Рішення № 77357646, 23.10.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.10.2018
Номер справи
813/4548/16
Номер документу
77357646
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/4548/16

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2018 року м. Львів

14 год. 15 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М., представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов’язання утриматися від вчинення дій, -

у с т а н о в и в:

23 грудня 2016 року ОСОБА_3 ( далі - позивач, ОСОБА_3В.) звернувся в суд із адміністративним позовом до Головного територіальне управління юстиції у Львівській області в особі Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області до складу якого входить Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ( далі - відповідач), в якому просив:

- визнати неправомірними дії державних виконавців Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області щодо проведення в рамках виконавчого провадження №48303700 з примусового виконання виконавчого напису №7984 виданого 21 вересня 2009 року приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4, про звернення стягнення на нерухоме майно: будинок загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. №9в та земельну ділянку загальною площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, 9в кадастровий номер 4611500000:01:013:0050, що належать на праві власності ОСОБА_3, оцінки нерухомого майна - будинку загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд.№9в та земельної ділянки загальною площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, 9в кадастровий номер 4611500000:01:013:0050 та встановлення (визначення) вартості будинку загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. №9в в розмірі 2638683,00 грн. (без ПДВ) і вартості земельної ділянки загальною площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, 9в кадастровий номер 4611500000:01:013:0050 в розмірі 342714,00 грн. (без ПДВ) з розрахунку на один метр квадратний земельної ділянки 987,65 грн.;

- зобов’язати Головне територіальне управління юстиції у Львівській області, в особі Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, до складу якого входить Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області утриматись від використання (заборонити використання) в рамках виконавчого провадження №48303700 з примусового виконання виконавчого напису №7984 виданого 21 вересня 2009 року приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4, про звернення стягнення на нерухоме майно: будинок загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. №9в та земельну ділянку загальною площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, 9в кадастровий номер 4611500000:01:013:0050, що належать на праві власності ОСОБА_3 при вчиненні будь-яких виконавчих дій (включаючи реалізацію майна відповідно до ст.61 Закону України «Про виконавче провадження»), оцінки (визначеної вартості) будинку загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. №9в в розмірі 2638683,00 грн. (без ПДВ) та оцінки (визначеної вартості) земельної ділянки загальною площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, 9в кадастровий номер 4611500000:01:013:0050 в розмірі 342714,00 грн. (без ПДВ) з розрахунку на один метр квадратний земельної ділянки 987,65 грн.

В обґрунтування позову зазначено те, що відповідачем у ході визначення вартості (оцінки) нерухомого майна у рамках зведеного виконавчого провадження № 48303700 порушено вимоги, встановлені нормативно-правовими актами з оцінки майна, зокрема Національного стандарту № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 року №1440 та Національного стандарту № 2 «Оцінка нерухомого майна», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року №1442, відтак не було визначено ринкової вартості такого майна у розумінні вищевказаних нормативно-правових актів. Також, до позивача не надходило жодних повідомлень чи попереджень про проведення огляду належному йому нерухомого майна, або вимог про надання доступу до оцінюваного майна, а тому вважає, що відсутність такого огляду беззаперечно унеможливлює об’єктивне оцінювання нерухомого майна, оскільки не дозволяє належним чином визначити фактичний стан об’єкту оцінювання. Позивач вважає дії відповідача щодо визначення вартості (оцінки) нерухомого майна протиправними, а саму таку вартість – заниженою і такою, що не відповідає об’єктивній ринковій вартості, а відтак звернувся до суду з цим позовом.

Крім того, позивачем в ході розгляду даної справи неодноразово подавались письмові пояснення щодо численних неточностей та порушень чинних стандартів з оцінки майна, відображених у звіті про експертну грошову оцінку земельної ділянки та у звіті про незалежну оцінку будинку, зокрема оцінку земельної ділянки, результати якої відображено у звіті оцінки ділянки, з незрозумілих причин виконував не лише незалежний оцінювач ОСОБА_5, але й ПП «Інвестиційно експертний центр», яке у виконавче провадження не залучалося. Відповідно позивач стверджував, що реальна вартість майна є в декілька разів більшою, аніж її було визначено відповідачем. (т. 1, а.с. 54-57, 173,174).

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2017 року клопотання позивача про забезпечення позову задоволено. Заборонено реалізацію майна, а саме будинку загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. №9 «в» та земельної ділянки загальною площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, 9 «в» кадастровий номер 4611500000:01:013:0050 до набрання постановою суду закнної сили.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року провадження у справі за вказаним позовом закрито, на підставі п. 1 ч.1 ст. 238 КАС України, у зв’язку із тим, що даний спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2018 року задоволено апеляційну скаргу ОСОБА_3, ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року у цій справі скасовано, а справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 25 червня 2018 року справу прийнято до провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

09 жовтня 2018 року на адресу Львівського окружного адміністративного суду від Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області надійшов відзив на позовну заяву ОСОБА_3, в якому відповідач у справі зазначив, що відповідно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції чинній на момент винесення постанови) визначення вартості майна боржника проводиться державним виконавцем за ринковими цінами, що діють на день визначення вартості майна. Для оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден державний виконавець залучає суб’єкта оціночної діяльності - суб’єкта господарювання, який провадить свою діяльність відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». З метою оцінки нерухомого майна позивача, а саме житлового будинку за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, 9 «в» та земельної ділянки за адресою: Львівська обл.,м. Трускавець, вул. Стебницька, 9 в, 30 вересня 2016 року державним виконавцем винесено постанову про призначення експерта, суб’єкта оціночної діяльності – суб’єкта господарювання ОСОБА_5, який має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності № 924/15, виданий Фондом державного майна України, для участі у виконавчому провадженні. Стверджує, що дії державного виконавця щодо оцінки нерухомого майна полягають лише у залученні експерта, суб’єкта оціночної діяльності – суб’єкта господарювання. Інших дій пов’язаних з оцінкою майна державний виконавець не проводить. Разом з тим, відповідач покликається на правовий висновок, викладений у постанові ОСОБА_6 Верховного Суду від 13 березня 2018 року у справі № 914/881/17. Просить в задоволенні позову відмовити повністю.

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити. Додатково у судовому засіданні 23.10.2018 подав відповідь на відзив.

Представник відповідача доводи, викладені у відзиві на адміністративний позов, підтримав у повному обсязі, просив у задоволенні позовних вимог позивача відмовити.

Суд, заслухавши думку сторін у справі, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Пунктом 3 частини 1 статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих написів нотаріусів.

Суд встановив, що на виконанні у Відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області перебуває виконавче провадження №42583870 з виконання виконавчого напису №7984, виданого 21 вересня 2009 року приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4, щодо звернення стягнення на нерухоме майно: будинок загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. № 9в та земельну ділянку загальною площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, № 9в кадастровий номер 4611500000:01:013:0050, що належать на праві власності ОСОБА_3

В ході примусового виконання державним виконавцем описано й арештовано майно боржника, а саме: будинок загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. № 9в та земельну ділянку загальною площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, № 9в кадастровий номер 4611500000:01:013:0050.

Згідно з п. 15 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право залучати в установленому порядку понятих, працівників поліції, інших осіб, а також експертів, спеціалістів, а для проведення оцінки майна – суб’єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання.

Частиною першою статті 20 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що для з’ясування та роз'яснення питань, що виникають під час здійснення виконавчого провадження і потребують спеціальних знань, виконавець виносить постанову про залучення експерта або спеціаліста (кількох експертів або спеціалістів), а для проведення оцінки майна - суб'єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання.

Тобто, право виконавця залучати для участі у виконавчому провадженні для проведення оцінки майна – суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання, передбачене п. 15 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», кореспондує обов'язку виконавця, встановленому в імперативній формі ч. 1 ст. 20 Закону України «Про виконавче провадження», залучати для проведення оцінки майна – суб’єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання.

Згідно ч. 3 ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження» для проведення оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден виконавець залучає суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання.

Правові засади здійснення оцінки майна визначено у Законі України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» (далі - Закон про оцінку майна).

Статтею 4 в Законі про оцінку майна передбачено, що професійна оціночна діяльність - діяльність оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності, визнаних такими відповідно до положень цього Закону, яка полягає в організаційному, методичному та практичному забезпеченні проведення оцінки майна, розгляді та підготовці висновків щодо вартості майна.

Відповідно до статті 5 Закону про оцінку майна, суб'єктами оціночної діяльності є:

- суб’єкти господарювання - зареєстровані в установленому законодавством порядку фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють господарську діяльність, у складі яких працює хоча б один оцінювач, та які отримали сертифікат суб'єкта оціночної діяльності відповідно до цього Закону;

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які отримали повноваження на здійснення оціночної діяльності в процесі виконання функцій з управління та розпорядження державним майном та (або) майном, що є у комунальній власності, та у складі яких працюють оцінювачі. Права, обов'язки та відповідальність суб'єктів оціночної діяльності встановлюються цим та іншими законами.

Згідно з частиною 4 статті 3 Закону про оцінку майна, процедури оцінки майна встановлюються нормативно-правовими актами з оцінки майна. У випадках проведення незалежної оцінки майна складається звіт про оцінку майна.

Так, в ході проведення виконавчих дій для визначення вартості майна, що є предметом стягнення у вищевказаному зведеному виконавчому провадженні, постановою державного виконавця примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_7 від 30 вересня 2016 року призначено суб'єкта оціночної діяльності ОСОБА_5 для надання письмового звіту про оцінку майна боржника.

Виконавець, здійснюючи примусове стягнення на нерухоме майно, не бере участі у його безпосередній оцінці та/або визначенні його вартості. Законом України «Про виконавче провадження» виконавці також не наділені повноваженнями ставити під сумнів об'єктивність проведеної оцінки, або ж проводити оцінку нерухомого майна на власний розсуд.

Зміст прав та обов'язків виконавця у процедурі визначення вартості нерухомого майна зводиться до призначення суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання шляхом ухвалення відповідної постанови та повідомлення сторін виконавчого провадження про результати оцінки майна.

У даному випадку матеріалами справи підтверджується, що оцінку нерухомого майна позивача у даному виконавчому провадженні №42583870 здійснював суб'єкт оціночної діяльності ОСОБА_5І за результатами якої останнім складено два звіти про експертну грошову оцінку земельної ділянки та про незалежну оцінку житлового будинку, відповідно до яких, станом на 25 листопада 2016 року:

- початкова вартість земельної ділянки, в умовах вимушеного продажу, площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, № 9 кадастровий номер 4611500000:01:013:0050, що належать на праві власності ОСОБА_3 становить 342 714,00 грн. з розрахунку на один метр квадратний земельної ділянки 987, 65 грн., без ПДВ ( т.1 а.с. 156);

- початкова вартість житлового будинку, в умовах вимушеного продажу, загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. № 9 становить 2 638 683 грн., без ПДВ (т.1 а.с. 155).

Частиною 5 статті 57 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що у разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки майна, вони мають право оскаржити їх у судовому порядку в 10-денний строк з дня отримання відповідного повідомлення.

Матеріали справи не містять доказів того, що позивач скористався своїм правом та оскаржив до суду результати проведеної фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 оцінки спірної земельної ділянки та будинку.

Разом з тим, позивач звернувся до суду із позовом до органу державної виконавчої служби з приводу оскарження дій державного виконавця.

Також, суд не бере до уваги доводи позивача про те, що оцінку земельної ділянки, результати якої відображено у звіті оцінки ділянки, з незрозумілих причин виконував не лише незалежний оцінювач ОСОБА_5, але й ПП «Інвестиційно експертний центр», яке у виконавче провадження не залучалося, оскільки згідно абз. 6 статті 30 Закону про оцінку майна, суб’єкти оціночної діяльності, зокрема, мають право залучати додатково у разі необхідності до участі у проведенні оцінки майна інших оцінювачів або інших фахівців, а також суб'єктів підприємницької діяльності, відтак суб’єктом оціночної діяльності ОСОБА_5, в межах Закону було 24 листопада 2015 року укладено з ПП «Інвестиційно експертний центр» договір про спільну діяльність.

Відповідно до частини 5 статті 57 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець повідомляє про результати визначення вартості чи оцінки майна сторонам не пізніше наступного робочого дня після дня визначення вартості чи отримання звіту про оцінку. У разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки майна, вони мають право оскаржити їх у судовому порядку в 10-денний строк з дня отримання відповідного повідомлення. Сторона вважається ознайомленою з результатами визначення вартості чи оцінки арештованого майна, якщо їй надіслано повідомлення про результати визначення вартості чи оцінки майна за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або за місцем фактичного проживання чи перебування такої сторони, достовірно встановленим виконавцем.

З матеріалів справи вбачається, що листом № 09.1-45/В-5/106/7119 від 08 грудня 2016 року відповідачем повідомлено позивача, що, у відповідності до ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження» вартість будинку загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. № 9 становить 2638683,0 грн. без ПДВ, а вартість земельної ділянки площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, № 9 кадастровий номер 4611500000:01:013:0050 становить 342 714 грн. з розрахунку на один метр квадратний земельної ділянки 987,65 грн. без ПДВ.

Тобто виконавцем виконано вимоги статті 57 Закону України «Про виконавче провадження», а покликання позивача на те, що звіт про оцінку майна йому не надсилався є безпідставними, оскільки чинним законодавством цього не передбачено.

Суд також враховує, що відповідно до ч. 5 ст. 58 Закону України «Про виконавче провадження» звіт про оцінку майна у виконавчому провадженні вважається чинним протягом шести місяців з дня його підписання суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання. Після закінчення вказаного строку оцінка майна проводиться повторно.

З наведених положень вбачається, що звіт від 28 листопада 2016 року про вартість спірного нерухомого майна, а саме будинку та земельної ділянки втратив свою чинність, у зв’язку з закінченням строку його дії.

Тому, в задоволенні позовних вимог про зобов'язання відповідача утриматись від використання (заборонити використання) в рамках виконавчого провадження №48303700 з примусового виконання виконавчого напису №7984 виданого 21 вересня 2009 року при вчиненні будь-яких виконавчих дій (включаючи реалізацію майна відповідно до ст. 61 Закону України «Про виконавче провадження»), оцінки (визначеної вартості) будинку загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. №9в в розмірі 2638683,00 грн. (без ПДВ) та оцінки (визначеної вартості) земельної ділянки загальною площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, 9в кадастровий номер 4611500000:01:013:0050 в розмірі 342714,00 грн. (без ПДВ) з розрахунку на один метр квадратний земельної ділянки 987,65 грн. необхідно відмовити, оскільки такий звіт втратив свою чинність.

Оцінюючи доводи позивача про суттєве заниження ринкової вартості нерухомого майна, суд встановив наступне.

13 січня 2017 року позивачем надано суду звіт про незалежну оцінку майна, виконаного ПП «Експерт», а саме житлового будинку загальною площею 306,4 кв.м., що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. 9в, відповідно до якого ринкова вартість, станом на 25 листопада 2016 року, становить 4 773 170 грн. без ПДВ. Вартість земельної ділянки площею 0,0347 га., що розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, 9в, згідно звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки, виконаного ТзОВ «Пріма Експерт» та рецензією на зазначений звіт, становить 931 639 грн., що в розрахунку на 1 кв. м. дорівнює 2684 грн. 84 коп. (т. 1 а.с. 175, 192).

10 лютого 2017 року позивачем було подано клопотання про призначення у справі комплексної судової оціночно-будівельної та оціночно-земельної експертизи, так як у матеріалах справи є висновки про вартість одного і того ж майна, котрі суттєво різняться.

Ухвалою від 14 лютого 2017 року суд призначив комплексну судову оціночно-будівельну та оціночно-земельну експертизиу. На вирішення експертам поставив наступні питання:

- якою була ринкова вартість житлового будинку, належного позивачу, загальною площею

- 306, 4 кв.м., що знаходиться за адресою Львівська область, м. Трускавець, вул. Стебницька, буд. 9 В, станом на 25 листопада 2016 року та станом на момент проведення дослідження;

- якою була ринкова вартість земельної ділянки, належного позивачу, площею 0,0347 га., що розташована за адресою Львівська обл., м. Трускавець, вул. Стебницька, № 9 «В» кадастровий номер 4611500000:01:013:0050, станом на 25 листопада 2016 року та станом на момент проведення дослідження.

У висновку № 1561/1562 судової оціночно-будівельної та оціночно-земельної експертизи зазначено, що ринкова вартість спірного житлового будинку, станом на 25 листопада 2016 року могла становити 3 706 010 грн., станом на день проведення дослідження, а саме 31 жовтня 2017 року становить 5 443 529 грн., а ринкова вартість спірної земельної ділянки, станом на 25 листопада 2016 року могла становити 111 734 грн., станом на день проведення дослідження, а саме 31 жовтня 2017 року становить 204 036 грн.

У зв’язку з тим, що в матеріалах справи містяться висновки про вартість одного і того ж майна, котрі суттєво різняться, суд дійшов висновку про неможливість встановлення дійсної ринкової вартості спірного нерухомого майна.

Суд вважає, що відповідач належним чином виконав свій обов'язок щодо визначення вартості спірного нерухомого майна. Тому, положення статті 5 Закону про оцінку майна, та статей 13, 58 Закону України "Про виконавче провадження" при проведенні оцінки майна не порушено.

Як зазначила ОСОБА_6 Верховного Суду, звіт про оцінку майна не створює жодних правових наслідків для учасників правовідносин з оцінки майна, а лише відображає та підтверджує зроблені суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання висновки і його дії щодо реалізації своєї практичної діяльності (пункт 34 постанови від 13 березня 2018 року у справі № 914/881/17, провадження № 61-18гс18).

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 139 КАС України відшкодування судових витрат відповідачу, якому у задоволенні позову відмовлено, не передбачено.

Керуючись статтями 242-246, 268-272, 268-272, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в:

У задоволенні позову ОСОБА_3 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов’язання утриматися від вчинення дій, - відмовити повністю.

Судові витрати покласти на позивача.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення (підписання).

Суддя Качур Р.П.