Рішення № 77300180, 16.10.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2018
Номер справи
1640/2376/18
Номер документу
77300180
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2018 року м. ПолтаваСправа № 1640/2376/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Костенко Г.В.,

за участю:

секретаря судового засідання – Колоджяного Д.В.,

представник позивача – ОСОБА_1,

представник відповідача – ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради до Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Інспекції Держенергонагляду у Північному регіоні Відокремлено підрозділу "Державна інспекція енергетичного нагляду України" про визнання протиправним та скасування припису,

В С Т А Н О В И В:

11.07.2018 Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради (надалі – КП "ЖЕО №2", позивач) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Інспекції Держенергонагляду у Північному регіоні Відокремлено підрозділу "Державна інспекція енергетичного нагляду України" (надалі – відповідач), в якій просить визнати протиправним та скасувати припис Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Полтавській області від 09.01.2018 №07/20-20-11.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідача відсутні повноваження на видачу декількох приписів про виконання одних і тих заходів. Крім того, позивач зазначає про безпідставність вимог спірного припису.

Ухвалою суду від 16.07.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №816/2376/18. Розгляд справи проводиться у порядку загального позовного провадження.

Відповідач надав до суду відзив (а.с.60-65 т.1), в якому просив відмовити в задоволенні позову посилаючись на те, що під час винесення спірного припису Інспекція діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законодавством України. 09.01.2018 було здійснено перевірку виконання вимог припису №07/20-20-320 від 10.10.2016 та встановлено його невиконання та видано новий припис №07/20-20-11 від 03.01.2018, а також постановою накладено штрафну санкцію у розмірі 5100,00 грн, яку позивач сплатив.

08.08.2018 до суду надійшла відповідь на відзив (а.с.87-90), у якій позивач відхиляє доводи відповідача.

15.08.2018 відповідачем подано заперечення на відповідь на відзив (а.с.92-93), у яких відповідач надає спростування доводам позивача. Наголошує, що КП "ЖЕО №2" є балансоутримувачем житлового будинку по вул. Дмитра Коряка (Червоноармійська), 2а у місті Полтава і повинно забезпечувати його належну технічну експлуатацію та обслуговування.

Ухвалою суду від 16.08.2018 продовжено строк підготовчого провадження на тридцять календарних днів.

Ухвалою суду від 16.10.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача вимоги позовної заяви підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на обставини викладені у відзиві на позовну заяву, запереченнях на відповідь на відзив.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.

18.11.2018 на адресу інспекції Держенергонагляду у Полтавській області надійшло звернення гр.ОСОБА_3, щодо незадовільного технічного стану теплових мереж та гарячого водопостачання житлового будинку по вул. Червоноармійській, 2а, у місті Полтава (а.с.66).

За результатом розгляду вказаного звернення 27.11.2015 складено Акт розгляду звернень побутових споживачів (населення) №07/20-20-235 (а.с.67-68).

27.11.2015 видано Припис №07/20-20-235, яким зобов'язано усунути виявлені порушення: до 10.05.2016 - вимоги пунктів 1,2,4,5; до 25.12.2015 - вимоги пунктів 3, 6 (а.с.69).

Вказані документи підписані та прийняті до виконання керівником КП "ЖЕО №2" і скріплені печаткою без будь-яких зауважень.

10.10.2016 відповідачем було здійснено позаплановий захід щодо перевірки виконання КП "ЖЕО №2" вимог Припису №07/20-20-235 від 27.11.2015, про що складено акт перевірки (протокол) №07.20/20-320 від 10.10.2016 (а.с.70). Державним інспектором з енергетичного нагляду ОСОБА_4 встановлено ухилення від виконання вимог Припису від 27.11.2015 №07/20-20-235, а саме: пунктів 1, 2.

На підставі Акта перевірки (протокол) №07/20-20-320 від 10.10.2016 видано Припис №07/20-20-320 від 10.10.2016 (а.с.71).

Вказані документи підписані та прийняті до виконання керівником КП "ЖЕО №2" і скріплені печаткою без будь-яких зауважень.

Крім того, на підставі Акта перевірки (протокол) №07/20-20-320 від 10.10.2016 старшим державним інспектором України з енергонагляду у Полтавській області, за ухилення від виконання припису №07/20-20-235 від 27.11.2015, накладено штраф у розмірі 5100,00 грн, про що винесено постанову №07/20-01-14 від 21.10.2016 (а.с.72).

Платіжним дорученням №324 від 24.02.2017 сплачено штрафну санкцію визначену постановою №07/20-01-14 від 21.10.2016 (а.с.73).

09.01.2018 відповідачем було проведено перевірку виконання припису №07/20-20-320 від 10.10.2016, про що складено акт перевірки (протокол) №07/20-20-11 від 09.01.2018 (а.с.74).

На підставі Акта перевірки (протокол) №07/20-20-11 від 09.01.2018 видано Припис №07/20-20-11 (а.с.75), пунктами якого приписано:

пункт 1 - виконати капітальний ремонт розподільчих трубопроводів системи теплопостачання у підвальному приміщенні;

пункт 2 - обладнати тепловою ізоляцією розподільчі трубопроводи у неопалювальних приміщеннях підвалу після їх заміни.

Строк виконання до 09.07.2018.

Акт перевірки (протокол) від №07/20-20-11 від 09.01.2018 та Припис №07/20-20-11 від 09.01.2018 підписані та прийняті до виконання керівником КП "ЖЕО №2" і скріплені печаткою без будь-яких зауважень.

16.01.2018 старшим державним інспектором України з енергонагляду у Полтавській області, за ухилення від виконання припису №07/20-20-320 від 10.10.2016, накладено штраф у розмірі 5100,00 грн, про що винесено постанову №07/20-01-02 від 16.01.2018 (а.с.76).

Платіжним дорученням №598 від 06.04.2018 сплачено штрафну санкцію визначену постановою №07/20-01-02 від 16.01.2018 (а.с.77).

Позивач не погодився з приписом №07/20-20-11 від 09.01.2018, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України від 05.04.2007 № 877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон № 877).

Порядок оформлення розпорядчих документів органів державного нагляду (контролю) передбачений статтею 7 Закону № 877.

За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід /частина шоста статті 7 Закону № 877/.

Частинами 7, 8 статті 7 Закону № 877 обумовлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

З аналізу вищезазначених норм слідує, що на підставі акта перевірки, складеного за результатами здійснення заходу, в разі виявлення порушень законодавства, складається припис, який має бути обов'язково виконаний суб'єктом господарювання.

Судом встановлено, що оскаржуваний припис №07/20-20-11 від 09.01.2018 був виданий на підставі Акт перевірки (протокол) №07/20-20-11 від 09.01.2018.

Позивач вважає, що у відповідача відсутні підстави (повноваження) видавати декілька приписів про виконання одних і тих заходів.

Пунктом 9.11 Інструкції з організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж та оформлення їх результатів, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 24.12.2004 №817, визначено, що Припис знімаються з контролю у разі оформлення Розпорядження на заміну попереднього розпорядчого документа.

Отже, позивач зобов'язаний виконувати заходи, що передбачені Приписом №07/20-20-11 від 09.01.2018 так як попередні приписи знято з контролю, а отже їх фактично не існує.

Щодо тверджень КП "ЖЕО №2" про порушення відповідачем статті 61 Конституції України, суд зазначає наступне.

Так, стаття 61 Конституції України визначає, що ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Відносини між сторонами врегульовані законом від 05.04.2007 № 877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

З аналізу частин 6, 7, 8 статті 7 Закону № 877 слідує, що за результатом позапланового заходу, у ході якого виявлені порушення вимог законодавства, обов'язково видається припис. Вимоги у приписах можуть дублюватися (за умови їх невиконання суб'єктом господарювання), оскільки вони є обов'язковими для виконання і повинні бути виконанні. Строки, що визначені в приписі встановлюються з метою конкретного визначення проміжку часу протягом якого мають бути усунені виявлені порушення. Закінчення строку вказаного у приписі вказує на той факт, що буде здійснено перевірку його виконання. Якщо в ході перевірки виконання вимог припису встановлено, що заходи передбачені у ньому не виконані, складається Акт перевірки (протокол) та видається повторний припис з новими термінами виконання.

Тобто, приписи видаються повторно до того часу, поки усі порушення зазначені в них не будуть виконані суб'єктом господарювання.

Невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом /ч. 9 статті 4 Закону № 877/.

Частиною першою статті 8 Закону № 877 визначено, що орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю); відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), у випадках та порядку, визначених законом; надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків; застосовувати санкції до суб'єктів господарювання, їх посадових осіб та вживати інших заходів у межах та порядку, визначених законом.

Статтею 11 Закону № 877 визначено обов'язки суб'єкта господарювання, зокрема, виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства.

Частиною першою статті 12 Закону № 877 визначає, що невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.

Отже, факт повторної вимоги інспекції Держенергонагляду у Полтавській області усунути одні і ті ж порушення законодавства у сфері теплопостачання повністю відповідає нормам Закону.

Надаючи оцінку вимогам пунктів 1, 2 Припису №07/20-20-11 від 09.01.2018, суд виходить з наступного.

Судом встановлено та не заперечується сторонами, що відповідно до рішення Полтавської міської ради від 16.03.2012 КП "ЖЕО №2" визначено балансоутримувачем житлових будинків, споруд і прибудинкових територій та передано 31.03.2012 на баланс КП "ЖЕО №2" , зокрема, будинок за адресою: м.Полтава, вул. Дмитра Коряка (Червоноармійська), 2а.

Правила утримання утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 №76 (надалі - Правила) визначають порядок надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій: забезпечення нормального функціонування жилих будівель та прибудинкових територій протягом усього періоду їх використання за призначенням; проведення єдиної технічної політики в житловій сфері, що забезпечує виконання вимог чинних нормативів з утримання, поточного і капітального ремонту та реконструкції жилих будинків та прибудинкових територій.

Згідно абз. 5, 20 Правил, балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

В абз. 3 розділу 2 Правил зазначено, що технічне обслуговування жилих будинків - комплекс робіт, спрямованих на підтримку справності елементів будівель чи заданих параметрів та режимів роботи технічного обладнання. Система технічного обслуговування жилих будинків повинна забезпечувати безпечне та безперебійне функціонування будинків, інженерних мереж та обладнання протягом установленого терміну служби будинку. Технічне обслуговування жилих будинків включає роботи з контролю за його станом, забезпечення справності, працездатності, наладки і регулювання інженерних систем тощо. Контроль за технічним станом здійснюється шляхом впровадження системи технічного огляду жилих будинків.

Згідно пункту 2.1 Правил система технічного огляду жилих будинків включає проведення планових та позапланових оглядів.

Планові огляди житлових будинків розподіляються на загальні та профілактичні. Загальні огляди передбачають комплексне обстеження комісією елементів приміщень будинку, а також їх зовнішнього благоустрою з метою визначення технічного і санітарного стану, виявлення несправностей і прийняття рішень щодо їх усунення, а також визначення готовності будинків до експлуатації в наступний період. Загальний огляд проводиться з періодичністю два рази на рік - навесні та восени (весняний та осінній огляди. Форма акта загального огляду жилого будинку наведена у додатку 1 /підпункт 2.1.1. пункту 2.1 Правил/.

А згідно підпункту 2.1.2. пункту 2.1 Правил, основними завданнями загального огляду будинків є: визначення обсягу робіт з підготовки жилих будинків до експлуатації у весняно-літній і осінньо-зимовий періоди; встановлення технічного стану жилих будинків, що підлягають відповідно до плану капітальному або поточному ремонту в наступному році; уточнення обсягів робіт щодо поточного ремонту будинків, що включені в план на поточний рік; перевірка готовності жилих будинків, комунікацій, обладнання і елементів благоустрою до експлуатації в осінньо-зимовий період; визначення обсягів та видів ремонтних робіт щодо кожного будинку для врахування під час формування плану на наступний рік або уточнення відповідних планів поточного року.

Під час підготовки житлового фонду до експлуатації в зимовий період виконуються такі роботи: усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також опалювальних печей, димоходів, газоходів, внутрішніх систем тепло-, водо- та електропостачання й установок із газовими нагрівачами /підпункт 2.8.2 пункту 2.8 Правил/.

Підготовці до зими (проведення гідравлічних випробувань, ремонт, перевірка і налагодження) підлягає весь комплекс пристроїв, що забезпечують безперебійне постачання тепла в квартири (котельні, внутрішньобудинкові мережі, групові і місцеві теплові пункти в будинках, системи опалення, вентиляції) /підпункт 2.8.3 пункту 2.8 Правил/.

У приміщеннях, що не опалюються, у період підготовки до зими слід перевірити стан і зробити ремонт ізоляції труб водопроводу і каналізації, центрального опалення (далі - ЦО) і ГВП, утеплити протипожежний водопровід /підпункт 2.8.5 пункту 2.8 Правил/.

У літній період проводяться роботи щодо теплових мереж - промивання систем, ревізія арматури, усунення постійних і періодичних засмічень каналів, відновлення зруйнованої або заміна недостатньої теплової ізоляції труб у камерах, підземних каналах і підвалах (технічних підпіллях) /підпункт 2.8.8 пункту 2.8 Правил/.

Підпунктом 5.1.9 пункту 5.1 Правил визначено, що під час технічної експлуатації системи опалення необхідно: регулярно проводити профілактичні огляди і поточний ремонт системи; готувати документацію для своєчасного проведення капітального ремонту і вчасно його проводити.

Отже, позивач є балансоутримувачем житлового будинку за адресою: м. Полтава, вул. Дмитра Коряка (Червоноармійська), 2а, та на нього розповсюджуються Правила утримання утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 №76.

Рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 20.02.2008 №50 "Про встановлення тарифів на послуги з утриманнябудинків і споруд та прибудинкових територій" (а.с.35) визначено Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (Додаток №2).

Вказаним Переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначено, що періодичні огляди систем водопроводу, каналізації, центрального опалення та гарячого водопостачання проводиться два рази на рік.

Процедура проведення таких оглядів передбачена Правилами утримання утримання жилих будинків та прибудинкових територій.

Так, згідно пункту 2.4 Правил, поточний ремонт - комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Поточний ремонт повинен проводитись з періодичністю, яка забезпечує ефективну експлуатацію будівлі з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту, реконструкції) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт або реконструкцію.

Відповідно до частин 1, 2, 6 статті 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

У пункті 2.3 Розділу 2 статуту КП "ЖЕО №2" вказано, що предметом діяльності підприємства є : управління будинком, спорудою, іншим нерухомим майном; утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, ремонт приміщень, будинків, споруд; організація поточного і капітального ремонту будинків, споруд, іншого нерухомого майна.

Враховуючи вищевикладене, слід дійти висновку, що КП "ЖЕО №2" як балансоутримувач будинку та виконавець послуги з його утримання зобов'язане вживати усіх заходів для своєчасного якісних житлово-комунальних послуг (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій).

Пунктами 5, 6 частини другої статті 24 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що балансоутримувач зобов'язаний: забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил; забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.

Частинами 1, 2 статті 8 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що стандарти, нормативи, норми і правила встановлюють комплекс якісних та кількісних показників і вимог, які регламентують вироблення та виконання житлово-комунальних послуг з урахуванням соціальних, економічних, природно-кліматичних та інших умов регіонів та населених пунктів. Стандарти, нормативи, норми, порядки і правила у сфері житлово-комунальних послуг розробляють і затверджують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері технічного регулювання, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах їхніх повноважень та згідно із законодавством.

Правила утримання житлових будинків і прибудинкових територій, затверджені наказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005 №76, визначають порядок надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій: забезпечення нормального функціонування жилих будівель та прибудинкових територій протягом усього періоду їх використання за призначенням; проведення єдиної технічної політики в житловій сфері, що забезпечує виконання вимог чинних нормативів з утримання, поточного і капітального ремонту та реконструкції жилих будинків та прибудинкових територій.

У пунктам 1, 2, 5, 7 частини другої статті 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" зазначено, що виконавець зобов'язаний: забезпечувати своєчасність та відповідну якість житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору, в тому числі шляхом створення систем управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів; здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень; своєчасно проводити підготовку жилого будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або законодавством.

Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 №620/378, поширюються на суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, транспортування теплової енергії та надання послуг з теплопостачання (опалення та ГВП), а також на споживачів теплової енергії незалежно від організаційно-правових форм та форм власності.

Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України, від 14.02.2007 №71, поширюються на субєктів відносин у сфері теплопостачання, що займаються виробництвом, передачею та постачанням теплової енергії або є споживачем теплової енергії незалежно від їхньої відомчої належності та форм власності.

Суд погоджується з позицією відповідача, що КП "ЖЕО №2" утримує на балансі відповідне майно, у тому числі і мережі теплопостачання, а також забезпечує управління цим майном, тобто, здійснює функцію з передачі (транспортування) теплової енергії споживачам з відповідної точки розподілу.

Згідно визначенню наданому у Правилах утримання утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 №76, точка розподілу - місце передачі послуги від однієї особи до іншої, облаштоване засобами обліку та регулювання.

Відповідно до підпункту 2.3.7 пункту 2.3 Правил, точкою розподілу зовнішніх і внутрішніх комунікацій (якщо інше не визначено договором) для водопроводу, газопроводу, тепломережі - вентиль або трійник біля будівлі.

Отже, до точки розподілу, обслуговування теплових мереж та транспортування по них теплової енергії здійснюється теплопостачальною організацією, а після неї КП "ЖЕО №2".

Таким чином, позивач як балансоутримувач будинку та виконавець послуг з його утримання зобов'язаний вживати усіх заходів для своєчасного надання якісних житлво-комунальних послуг.

Відтак, вимоги визначені Приписом №07/20-20-11 від 09.01.2018 є правомірними.

Отже, суд приходить до висновку, що відповідач діяв правомірно, в межах наданих повноважень та на їх виконання, що він і довів суду як суб'єкт владних повноважень.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В даному випадку відповідач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність винесення припису.

Таким чином, у задоволені позовних вимог слід відмовити.

Враховуючи положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір відшкодуванню не підлягає.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Відмовити в задоволенні позову Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради до Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Інспекції Держенергонагляду у Північному регіоні Відокремлено підрозділу "Державна інспекція енергетичного нагляду України" про визнання протиправним та скасування припису повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 23 жовтня 2018 року.

Головуючий суддя ОСОБА_5