
26.10.2018 227/4630/18
У Х В А Л А
26 жовтня 2018 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Здоровиця О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Покровського об»єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
24.10.2018 року позивач звернувся до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з адміністративним позовом до Покровського об»єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії.
Вивчивши зміст адміністративного позову та додані до нього матеріали справи, вважаю, що даний адміністративний позов подано до Добропільського міськрайонного суду із порушенням правил предметної підсудності, виходячи з такого.
Відповідно до ст.171 КАСУ, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 20 КАС України передбачено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, відповідно до якого визначено які адміністративні справи підлягають розгляду місцевими загальними судами як адміністративними судами, а які окружними адміністративними судами.
Так, за змістом частини першої ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Частиною 2 ст.20 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З огляду на вказане, адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб»єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат за предметною підсудністю належать до юрисдикції окружних адміністративних судів відповідно до ч.2 ст.20 КАС України.
Добропільський міськрайонний суд Донецької області є місцевим загальним судом, до юрисдикції якого віднесено вирішення адміністративних справ, визначених виключно у ч.1 ст.20 КАС України.
За місцем проживання позивача ОСОБА_1 АДРЕСА_1 та місцезнаходженням відповідача Покрокровського об»єданного УПФУ в Донецькій області (м.Покровськ Донецькій області) діє відповідний окружний адміністративний суд, а саме - Донецькій окружний адміністративний суд (адреса: 84122, Донецька обл., м.Слов'янськ, вул.Добровольського, буд.1, веб-сайт: https://adm.dn.court.gov.ua, E-mail: inbox@adm.dn.court.gov.ua, телефони: канцелярія (0626) 66-40-43).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відтак, вважаю необхідним передати вказаний адміністративний позов до Донецького окружного адміністративного суду.
Згідно ч.8 ст.29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність направлення матеріалів адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду для розгляду справи по суті після набрання законної сили даної ухвали.
Керуючись ст.171, 20, 29, 294 КАС України, суддя-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Покровського об»єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії - передати на розгляд за предметною підсудністю до Донецького окружного адміністративного суду (84122, Донецька область, м.Слов'янськ, вул.Добровольського, буд. 1).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду або через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом п»ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Копію ухвали направити для відома позивачу.
Суддя О.В.Здоровиця
26.10.18