порядку.

Крім того, працівниками Управління праці було допущено помилки при внесенні категорії до списків постраждалих, що призвело до зайвої виплати допомоги на загальну суму 15000,00 гривень.

Окрім того, Управлінням праці виплачено допомоги на двох учнів та одного студента з метою їхньої підготовки до 2008/09 навчального року в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, проте 2 учнів не зареєстровані в господарствах, що постраждали внаслідок стихії, а студент має вік, який більше 23 років. Зазначене вище призвело до зайвої виплати матеріальної допомоги в сумі 3000,00 гривень.

Отже, судом встановлено, що при нарахуванні вказаної допомоги відповідачем допущені фінансові порушення на загальну суму 1 743 900.00 грн., з яких на момент розгляду справи не відшкодовано порушення в сумі 1 324 170.00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, а також доказів на підтвердження цих обставин.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області до управління праці та соціального захисту населення Новоселицької районної державної адміністрації про виконання вимог МКРВ в Новоселицькому та Герцаївському районах КРУ в області є обгрунтованими, обставини, на які посилається контролюючий орган доведені належними та допустимими засобами доказування, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі..

Розподіл судових витрат суд не проводить у відповідності до вимог п.2 ст.94 КАС України, оскільки судове рішення ухвалюється на користь суб’єкта владних повноважень, судових витрат, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз позивачем не здійснено.

На підставі викладеного й керуючись статтями 2, 11, 69-71, 158- 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України , суд-

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Новоселицької районної державної адміністрації забезпечити відшкодування коштів до Державного бюджету України (код платежу – 21080500) в сумі 1324170,00 грн., які були зайво сплачені фізичним особам.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо заява про апеляційне оскарження була подана, але апеляційна скарга у строк, встановлений цим Кодексом, не була подана, постанова набирає сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                     Я.Ю. Ковалюк