Постанова № 77347101, 01.10.2018, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
01.10.2018
Номер справи
569/8145/18
Номер документу
77347101
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 569/8145/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 жовтня 2018 року м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Крижова О.Г., за участю представника Рівненської митниці ОСОБА_1, представника особи яка притягується до адміністративної відповідальності адвоката ОСОБА_2, розглянувши матеріали, що надійшли від Рівненської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, фізична особа - підприємець, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІН НОМЕР_1,

у вчиненні порушення, передбаченогост. 472 Митного кодексу України, суддя –

ВСТАНОВИЛА:

Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0692/20400/17 від 17 жовтня 2017р. дії ОСОБА_3 мають ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України.

Згідно вказаного протоколу слідує, що 18.04.2018 року з метою декларування товарів, що належать фізичній особі - підприємцю ОСОБА_3, декларантом ТзОВ «Юнона Брокер» ОСОБА_4, на виконання договору- доручення про надання послуг по декларуванню товарів №11 від 30.05.2016 року на митний пост «Костопіль» Рівненської митниці ДФС подано митну декларацію типу ЕК10АА, №204080/НОМЕР_2 для проведення митного оформлення та випуску у вільний обіг за межі митної території України (експорт) товару «Клепка з деревини дуба необроблена: гатунок «Б» - 23,241 м. Куб., розміри: товщина 31 мм., довжина від 480 до 980 мм, ширина дощечки на піддоні 1100 мм., загальною вагою брутто - 22000 кг, та загальною вагою нетто 21400 кг., призначена для виготовлення кістяка, верхніх та нижніх днищ бондарних виробів. Статистична вартість товару становить 393262,71 грн». Товар експортувався згідно контракту №6/17 від 18.10.2017 року, укладеного ФОП ОСОБА_3 з фірмою «АZ TRADE - TRADING Е MARKETING LDA» (RUA EDMUNDO BETTENCOURT №33, 9020-215 FUNCHAL MADEIRA PORTUGAL)

До митного контролю та митного оформлення декларантом ТзОВ «Юнона Брокер» ОСОБА_4 подано документи: рахунок-фактура №10/04 від 18.04.2018р., міжнародну товарно-транспортну накладну А№988203 від 18.04.2018р. та висновок експерта Рівненської трогово-промислової палати №3-269 від18.04.2018 року.

У графі 31 митної декларації заявлено відомості «Клепка з деревини дуба необроблена: гатунок «D» - 23,241 м.куб.. розміри: товщина 31 мм., довжина від 480 до 980 мм, ширина дощечки на піддоні 1100 мм., призначена для виготовлення кістяка, верхніх та нижніх днищ бондарних виробів розміщені на 30 підднонах, які перевозяться автомобілем реєстраційний номер LU987EC, причіп реєстраційний номер LU7727X.

За митною декларацією № 204080/2018/002284 від 18.04.2018 року, враховуючи лист СБУ в Рівненській області №13/97вих. від 16.01.2018 року, працівниками Рівненської митниці ДФС спільно з працівниками ВБ КОЗ УСБУ в Рівненській області було проведено повний митний огляд вищезазначеного товару (акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу №204080/2018/002284 від 20.04.2018 року) здійснено: ідентифікацію товару, пакування, перевірку відповідності товару даним, заявленим у митній декларації. В ході огляду встановлено, що кількість товару відповідає даним заявленим у товаросупровідних документах і митній декларації.

Для визначення правильного коду товару, згідно листа СБУ в Рівненській області №13/97вих. Від16.01.2018 року було залучено додатково експерта торгово-промислової палати для експертизи по коду товару.

Відповідно до висновку експерта Рівненської торгово-промислової палати №В-273 від 19.04.2018 року в результаті зовнішнього огляду та підрахунку виявлено, що автомобіль LU987EC/LU7727X завантажено:

- лісоматеріали з яких виготовлялися вироби з деревини дуба, не піддані тангентальному розпилу по обох основних поверхнях виробу (вироби з деревини дуба мають радіальний розпил по обох основних поверхнях);

- опуклість або вигнутість однієї з двох основних поверхонь виробів з деревини дуба не виявлена; на планках виробів з деревини дуба не виявлено пазів для складання;

- зі стовбурів дерев планки сколені в напрямку серцевинних променів та випилені; поверхні виробів з деревини дуба не обточені сокирою чи ножем ;

- кінці планок деревинної продукції не є зачищеними чи скошеними;

- в автомобіль номер LU987EC/LU7727X завантажено 30 піддонів виробів з деревини дуба, загальним об'ємом 23,241 куб. метр, розмірами; 480-980*1100*31 мм.;

- продукція виготовлена з деревини твердолистяних порід (дуб);

- дані вироби з деревини дуба можуть використовуватись для виготовлення бочок (клепка).

Враховуючи лист СБУ від 20.04.2018 року № 3757/07-41 яким надано висновок ТПП від 19.04.2018 року № В-273 Рівненською митницею ДФС прийнято Рішення про визначення коду товару від 20.04.2018р. № КT - UA204000-0007-2018, код товару змінено на НОМЕР_3 УКТЗЕД - "Лісоматеріали з деревини дуба, розпиляні, не стругані, не шліфовані: гатунок "О". Розміри: довжина 480-980 мм., ширина на піддоні 1100 мм, товщина 31 мм. Загальний об»єм -23,241м3. Призначення: для виготовлення кістяка, верхніх та нижніх днищ бондарних виробів. Виробник: ФОП ОСОБА_3, UA.

Лісоматеріали та виготовлені з них пиломатеріали, які класифікуються за кодом НОМЕР_3 УКТЗЕД підпадають під дію Закону України від 08.09.2005 року № 2860-ІV «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" та Постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 року "Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій" згідно яких «Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» є обов'язковим документом під час здійснення експорту лісоматеріалів ти виготовлених з них пиломатеріалів

У відповідності до п.1 та п.3 ч.1 ст.266 Митного кодексу України декларант, зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.

Таким чином, фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 незаявлено за встановленою формою точних та достовірних відомостей, про товар «Лісоматеріали з деревини дуба, розпиляних, не струганих, не шліфованих: гатунку "Б", розміри: довжина 480-980 мм.. ширина на піддоні 1100 мм„ товщина 31 мм, загальним об'ємом 23,241м. куб., призначення: для виготовлення кістяка; верхніх та нижній днищ бондарних виробів», які підлягають обов'язковому декларуванню за кодом НОМЕР_3 УКТЗЕД.

В судовому засіданні представник митного органу підтримав протокол про порушення митних правил та просив суд накласти на ОСОБА_3штраф в розмірі 100 відсотків вартості товарів, зазначених у протоколі про порушення митних правил та конфіскувати вказаний товар.

Захисник адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні не визнав вини ОСОБА_3у вчиненні порушення митних правил. Просив закрити провадження у справі про порушення митних правил за відсутністю складу в його діях адміністративного правопорушення на підставі письмових пояснень заперечень наданих суду на протокол про порушення митних правил № 0283/20400/18 від 23 квітня 2018 року.

Заслухавши пояснення сторін в судовому засіданні, дослідивши письмові докази, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП суд зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, відповідно до ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Статтею 472 МК України передбачено адміністративну відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

В судовому засіданні встановлено, що інспектор як на підставу невірного зазначення ФОП ОСОБА_3 коду УКТ ЗЕД зазначає про те, що даний товар не є клепкою для виготовлення бондарних виробів, а є лісоматеріалом з деревини дуба, посилаючись при цьому на висновок експерта Рівненської торгово-промислової палати №В-273 від 19.04.2018 року.

Відповідно до пункту 2 (b) Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД у редакції Закону України "Митний тариф України (розділ І)" від 19.09.2013 року № 584- VII класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.

За правилом 3 (а) Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД у разі коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином: перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис.

Згідно висновку експерта № В-273 від 19 квітня 2018 року встановлено, що вищевказані вироби з деревини дуба можуть використовуватись для виготовлення бочок (клепка)

У відповідності до п.п.4.6 Стандарту «Клепка дубова.Технічні умови СОУ 20.10 -37- 369:2006» зареєстрований в ДП «УкрНДНЦ» 14.02.2006р. за №32595752/1076 клепку дубову виготовляють прямокутної форми- вона повинна мати паралельні сторони по всій довжині з однаковою товщиною і шириною, торці-відпиляні під прямим кутом.

Таким чином, товар повністю відповідає заявленому коду УКТЗЕД НОМЕР_4 «Клепка з деревини дуба необроблена: гатунок «Б» - 23,241 м.куб.. розміри: товщина 31 мм., довжина від 480 до 980 мм, ширина дощечки на піддоні 1100 мм., призначена для виготовлення кістяка,верхніх та нижніх днищ бондарних виробів».

Стаття 472 Митного кодексу України передбачає відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Відповідно до ч.1 ст.494 Митного кодексу Українипро кожний випадок виявлення порушення митних правил уповноважена посадова особа органу доходів і зборів, яка виявила таке порушення, невідкладно складає протокол за формою, установленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Форма протоколу про порушення митних правил затвердженанаказом Міністерства фінансів України № 652 від 31.05.2012р., зареєстрованого в Мінюсті України 20 червня 2012р. за № 1015/21327.

В той же час, ОСОБА_3 інкримінується порушення вимогст. 472 Митного кодексу України, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, який не визначений митним органом на день складення протоколу про порушення митних правил.

Зі змісту ст.ст.247,284 КУпАП, ст. 527 Митного кодексу України, за наслідками розгляду справи про порушення митних правил суд (суддя), що розглядає справу, виносить, зокрема, постанову про закриття провадження у справі у разі відсутності у діях особи складу адміністративного правопорушення про порушення митних правил.

На підставі вище викладеного, суд дійшов висновку про те, що матеріали справи не містять даних, які б вказували на наявність у діях ОСОБА_3 умислу на недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України та митний орган не надав належних та допустимих доказів вчинення ОСОБА_3 порушення митних правил, передбачених ч. 1ст. 472 Митного кодексу України, в зв’язку з чим в його діях відсутня подія і склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.472 Митного кодексу України.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.472,527 МК України, ст.ст.247,280,283,284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_3 за ст. 472 Митного кодексу України - закрити у зв’язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.

Суддя Рівненського міського суду О.Г. Крижова