ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2009 р.
11 год.50 хв.Справа № 2-а-8155/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковбій О.В.,
при секретарі: Попутько О.А.,
за участю:
прокурора - Павленко І.В.,
представника позивача - Прудіус С.С.,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави - Міністерства транспорту та зв"язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Херсонській області
до ОСОБА_2
про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Звернувшись до суду, прокурор Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області просить суд стягнути з ОСОБА_2 фінансові санкції по постанові №023224, від 03.10.2007р. на загальну суму 1700,00 грн.
Представник позивача посилається на наступне, що 14.08.2007р. о 08-20, під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - на автомобілі НОМЕР_1, надавались послуги з перевезення вантажів без оформлення ліцензійної картки. Начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 03.10.2007 року винесено постанову №023224 про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 1700,00 грн. У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанови про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача заявлені вимоги підтримали в повному обсязі, просили позов задовольнити.
Відповідач проти задоволення позову запереував, просив відмовити у його задоволенні.
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
14.08.2007р. державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області складено Акт №050861 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Відповідно до якого виявлено те, що послуги з перевезення вантажів надавались без оформлення ліцензійної картки.
03.10.2007 р. винесено постанову №023224 про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 1700,00 грн.
Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.00року N1775-III ст.9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт" підлягає ліцензуванню.
Відповідно до ст. 48. Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про автомобільний транспорт" ліцензійна картка транспортного засобу - документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Відповідно до ст. 60 вищезазначеного закону за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону застосовуються штрафні санкції розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п. 3,4,21,27,28,29,32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.
Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, що відповідачем було здійснено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, в частині перевезення вантажу без наявності ліцензійної картки. Оскільки відповідачем винесені постанови про застосування фінансових санкцій не оскаржувались, та не сплачені, то застосовані штрафи на сьогодні є заборгованістю, тому підлягають стягненню.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19,158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до Державного бюджету (рахунок 31116106700002 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Херсон, код доходу 21081100, код ОКПО 24104230) фінансові санкції по постанові №023224 від 03.10.2007 року на загальну суму 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 грудня 2009 р..
Суддя Ковбій О.В.