
Справа № 360/2237/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2018 року смт.Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Гумбатов В.А., за участі прокурора Казбанової Т.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП, яка надійшла з Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця селища Бабинці Бородянського району Київської області, громадянина України, працюючого на посаді начальника ремонтно-механічної майстерні в Державному підприємстві «Клавдієвське лісове господарство» Київського обласного та по м.Києву управління лісового та мисливського господарства, який зареєстрований та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство «Клавдієвське лісове господарство» Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства створене на підставі наказу Міністерства лісового господарства України від 31.10.1991 р. № 133, засноване на державній власності, належить до сфери управління Державного комітету лісового господарства України.
Згідно з положеннями частини другої статті 81 Цивільного кодексу України юридичною особою публічного права визначається юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.
Отже, Державне підприємство «Клавдієвське лісове господарство» Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства є юридичною особою публічного права.
Відповідно до наказу Державного підприємства «Клавдієвське лісове господарство» № 88-к від 01.08.2007 року ОСОБА_1 переведено на посаду начальника ремонтно-механічної майстерні вказаного підприємства.
Відповідно до ч.3 ст.65 Господарського кодексу України керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.
На офіційному веб-сайті Національного агентства у рубриці «Законодавство» розділу «Декларування» розміщено Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням НАЗК від 11.08.2016 №3 (далі - Роз’яснення).
Визначення поняття «посадові особи» та «службові особи» в рамках підпункту «и» пункту 1 та підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону наведено у пункті 3 Роз’яснення.
Так, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції. Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов’язків) відповідного працівника.
Адміністративно-господарські функції (обов’язки) - це обов’язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.
Організаційно-розпорядчі функції (обов’язки) - це обов’язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири, тощо).
Разом з тим, у пункті 3 Роз’яснення також передбачено, що у цілях визначення суб’єктів декларування, згідно із Законом, слід застосовувати вужче тлумачення і вважати посадовими особами - суб’єктами декларування лише тих працівників, на яких покладено відповідні обов’язки на постійній основі. Тобто в разі тимчасового виконання працівником організаційно-розпорядчих обов’язків на час відсутності керівника підрозділу у звітному періоді не виникає обов’язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за цей період.
Поряд з цим, працівники підприємств, установ, організацій, які виконують професійні, виробничі або технічні функції, визнаються посадовими особами лише за умови, що разом із цими функціями вони виконують організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські обов’язки.
ОСОБА_1 згідно з своїми посадовими обов’язками, які викладені в посадовій інструкції, наділений та виконує в межах своєї компетенції організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, в тому числі щодо здійснення керівництва, координації та контролю підпорядкованого йому структурного підрозділу державного підприємства, виробничою діяльністю окремих працівників, тощо.
Тобто, ОСОБА_1 є посадовою особою, яку наділено організаційно-розпорядчими функціями.
У відповідності до частини 1 статті 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно з абзацом 14 ч.1 ст.1 Закону суб’єкти декларування — особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і пп. «в» п. 2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону посадові особи юридичної особи публічного права є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Отже, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника РММ Державного підприємства «Клавдієвське лісове господарство» Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Згідно з приміткою до ст.1726 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Із сайту НАЗК (https://public.nazk.gov.ua/search) та відповіді НАЗК від 04.09.2018 року №71-05/38644/18, встановлено, що ОСОБА_1 05.04.2018 о 11:16 год, подав декларацію за 2017 рік, тобто після 1 квітня 2018 року (дата закінчення подачі декларації).
Згідно з ст.68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Тобто, у ОСОБА_1 виник обов’язок подати декларацію за 2017 рік до 23:59 год. 31 березня 2018 року.
01.04.2018 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений ч. 1 ст. 45 даного Закону, а саме не подав у встановленому Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника ремонтно-механічної майстерні Державного підприємства «Клавдієвське лісове господарство» Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, будучи згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину визнав, пояснивши, що він дійсно несвоєчасно подав електронну декларацію за 2017 рік.
Вислухавши думку прокурора Казбанової Т.В., яка просила призначити покарання передбачене санкцією ч.1 ст.1726 КУпАП, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, який визнав свою винуватість, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.
При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан.
У відповідності до п.1 ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352 грн. 40 копійок.
Керуючись ст.23, ч.1 ст.1726, ст.283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача – 820019, рахунок отримувача – 31215256700001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.
Строк пред’явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяОСОБА_2