ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
| "25" червня 2007 р. | Справа № 17/314 Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Таран С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні 25.06.2007 р. о 12 год. 50 хв. матеріали справи №17/314 за позовом: регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області, м. Кіровоград до відповідача: суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, с.Межирічка Голованівського району Кіровоградської області про стягнення 1700 грн.
Представники сторін: від позивача - Гладуняк Н.А., довіреність № 21 від 12.06.07 р., головний державний податковий інспектор з юридичної роботи відділу; від відповідача - участі не брали.
Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Кіровоградській області подано позов про стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 в дохід державного бюджету 1 700 грн. фінансових санкцій за зберігання та реалізацію горілки "Пшенична" при візуальному огляді з підробними марками акцизного збору. Відповідач участі в судовому засіданні 25.06.2007 р. не брав, про причини неявки до суду не повідомив, хоча був належним чином сповіщений про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення НОМЕР_1 від 16.05.2007 р. (а.с.12); позов не заперечив, витребувані господарським судом документи не подав. Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне. 06.06.2006 року Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Кіровоградській області було проведено перевірку суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 щодо дотримання ним вимог чинного законодавства у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. За наслідками вказаної перевірки складено акт НОМЕР_2 від 06.06.2006 р. (а.с.7-8). Із змісту вказаного акту вбачається, що суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_1 здійснювалась реалізація споживачеві горілки "Пшенична" 0,5 л по ціні 7 грн. 50 коп. за пляшку, виробник - АМ і СПТОВ "ДАЛВ", м. Донецьк, пр.Дзержинського, 24, марка акцизного збору НОМЕР_3 при візуальному огляді з підробленими марками акцизного збору. Згідно довідки про технічне дослідження документів науково-дослідного експертно-криміналістичного центру УМВС України в Кіровоградській області №9/4973 від 04.12.2006 року марка акцизного збору НОМЕР_3 виготовлена не підприємством-виробником і являється підробленою (а.с. 9). Відповідно до вимог ст. 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Виробники алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводять маркування кожної пляшки (упаковки) алкогольних напоїв та кожної пачки (упаковки) тютюнових виробів у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Абзацом другим частини другої статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття та комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. Відповідно до пункту 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавалися безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими. Вказане свідчить про те, що суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_1 здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями з порушенням вимог абзацу другого частини другої статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби". За результатами перевірки 18.01.2007 року, на підставі акту НОМЕР_2 від 06.06.2006 р. позивачем прийнято рішення НОМЕР_4 від 18.01.2007 року про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення вимог абзацу другого частини другої статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", відповідно до абзацу тринадцятого статті 17 названого Закону. Абзацом 13 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання і виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єктів підприємницької діяльності у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1 700 грн. На підставі п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.03 № 790 „Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. На вимогу господарського суду Кіровоградської області відповідачем не подано доказів визнання недійсним (незаконним, неправомірним) рішення НОМЕР_4 від 18.01.2007 року. За повідомленням позивача вказане рішення приватним підприємцем ОСОБА_1 оскаржувалось, але за результатами розгляду справи №3/55 про скасування вказаного рішення позовну заяву фізичної особи ОСОБА_1 було залишено без розгляду (а.с.19). Оскільки докази сплати фінансових санкцій в повному обсязі в матеріалах справи відсутні, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Крім того, господарський суд Кіровоградської області з урахуванням доказів, що містяться в матеріалах справи (наказ ДПА України в Кіровоградській області від 05.02.2007 р. №34 "Про зміни в структурі державної податкової служби області", довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серіїА00 №746687 від 16.03.2007 р.) на підставі статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача б/н від 25.06.2007 р. (вх.№02-05/22449 від 25.06.2007 р.) та здійснити заміну регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області його правонаступником регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Кіровоградській області. Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_5, відомості про банківські реквізити відсутні) в дохід Державного бюджету (код бюджетної класифікації 23030300, рахунок №31114106600111, одержувач ВДК в м.Кіровограді, код одержувача 23228680, банк одержувача УДК у Кіровоградській області, МФО 23681110) - 1700 грн. фінансових санкцій. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Повний текст постанови виготовлено 27.06.2007 р.
|