
УХВАЛА
м. Вінниця
24 жовтня 2018 р. Справа № 0240/2178/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши заяву позивача про встановлення способу та порядку виконання рішення в адміністративній справі за позовом: ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 13.08.2018 року адміністративний позов задовольнити частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 під час її перерахунку з 76 % від відповідних сум грошового забезпечення до 70% від відповідних сум грошового забезпечення. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 виходячи з 76 % від відповідних сум грошового забезпечення. В решті позовних вимог відмовлено. Вирішено питання про розподіл судових витрат.
22.10.2018 року від позивача надійшла заява про встановлення способу та порядку виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 13.08.2018 року.
Перевіривши заяву позивача про встановлення способу та порядку виконання рішення суду, звертаю увагу на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Проте ст. 378 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Оскільки дії суду в разі надходження заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі ч. 6 ст. 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення ст. 160, 161, 167, 169, 171 КАС України.
З огляду на викладене, суддя при отриманні заяви про встановлення способу і порядку виконання рішення повинен з'ясувати чи подана вона відповідно до вимог КАС України, зокрема ст. 160, 161, 167, 169, 171.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення встановлені ст. 167 КАС України.
До заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (ч. 3 ст. 161 КАС України).
Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст. 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (в редакції, чинній з 25 липня 2018 року) за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому необхідно звернути увагу на те, що норма пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI має більш нову редакцію, ніж норма п. 3 ч. 2 ст. 3 Закону № 3674-VI, на підставі якої судовий збір не справляється за подання заяви про заміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення.
Станом на 01.01.2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1762,00 грн. Тобто, за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення має бути сплачений судовий збір у розмірі 528,60 грн.
Водночас, до поданої ОСОБА_1 заяви про встановлення способу та порядку виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 13.08.2018 року, не долучено документ про сплату судового збору у зазначеному вище розмірі.
Зазначені вище недоліки вказують на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 160, 161 КАС України.
З огляду на викладене вважаю, що заяву про встановлення способу та порядку виконання рішення суду необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків у спосіб сплати судового збору в розмірі 528,60 грн. за наступними реквізитами: УК у м. Вінниці/м. Вінниця/22030101, ЄДРПОУ 38054707, Банк одержувач: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/р 34318206084001, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Вінницький окружний адміністративний суд.
Керуючись ст. 7, 160, 161, 169, 378 КАС України,
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 про встановлення способу та порядку виконання рішення суду залишити без руху.
2. Запропонувати заявнику у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки заяви про встановлення способу та порядку виконання рішення суду, які зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
3. Дану ухвалу направити заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Чернюк Алла Юріївна