ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"27" червня 2007 р.
Справа № 16/180
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді КоротченкоЛ.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 16/180
за позовом: прокурора Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, м. Кіровоград
до відповідача: колективного підприємства "Кіровоградський ремонтно-механічний завод ім. В.К. Таратути", м. Кіровоград
про стягнення 124 778,69 грн.,
за участю секретаря судового засідання Котенко В.О.
представників сторін:
від прокуратури - Скориніна О.В., посвідчення № 423;
від позивача - Тімохіна Ю.В., довіреність № 12 від 21.05.07;
від відповідача - участі не брав.
Час прийняття постанови - 12 год. 40 хв.
Прокурор Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі якої виступає Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про стягнення з колективного підприємства "Кіровоградський ремонтно-механічний завод ім. В.К. Таратути" заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 124 778,69 грн.
Відповідач в судовому засіданні 27.06.07 року участі не брав, однак про дату, час і місце проведення судового засідання належним чином повідомлений, про що свідчить розписка представника відповідача про отримання повістки про виклик у судове засідання (а.с. 33).
Відповідно до ч. 2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, або не повідомлення ним про прибуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, надані докази, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 р. № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.
Пунктом 4 цього ж Положення, Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо стягнення, з метою накопичення коштів в бюджеті Пенсійного фонду України, у передбаченому законом порядку несплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, та з метою недопущення утворення дефіциту бюджету та використання акумульованих коштів для виплати пенсій одній з самих незахищених верств населення.
Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.02 р. за № 442/6730 (далі - Положення), управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах міста.
Згідно п. 6 ч. 2.2 Положення управління контролює надходження збору та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності платників щодо правильності нарахування і сплати страхових внесків та цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до п. 6 та п. 7 ч. 2.3 Положення Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків; застосовувати фінансові санкції, передбачені законом.
Таким чином, управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, звертаючись із позовом до суду про стягнення заборгованості по виплатах сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, діє як орган державної влади при здійсненні управлінських функцій і відповідно, як суб'єкт владних повноважень.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058-IV (надалі - Закон) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
До страхових внесків згідно статті 1 Закону, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно п. 2 ст. 20 Закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду України.
Відповідно до статей 18, 19, 20 п.п. 1 п. 8 Розділу 15 Закону страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” (до 31.03.2005р. - 32%, з 31.03.2005 р. - 32,3%, з 01.01.2006 р. - 31,8%) від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників і відраховує та перераховує страхові внески від об'єкті оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.
Згідно з пунктами 6 та 12 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.
Колективне підприємство "Кіровоградський ремонтно-механічний завод ім. В.К. Таратути" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, а тому відповідно до цього є платником по платежах до бюджету управління.
Згідно розрахунку позивача щодо заборгованості колективного підприємства "Кіровоградський ремонтно-механічний завод ім. В.К. Таратути" до Управління Пенсійного фонду України по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування заборгованість становить 124 778,69 грн. (а.с. 7).
Вищезазначена заборгованість повністю підтверджується матеріалами справи, а саме копіями розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті з січня 2004 р. по березень 2007 р. (а.с 8-17, 36-74).
На день звернення до суду відповідач вказану заборгованість по збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не сплатив, у зв'язку з чим прокурор Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою.
Представник відповідача в судовому засіданні 07.06.07 р. усною заявою позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Відповідно до вимог статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи, що визнання відповідачем адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси, господарський суд приймає визнання адміністративного позову.
Отже, господарський суд вважає позовні вимоги прокурора є обґрунтованими і підлягають задоволенню повністю.
Керуючись п. 4 ст. 94, ст.ст. 112, 136, ч.ч. 1-3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, ч. 2 ст. 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з колективного підприємства "Кіровоградський ремонтно-механічний завод ім. В.К. Таратути" (м. Кіровоград, вул. Дзержинського, 24, п/р 26000018842980 в банку "Фінанси та кредит", МФО 331564, код ЄДРПОУ 00901482) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 4, код 20650088, р/р 256073011226, МФО 323475 в Кіровоградському обласному управлінні Ощадбанку) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 124 778,69 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дні її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.
Суддя