Рішення № 77411485, 26.10.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.10.2018
Номер справи
815/3130/18
Номер документу
77411485
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/3130/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., за участю секретаря судового засідання Рижук В.І., розглянувши в письмовому провадженні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Одеський обласний військовий комісаріат, про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Одеський обласний військовий комісаріат, про зобов’язання вчинити дії щодо перерахунку та підвищення пенсії, починаючи з моменту її призначення – 28 листопада 2015 року, з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації грошового забезпечення та грошової премії відповідно статтям Дисциплінарного статуту ЗСУ, з яких були сплачені страхові внески.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з 28.11.2015 року йому призначено пенсію за вислугу років з основним розміром 70% грошового забезпечення та виплачувалася в розмірі 5969,54 грн., що підтверджується протоколом від 28.11.2015 року та розрахунком пенсії від 21.11.2016 року. Згідно даного розрахунку, при обчисленні пенсії було враховано грошове забезпечення у такому розмірі: посадовий оклад - 1600 грн.; оклад за військове звання - 135 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% - 694 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням (надбавка за знання 2-х і більше західноєвропейських мов 25%, надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за спеціальні завдання чи державну охорону 40%, надбавка за виконання особливо важливих завдань 10%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 45%, премія 80%) - 6098,92 грн. Загальна сума грошового забезпечення для обчислення пенсії складала 8527,92 грн.

Позивач вказав, що 27.04.2018 року, виходячи з положень ст.ст. 43 та 63 Закону №2262-ХІІ, п.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", ним було подано відповідачу заяву про перерахунок пенсії та додаткові документи, які дають право на перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії. 11.05.2018 року відповідач відмовив у задоволенні заяви позивача повідомленням за вих. №1176/Ш-11.

Ухвалою від 02 липня 2018 року відкрито загальне позовне провадження у вказаній справі та призначено підготовче засідання.

Ухвалою від 02 липня 2018 року у відповідача витребувано докази.

Ухвалою від 28.08.2018 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Одеський обласний військовий комісаріат.

Ухвалою від 28.08.2018 року продовжено строк підготовчого провадження у справі на 30 днів.

Ухвалою від 19.09.2018 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті на 28.09.2018 року.

У судове засідання, призначене на 28 вересня 2018 року на 12:00 год., сторони не з'явились.

28.09.2018 року до суду через канцелярію представник позивача надав заяву про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.

Представник відповідача 28.09.2018 року через канцелярію суду також надав заяву, в якій просив розглядати справу без участі представника Управління.

30.07.2018 року представник відповідача через канцелярію суду надав письмовий відзив, відповідно до якого позов вважає необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню. Представник відповідача зазначив, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, щомісячна додаткова грошова допомога, індексація грошового забезпечення та грошова премія - мають тимчасовий характер, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не включаються до складу грошового забезпечення при звільненні з військової служби та для обчислення і перерахунку пенсії.

Представник відповідача вважав, що Головне управління діє на підставі та у межах, передбачених діючим законодавством України.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Одеський обласний військовий комісаріат, в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Пояснення щодо позову представник третьої особи не надав.

Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, у порядку письмового провадження за наявними у справі письмовими доказами без фіксування судового засідання технічними засобами, що передбачено ч.4 ст.229 КАС України.

Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.

Згідно протоколу від 28.11.2015 року позивачу призначена пенсія згідно з Законом України №2262-ХІІ від 09.04.1992 року. При обчисленні пенсії ОСОБА_1 враховане грошове забезпечення позивача у такому складі: посадовий оклад - 1600 грн.; оклад за військове звання - 135 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% - 694 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням (надбавка за звання 2-х і більше західноєвропейських мов 25%, надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за спеціальні завдання чи державну охорону 40%, надбавка за особливо важливі завдання 100%, надбавка за оперативно-розшукову діяльність 45%, премія 80%) - 6098,92 грн., в т.ч. сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 8527,92 грн. (а.с. 10).

27.04.2018 року позивачем подана заява від 24.04.2018 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про перерахунок пенсії, додатком до якої надана довідка про додаткові види грошового забезпечення від 09.12.2015 року №222/1/243/118/331 (а.с. 12-13, 15-16).

З наданої довідки вбачається, що за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням позивачем отримані у складі грошового забезпечення суми, які не враховані на момент призначення пенсії, а саме: щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація грошового забезпечення, грошова премія відповідно статтям Дисциплінарного статуту ЗСУ (а.с. 16).

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області 11.05.2018 року, за результатами розгляду заяви позивача, надана відповідь за вих. №1176/Ш-11 про відмову в прийнятті рішення щодо проведення перерахунку пенсії (а.с. 14).

Відповідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень ст.41 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема, суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з положеннями ч. 1-3 ст. 9, ч. 1 ст. 10-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Згідно з п.7 Постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17 липня 1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей", пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

В п.2 постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” визначено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п. 30.1, 30.3 розділу ХХХ “Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам”, затвердженої наказом Міністра оборони України №260 від 11.06.2008 року, особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та набули право на щорічну основну відпустку, один раз на рік надається грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

Розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадових окладів, окладів за військовими званнями та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Відповідно до п. 31.1 розділу ХХХІІ “Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам”, командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право преміювати осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за їх особистий внесок у загальні результати служби.

Командир військової частини має право позбавляти військовослужбовців премії повністю або частково.

Преміювання здійснюється згідно з інструкцією про преміювання військовослужбовців, яка розробляється у військових частинах виходячи зі специфіки та особливостей виконання завдань конкретної військової частини і затверджується вищим командуванням. Конкретні показники позбавлення військовослужбовців премії повністю або частково встановлюються в межах випадків, передбачених пунктом 31.5 цієї Інструкції.

Згідно із п. 33.1, 33.3 розділу ХХХІІІ “Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам”, особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, для вирішення соціально-побутових питань один раз на рік надається матеріальна допомога в розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення. Розмір матеріальної допомоги установлюється за рішенням Міністра оборони України, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

До місячного грошового забезпечення, з якого визначається матеріальна допомога, включаються посадові оклади, оклади за військовими званнями та щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 3 липня 1991 року № 1282-XII “Про індексацію грошових доходів населення”, згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.

Системний аналіз наведених законодавчих норм дає підстави для висновку, що вищезазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч.2 ст.9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них єдиного внеску.

Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у справах цієї категорії, зокрема, у постановах Верховного Суду від 20 лютого 2018 року у справах № 335/2071/15-а та № 346/2949/17.

У відповідності до ч.5 ст.242 КАС України суд має враховувати висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Також у зазначеній постанові від 20.02.2018 року у справі №346/2949/17 Верховний Суд зробив висновок, що посилання відповідача на рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 № 4рп/2015, яким надано тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” є безпідставним, оскільки стосується перерахунку пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Суд вважає необгрунтованим посилання представника відповідача на постанову Верховного Суду України від 19 травня 2015 року по справі №21-466а15, оскільки предметом спору по даній справі була вихідна допомога при звільнені з військової служби, тоді як предметом спору по цій справі є розмір грошового забезпечення, з якого має обчислюватися пенсія військовослужбовця.

Рішення Верховного Суду від 12.03.2018 року по справі №802/2196/17-а стосується пенсійного забезпечення співробітників Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України, обчислення та виплата якої здійснюється за іншими нормами законодавства України, в зв'язку з чим посилання на нього є необгрунтованим.

Посилання представника відповідача на проміжний висновок Касаційного адміністративного суду Верховного Суду в ухвалі від 26 червня 2018 року по справі №522/2738/17 також є необгрунтованим, оскільки остаточного рішення по даній справі ще не прийнято, а її розгляд ОСОБА_2 Палатою Верховного Суду призначено на 7 листопада 2018 року (ухвала ОСОБА_2 Верховного Суду від 3 вересня 2018 року).

Правова позиція з подібних справ була висловлена Верховним Судом України у постановах від 10 березня 2015 року по справі № 21-70а 15 та від 20 жовтня 2015 року по справі № 559/3342/14-а, Верховним Судом у постановах від 20 лютого 2018 року по справі № 335/2071/15-а, від 20 лютого 2018 року по справі № 346/2949/17, від 28 лютого 2018 року по справі № 522/9660/16-а, від 22 березня 2018 року по справі № 604/319/17, від 10 травня 2018 року по справі № 638/21271/15-а.

Верховний Суд України в постанові від 10 березня 2015 року (справа № 21-70а15) вказав, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Отже, врахуванню в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії підлягають отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в частині зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області вчинити дії щодо перерахунку та підвищення пенсії ОСОБА_1, починаючи з моменту її призначення – 28 листопада 2015 року, з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та грошової премії відповідно статтям Дисциплінарного статуту ЗСУ.

Однак, позовні вимоги позивача в частині зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області вчинити дії щодо перерахунку та підвищення пенсії ОСОБА_1, починаючи з моменту її призначення – 28 листопада 2015 року, з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія індексації грошового забезпечення, задоволенню не підлягає, оскільки в примітці додаткової інформації про грошове забезпечення ОСОБА_1 (а.с. 16) зазначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування нараховується на все грошове забезпечення, окрім, зокрема, індексації грошових доходів громадян.

Щодо тверджень відповідача у відзиві на позовну заяву про пропущення позивачем строку звернення до суду, слід зазначити, що позивач обґрунтовує необхідність виплати йому пенсії з дати її призначення, оскільки перерахунок пенсії не проведений з вини органів Пенсійного фонду та органу, що видає довідку перерахунку пенсії, а тому в даному випадку строк звернення до суду позивачем не пропущений.

З позовної заяви вбачається, що порушення відповідачем прав позивача, з метою захисту яких він звернувся до суду, позивач пов’язує з наданням Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області відмови від 11.05.2018 року № 1176/Ш-11 у перерахунку пенсії за результатами розгляду його звернення щодо перерахунку пенсії та доданих до нього документів.

Позивач звернувся до суду з цим позовом 26.06.2018 року, а тому строк звернення до суду з цим позовом позивач не пропустив.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, згідно ч.1 ст.139 КАС України, суд присуджує позивачу всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.1 ст.139, ч.9 ст.205, ч.4 ст.229, ст.ст. 241-246, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 – задовольнити частково.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385) вчинити дії щодо перерахунку та підвищення пенсії ОСОБА_1 (вул. Армійська, 10-а, в/ч А1145, м. Одеса, 65009, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), починаючи з моменту її призначення – 28 листопада 2015 року, з включенням до складу (розміру) грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється) пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та грошової премії відповідно статтям Дисциплінарного статуту ЗСУ, з яких було сплачені страхові внески.

У задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на користь ОСОБА_1 (вул. Армійська, 10-а, в/ч А1145, м. Одеса, 65009, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1) судовий збір, сплачений за подання цього позову, в сумі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П'ятого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.В. Андрухів

.