Постанова № 77383860, 23.10.2018, Приморський районний суд м. Маріуполя

Дата ухвалення
23.10.2018
Номер справи
266/4349/18
Номер документу
77383860
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 266/4349/18

Провадженя№ 3/266/1327/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2018 року м. Маріуполь

Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Шишилін О.Г., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: м. Маріуполь, вул.. Лавицького б. 4 кв. 63

за ст. 130 ч. 1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

27.07.2018 року о 05 год. 27 хв. Донецька область, м. Маріуполь,Приморський район, пр.-т Нахімова, біля б. 55 водій ОСОБА_1 керував транспортний засобом HONDA ACCORD д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп’яніння ( нечітка мова, невпевнена хода, різкий запах алкоголю з порожнини рота, поведінка не відповідає обстановці, почервоніння обличчя). Обстеження було проведено у встановленому законом порядку, а саме у наркологічному центрі міста Маріуполя, чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України.

ОСОБА_1 повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи до суду не з’явився надавши письмову заяву про відкладення розгляду справи з причини його хвороби, про що надав довідку центру первинної медико-санітарної допомоги № 4 від 22.10.2018 р. про перебування з 12.10.18 р. по день надання довідки на амбулаторному лікуванні з діагнозом гострий бронхіт.

Разом із тим, з матеріалів справи вбачається, що розгляд справи призначався неодноразово, а ОСОБА_1 жодного разу не з'явився на розгляд справи, проте про розгляд справи був повідомлений належним чином і завчасно.

Так при складанні протоколу про адмін правопорушення ОСОБА_1 було повідомлено що розгляд справи відбудеться в суді 10.08.2018р. (даний факт підтверджується як підписом у протоколі та і відеозаписом на СД файл 20180726084117000266) проте розгляд справи за неявкою останнього було відкладено за його заявою, оскільки ОСОБА_1 потребував правої допомоги (а.с. 18). Також розгляд справи не відбувся і 12.10.2018р. з причин неявки ОСОБА_1 який заявою (а.с.21 ) повідомив, що перебуває на лікуванні, про що надав довідку центру первинної санітарної допомоги ( а.с. 22). Враховуючи заяву ОСОБА_1, суд призначив розгляд справи на 23.10.2018р., проте останній не з’явився у призначену дату надавши письмову заяву про відкладення розгляду справи з причини його хвороби, про що надав довідку центру первинної медико-санітарної допомоги № 4 від 22.10.2018 р. про перебування з 12.10.18 р. по день надання довідки на амбулаторному лікуванні з діагнозом гострий бронхіт ( а.с. 25, 26).

За загальними вимогами ч.1 ст.277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

Відповідно до ст.268 КУпАП у даній категорії справ не передбачає обов'язкової присутності особи яка притягається до адміністративної відповідальності коли вона сповіщена про місце і час розгляду справи. А тривалість розгляду та кількість відкладень розгляду справи свідчить про достатність використаного часу для використання ОСОБА_2 правових засобів захисту.

Як вбачається з особистої заяви ОСОБА_1 він повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, проте не з’явився у судове засідання, із медичної довідки вбачається, що він перебуває на амбулаторному лікуванні, про обмеження участі у судовому засіданні у цій довідці даних не мається, а тому, вважаючи причину неявки не поважною, а також враховуючи вищезазначені обставини, які дають суду підстави вважати, що ОСОБА_1 зловживає своїми правами, розраховуючи на настання наслідків передбачених п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.

За таких підстав суд приходе до висновку про можливість розгляду справи у відсутність особи яка притягається до адміністративної відповідальності.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, відеозапис вважає, що у діях ОСОБА_1 є наявність події та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, а його вина в скоєнні даного адміністративного правопорушення доведена протоколом БД 049832 від 26.07.2018 року, поясненнями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4 згідно до яких ОСОБА_1 на вимогу працівників поліції відмовився пройти огляд на місці за допомогою приладу «Драгер», але погодився пройти медичний огляд в лікаря нарколога для визначення стану сп’яніння. Так за результатами висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 26.07.2018 р. № 287 складеного о 6 год. 11 хв. ОСОБА_1 перебував у стані гострої інтоксикації внаслідок вживання алкоголю, неускладнена.

Оскільки до протоколу у якості доказу було надано вище вказаний висновок із поміткою попередній, судом було витребувано з КЛПУ «Маріупольський наркологічний диспансер м. Маріуполя» акт медичного огляду та направлення ОСОБА_1 на обстеження.

Відповідно до ч. 3 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства Внутрішніх справ України за № 1395 від 07.11.2015 року направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп’яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (зі змінами).

Відповідно до п.7 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду затвердженого постановою КМУ від 17 грудня 2008 р. №1103 поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж

протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.

З дослідженого судом направлення з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння ОСОБА_1 було направлено 26.07.2018 р. о 05 год. 30 хв. до медичного закладу, тобто протягом 2 годин з моменту виявлення поліцейським відповідних підстав( а.с. 29).

З акту медичного огляду на підставі якого було складено висновок №287 від 26.07.2018 р. вбачається, що огляд ОСОБА_1 проведено 26.07.2018 р. о 06 год. 11 хв.., в результаті огляду у останнього вивалено гостра інтоксикація внаслідок вживання алкоголю. У зв’язку із чим на підставі отриманого висновку співробітником поліції о 07 год. 15 хв. було складено відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення БД №049832 від 26.07.2018 р. за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Крім того постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі від 26.07.2018 р. на ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 126 КУпАП скоєне 26.07.2018 р. о 5 год. 27 хв., накладено адміністративне стягнення у розмірі 425 грн. ( а.с.8).

Відповідно до п.2.9 а. ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакція.

Частиною 1 статті 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

В той же самий час, суд зазначає, що водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, що відповідає п. 1 розділу IX Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП, Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства Внутрішніх справ України за № 1395 від 07.11.2015 року, тобто від часу зупинки та відсторонення водія від керування та проходження огляду на стан сп’яніння проходить певний час.

З розписки ОСОБА_1 вбачається, що останній 26.07.2018 р. зобов’язався не керувати транспортним засобом. За таких підстав водій ОСОБА_1 було відсторонено від керування транспортним засобом.

Санкція частини 1 статті 130 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, і на інших осіб – накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За положеннями п. 1.10 Правил дорожнього руху України водієм є особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії, а також особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.

Визначаючи міру адміністративного стягнення, яку необхідно призначити правопорушника, суд виходить із того, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, що є не тільки обставиною, що обтяжує відповідальність, а є умисно вчиненим правопорушенням, оскільки сідаючи за керування транспортним засобом водій повинен усвідомлювати всю відповідальність та настання можливих наслідків та дій, загрозу яку він може нести не тільки собі, а й усім учасникам дорожнього руху, тому суд вважає доцільним та достатнім для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень застосувати до правопорушника адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до ст.. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З урахуванням характеру скоєного правопорушення, ставлення до скоєного і ступеню вини, даних про особу правопорушника та обставин пом'якшувальних і обтяжливих відповідальність, керуючись ст. ст. 221, 280, 283, 284,130 ч. 1 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_2) визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 10200 гривень (розрахунковий рахунок № 31112149005001, одержувач Донецьке УК Донецької області/21081300, Банк ГУДКСУ В Донецькій області, МФО 899998, ЄДРПОУ 38033949, код платежу 21081300) з позбавленням права керування транспортним засобом строком на 1 рік.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_2) судовий збір у розмірі 352,40 гривень, на користь держави з наступними реквізитами отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України( ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, розрахунковий рахунок № 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред’явлення постанови до виконання 3 місяці з дня її винесення.

Суддя: Шишилін О. Г.