
Справа 229/5046/18
Номер провадження 3/229/1385/2018
П О С Т А Н О В А
30 жовтня 2018 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає за адресою: вул. Смоленська, 10-87, м.Дружківка, Донецька область, головний бухгалтер ТОВ «Орбіта-сервіс»,
за ч.1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
до Дружківського міського суду Донецької області з Головного управління ДФС у Донецькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 24.10.2018 року № 38.
Відповідно до протоколу ОСОБА_1 здійснила порушення строків подання, а саме несвоєчасне подання платіжного доручення до сплати податку на додану вартість терміном сплати до 23.08.2018 року, яке фактично було подане 29.08.2018 року, про що складено акт № 383/05-99-43-01/23779807 від 11.09.2018 року, чим порушено підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу в частині несвоєчасної сплати сум узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч.2 ст. 256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Із протоколу вбачається, що він складений головним державним ревізором- інспектором Дружківського відділу податків і зборів з юридичних осіб Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_2, однак, всупереч вимог ст. 256 КУпАП, нею не підписаний.
Крім того, протокол від 24.10.2018 року № 38 складено відносно ОСОБА_1, однак зі змісту протоколу, в графі «Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності», зазначено, що протокол мав підписати ОСОБА_3, тобто не особа, яка притягається до адміністартивної відповідальності.
В протоколі про адміністративне правопорушення стосовно інформації про факт неявки міститься посилання на акт неявки від 24.10.2018 року № 25/05-99-43-01. Зі змісту протоколу вбачається, що інформація про факт неявки стосується частини протоколу щодо відмови ОСОБА_1 від надання пояснень.
До протоколу додано акт про неявку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності головного бухгалтера ТОВ "Орбіта-сервіс" ОСОБА_1 від 24.10.2018 року № 26/05-99-43-01-22. Акту від 24.10.2018 року № 25/05-99-43-01 до протоколу не додано.
Згідно акту від 24.10.2018 року № 26/05-99-43-01-22 19.09.2018 року поштою на адресу ТОВ "Орбіта-сервіс" було спрямовано повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до контролюючого органу від 18.09.2018 року № 28 з рекомендованим поштовим відправленням.
28.09.2018 року представник не з’явився.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до контролюючого органу № 28 від 18.09.2018 року, яким головного бухгалтера ТОВ «Орбіта-сервіс» ОСОБА_1 запрошували 28.09.2018 року на 15-00 год. для складання протоколу про адміністративне правопорушення на посадову особу підприємства, які встановлені під час проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість за 2018 рік.
До протоколу також додано копію квитанції від 18.09.2018 року, згідно якої 18.09.2018 року ТОВ «Орбіта-сервіс» направлялось рекомендоване поштове відправлення.
Однак із даної квитанції не вбачається, що саме ТОВ «Орбіта-сервіс» направлялось даним поштовим відправлення.
Тобто, відомості про факт неявки, на які є посилання в протоколі про адміністративне правопорушення є неналежними і нічим не підтверджені.
Відомості про отримання або про відмову отримання другого примірника протоколу ОСОБА_1 у протоколі про адміністративне правопорушення також відсутні.
Відповідно до п.58.1 ст.58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобовязання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:
невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;
завищення розміру задекларованого відємного значення обєкта оподаткування податком на прибуток або відємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу;
заниження або завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
До протоколу додано податкове повідомлення- рішення від 19.10.2018 року № НОМЕР_2.
Відомості про те, що дане повідомлення-рішення набрало законної сили і ніким не оскаржується, до протоколу про адміністративне правопорушення, не додано.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що протокол № 38 від 24.10.2018 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-2 КУпАП, відносно ОСОБА_1 не може бути розглянутий у суді, а тому підлягає поверненню для дооформлення у відповідності з вимогами ст.256 КУпАП.
Враховуючи викладене та керуючись ст.256 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В :
протокол № 38 про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 163-2 КУпАП, вчинене ОСОБА_1, разом з доданими до нього матеріалами, повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Панова Т.Л.