Постанова № 77382145, 24.10.2018, Дружківський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
24.10.2018
Номер справи
229/4973/18
Номер документу
77382145
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

№ 3/229/1373/2018

ЄУН 229/4973/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2018 року м. Дружківка

24 жовтня 2018 року суддя Дружківського міського суду Донецької області Петров Є.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від тво командира військової частини А 4165 Міністерства оборони України, про притягнення до адміністративної відповідальності

солдата ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, місце перебування: військова частина А 4165, військовослужбовець військової служби за контрактом, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1,

за ч.3 ст.172-20, ч. 3 ст. 172-20, ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

До дружківського суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності солдата ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20, ч. 3 ст. 172-20, ч. 2 ст. 172-15 КУпАП. 24.10.2018 року суддя виніс постанову, згідно якої всі матеріали справ було об’єднано в одне провадження.

Згідно ч. 1 ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

29 вересня 2018 та 06 жовтня 2018 року ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп’яніння під час виконання обов’язків військової служби.

На думку командування військової частини в діях ОСОБА_1 є адміністративне правопорушення, за яке передбачена адміністративна відповідальність згідно ч.3 ст.172-20 КУпАП України, та додатково за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП. Відповідно, тво командиром військової частини А 4165 ст. лейтенантом ОСОБА_2А, було складено протоколи серія ВЧ № 143 від 29 серпня 2018 року, ВЧ № 144 від 29 серпня 2018 року, ВЧ № 168 від 06 жовтня 2018. Адміністративний матеріал направлено на розгляд по суті до Дружківського міського суду Донецької області.

Згідно до ст.277 КпАП України адміністративні справи за ст.172-20 ч.3, ч. 2 ст. 172-15 КпАП України розглядаються протягом доби.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до Інструкції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, затв. Наказом МО України від 18.07.2017р. № 374, протокол про військове адміністративне правопорушення мають право складати командири (начальники) військових частин; командири підрозділів, які уповноважені на те командиром (начальником) військової частини, які визначаються наказами відповідних командирів (начальників) військових частин. Згідно п.1.6.1. наказу начальника Військової служби правопорядку у Збройних Силах України від 27 квітня 2018 року № 89, складати протоколи про адміністративні правопорушення у випадках передбачених ст. 172-20 КУпАП має право посадова особа військової комендатури, відповідальна за організацію патрульно-постової служби. Протокол стосовно ОСОБА_3, було складено тво командиром військової частини А 4165 (додано докази здійснення обов’язки за наказом командира військової частини), відповідно правомочною особою.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей, документів, а також іншими документами.

В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, проте надав заяву про розгляд справи без його участі, свою вину в скоєному правопорушенні визнав, щиро каявся просив суворо його не карати.

Дослідивши повно і об'єктивно всі обставини справи в їх сукупності, оцінивши докази, суд приходить до висновку, що солдат ОСОБА_1, винний у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-20 ч. 3 КУпАП. За правопорушення передбачене ч. 2 ст. 172-15 звільняється від відповідальності з огляду на таке

Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,, дійсно перебуває на військовій службі.

Винність ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, медичними актами медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння - показання за двома епізодами 0,28% та 0,47 %, де встановлено факт сп’яніння, поясненнями самого ОСОБА_1, викладеними у протоколі про притягнення адміністративне правопорушення та в поясненнях на ім’я командира військової частини, висновками акту № 210 службового розслідування, поясненнями свідка ОСОБА_4

Оскільки, адміністративна відповідальність за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП настає за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об’єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, або виконання ними обов’язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння в умовах особливого періоду, в діях солдата ОСОБА_5 є склад даного адміністративного правопорушення. Згідно постанови ВАСУ від 16.02.2015 року по справі № 800/582/14 дія особливого періоду доведена.

Що стосується адміністративного правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, то суддя відмічає, що ОСОБА_5 притягається до адміністративної відповідальності за вчинення ним дій, за які його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП. Згідно до ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Саме з цієї причини на ОСОБА_1 звільняється від відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.

При визначенні міри відповідальності правопорушника береться до уваги, що основна мета адміністративного стягнення - виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

За змістом ст. 9 КУпАП єдиною підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність у її діях (бездіяльності) складу адміністративного правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ст.ст. 23, 33 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами та при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Суд при накладенні адміністративного стягнення враховує ступень вини ОСОБА_1, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягався, який є військовослужбовцем, відсутність обставин що пом’якшують та обтяжують покарання.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати встановлюється законом.

На підставі вимог п.5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року.

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07 грудня 2017 року № 2246-VIII прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2018 року складає 1762 грн.

Керуючись ст.ст. 36, 38, 221, 248-249, 251, 277-278, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (РНОКПП НОМЕР_1) притягнути до адміністративної відповідальності за ст.172-20 ч. 3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3740 (три тисячі сімсот сорок) грн. 00 коп.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (РНОКПП НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.

Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті за реквізитами для сплати штрафу: отримувач коштів: Дружківське УК/Дружківка/ 21081100, код отримувача: 37937273; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. податків); МФО: 899998; рахунок отримувача: 31413542005040; код класифікації доходів: 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції.

Судовий збір підлягає сплаті на реквізити: отримувач коштів - Дружківське УК/м.Дружкiвка/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37937273; банк отримувача - Казначейство України(ел.адм.податків); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 31210206005040; код класифікації доходів бюджету- 22030101.

Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Є.В. Петров