Постанова № 7755224, 16.12.2009, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2009
Номер справи
2а-1214/09/2470
Номер документу
7755224
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Чернівці Справа № 2а-1214/09/2470

10 год. 48 хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді: Скакун О.П.

при секретарі: Пишній К.Г.

за участю:

представника позивача –Тимчука В.І.

представників відповідача – не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Ленінського району м.Вінниці в інтересах держави в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні»до Кам’янської сільської ради про стягнення штрафних санкцій,

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор Ленінського району м.Вінниці в інтересах держави в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні» звернувся до суду з адміністративним позовом до Кам’янської сільської ради про стягнення штрафних санкцій у сумі 3400 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що постановою державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області № 6/40-02 від 26.01.2009 року до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 3400 грн., які підлягають стягненню у судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, вже вдруге явку свого представника в судовому засіданні не забезпечив та про причини неявки суду не повідомив. У зв’язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

ВСТАНОВИВ:

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області проведено позапланову перевірку Кам’янської сільської ради, с.Кам’яна, Глибоцького району. За результатами перевірки складено акт перевірки № 853/795 від 20 жовтня 2008 року, яким було встановлено порушення ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику». На підставі акту видано припис № 473 від 24.10.2008 року, яким відповідача зобов’язано у визначені терміни вжити ряд заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень у сфері електроенергетики. З метою здійснення контролю за виконанням зазначеного припису, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області проведено перевірку, за результатами якої складено акт № 6/40-2 від 23.01.2009 року. Згідно акту перевірки було виявлено факт невиконання вимог припису № 473 від 24.10.2008 року.

26.01.2009 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області винесено постанову № 6/40-02 про накладення штрафу у сумі 3400 грн. за порушення законодавства про електроенергетику, а саме за ухилення від виконання п.1,2,3.7,8,9,14,15 припису від 24.10.2008 року №473 .

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно п.2 ст.121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів держави в судах у випадках, визначених законом. Однією із форм представництва є, у відповідності до ч.3 ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб .

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці, регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі, відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії врегульовано Законом України «Про електроенергетику».

Відповідно до Закону України «Про електроенергетику»державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929.

Статтею 26 Закону України «Про електроенергетику»передбачено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 27 Закону України «Про електроенергетику»суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Держенергонагляду. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб’єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Постанова Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Чернівецькій області № 6/40-02 від 26.01.2009 року відповідачем в адміністративному або судовому порядку не оскаржувалась.

Відповідно до пункту 10 Положення «Про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999 р., суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечення на позов не надав.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Прокурора Ленінського району м.Вінниці в інтересах держави в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні» про стягнення штрафних санкцій з Кам’янської сільської ради у сумі 3400 грн. підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю .

2.          Стягнути з Кам’янської сільської ради (код ЄДРПОУ 04418340) штрафні санкції у сумі 3400 грн. на користь Державного бюджету України (р\р 31117106700040 ВДК у Глибоцькому районі) .

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

У судовому засіданні 16 грудня 2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 21 грудня 2009 року.

Суддя                                         О.П. Скакун