
415/7841/18
3/415/1569/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2018 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю прокурора Зайченко І.А., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту захисту економіки управління захисту економіки НПУ в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого завідуючим полігоном твердих побутових відходів (ТПВ) Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,
- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, обіймаючи посаду завідуючого полігоном твердих побутових відходів (ТПВ) Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1В - свою вину у вчиненому визнав, однак наголосив на тому, що намагався декілька разів на день подавати декларацію, однак подати декларацію у нього вийшло лише 04.04.2018 року.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_2 в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 1 розділу 1 статуту Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806, затвердженого Начальником управління по здійсненню політики Лисичанської міської ради в галузі житлово-комунального господарства ОСОБА_3 від 20.07.2006, засновником підприємства є Лисичанська міська рада, яке засноване на базі майна, що знаходиться у комунальній власності Лисичанської міської ради відповідно до наказу фонду комунального майна №93 від 27.04.1999 та за рішенням трудового колективу (протоколу №1 від 06.01.1999).
Лисичанське комунальне автотранспортне підприємство 032806 зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 03328008 та відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України Лисичанське КАТП 032806 є юридичною особою публічного права.
Відповідно до наказу директора Лисичанського КАТП 032806 від 08.04.2013 №56/К ОСОБА_1 призначена на посаду завідувача полігоном твердих побутових відходів (ТПВ) з оплатою відповідно до штатного розкладу.
Відповідно до посадової інструкції завідувача полігоном твердих побутових відходів (ТПВ), затвердженої директором Лисичанського «КАТП 032806» ОСОБА_4 від 03.01.2014, завідувач полігоном твердих побутових відходів (ТПВ) здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю полігону твердих побутових відходів, тобто обіймає посаду пов’язану з виконанням організаційно-розпоряджчих та адміністративно-господарчих функцій.
З посадовою інструкцією ОСОБА_1 було ознайомлено під особистий підпис.
Таким чином, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону. Завідувач полігоном твердих побутових відходів (ТПВ) Лисичанського КАТП 032806 ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права.
16.03.2018 ОСОБА_1 було ознайомлено з наказом директора Лисичнського КАТП 032806 №47 від 16.03.2018 «Про подачу електронних е-декларацій посадовими особами ЛКАТП 032806», відповідно до вимог Закону України від 14.10.2015 «Про запобігання корупції», постанови Кабінету міністрів України «Питання запобігання та виявлення корупції» від 04.09.2013 №706.
Відповідно до додатку 1, відповіді №577 від 06.09.2018 (вх.. УЗЕ 2259 від 10.09.2018) Лисичанського КАТП ОСОБА_1 в період з 01.01.2018 по 01.04.2018 в відпустці, у відрядженні або на лікарняному не перебував.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Подання зазначеної декларації відбувається у поярку затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання фунцій держави або місцевого самоврядування».
Відповідно до інформації опублікованої на сайті НАЗК суб’єктам декларування рекомендується завчасно отримати послуги електронно-цифрового підпису, та відповідно до інформації опублікованої на сайті НАЗК, декларанту необхідно перевірити термін дії та працездатність його власного електронного цифрового підпису для роботи з Реєстром. Зазначене свідчить про те, що суб’єкт декларування повинен завчасно підготуватися в тому числі і з технічного боку до своєчасного подання декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб’єктом декларування ОСОБА_1 зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018 р.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місмцевого самоврядування» ОСОБА_1 було подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 04.04.2018 року о 19 годині 52 хвилини, тобто несвоєчасно.
Згідно з пояснень ОСОБА_1 причиною несвоєчасної подачі електронної декларації є те, що потребувала заміни електронної адреси, що була прив’язана до сайту НАЗК, та була зареєстрована на забороненому на теперішній час ресурсі «Яндекс.ру». Також потребував заміни електронний цифровий підпис, який було отримано в АЦСК ПАТ «Приватбанк». Перевіркою сайту АЦСК ПАТ «Приватбанк» встановлено, що ОСОБА_1 отримав в АЦСК ПАТ «Приватбанк» електронний цифровий ключ 24.03.2018. Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особи. Уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік ОСОБА_1 не мав.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює завідуючим полігоном твердих побутових відходів (ТПВ) Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806, особою з інвалідністю не являється, до адміністративної відповідальності притягується вперше.
Відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
В якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Згідно з ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1, який – працює завідуючим полігоном твердих побутових відходів (ТПВ) Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806, особою з інвалідністю не являється, вперше притягується до адміністративної відповідальності, в судовому засіданні – в повному обсязі визнав свою провину, щиро розкаявся, а також приймаючи до уваги не значний проміжок часу між визначеним законом строком подання декларацій та датою подання декларації, враховуючи малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, суд вважає за можливе інкриміноване в провину правопорушнику ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП, на підставі ст.22 КУпАП, вважати малозначним, і, відповідно, за можливе звільнити правопорушника ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої санкцією зазначеної статті, обмежившись усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 33, 172-6, 221, 280, 284, 287-291 КУпАП суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, і обмежитись усним зауваженням, справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: А.Г.Березін