
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
У Х В А Л А
з питань забезпечення позову
справа №1340/4806/18
19 жовтня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Н.В. розглянувши заяву позивача про забезпечення позову у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, у якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», та ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року, у не проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно виготовленої Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області нової довідки № 91-03156 від 24.09.2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), в якій відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» визначено розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 рік. на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 року у адміністративній справі № 813/1598/18, яке набрало законної сили 30.08.2018;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області виконати постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», та ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року, та провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 згідно виготовленої Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області нової довідки № 91-03156 від 24.09.2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), в якій відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» визначено розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 рік, на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 року у 27.06.2018 позивачем подано заяву про забезпечення позову (вх. № 20221), у якій просить вжити заходи забезпечення позову ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, за участю третьої особи - Скнилівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання протиправним і скасування наказу, визнання неправомірною відмови та зобов'язання вчинити дії у спосіб - заборонити Головному управлінню Держгеокадастру у Львівській області здійснювати будь-які дії щодо надання дозволу іншим особам на розроблення проекту землеустрою; здійснювати будь-які дії, спрямовані на погодження іншим особам проекту землеустрою, видачі Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, а також затвердження іншим особам проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 4623686200:05:000:1063), площею 0,1000 га для індивідуального садівництва, яка розташована на території Скнилівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області (поза межами населеного пункту) та передачі вказаної земельної ділянки у власність іншим особам до вирішення справи по суті та набранням законної сили рішення по даній справі;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати протягом 10 робочих днів з дня набрання постанови законої сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачений ч. 1 ст. 382 КАС України.
Одночасно з позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення позову від 17.10.2018 (вх. № 32789), у якій просить заборонити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області, як суб'єкта владних повноважень, повертати Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області виготовлену ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області нову довідку від 24.09.2018 № 91-03156 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), в якій відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», визначено розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 рік на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 року у адміністративній справі № 813/1598/18, яке набрало законної сили 30.08.2018.
Заява обґрунтована тим, що Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області знаходиться на стадії ліквідації, і до кінця року має бути ліквідовано, а Головне управління Національної поліції у Львівській області та Міністерство внутрішніх справ України не є правонаступниками, а тому, якщо Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області в кінці року поверне Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в особі ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області виготовлену ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 р у адміністративній справі № 813/1598/18, яке набрало законної сили 30.08.2018 довідку від 24.09.2018 № 91-03156 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), в якій відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 № 88 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» визначено розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 рік. а отже не буде забезпечено виконання рішення суду, так як, Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області буде ліквідовано, і виконати рішення суду буде не можливим у зв'язку з відсутністю довідки № 91-03156 від 24.09.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яка виготовлена ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.07.2018 у адміністративній справі № 813/1598/18. яке набрало законної сили 30.08.2018.
Згідно з ч. 1 ст. 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадження якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
При постановленні ухвали суд виходить з такого.
Відповідно до ч.ч. 1 - 2 ст. 150 КАС України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Згідно з ч. 1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обовязку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 151 КАС України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.
Отже, забезпечення адміністративного позову - це вжиття адміністративним судом, в провадженні якого знаходиться справа, певних процесуально-правових заходів щодо охорони прав, свобод та інтересів позивача, які б гарантували виконання рішення суду, у разі задоволення позову; для задоволення судом поданої позивачем заяви про забезпечення адміністративного позову останній має обґрунтувати необхідність задоволення такого клопотання та довести, що незадоволення клопотання призведе хоча б до одного із наслідків, передбачених ч. 2 ст. 150 КАС України.
За приписами п. 17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008 № 2, в ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування обставин, які б свідчили про наявність зазначених вище підстав для забезпечення позову.
У випадку звернення сторони із заявою про забезпечення позову, заявник повинен обґрунтувати причини звернення із таким клопотанням.
З цією метою обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
Тому, у вирішенні питання про забезпечення позову адміністративний суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення адміністративного суду в разі невжиття таких заходів.
Звертаючись до суду із заявою про забезпечення позову, позивач лише вказує на дії відповідача, які можуть бути вчинені відповідачем в майбутньому та на думку позивача можуть ускладнити виконання рішення суду, однак не наводить існування очевидних фактів того, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких вона звернулась.
Окрім цього, суд зазначає, що сам факт подання позову не може бути підставою для забезпечення позову. Водночас, при розгляді заяви про забезпечення позову не вирішується питання про законність оскарженого рішення, дій чи бездіяльності відповідача. Оцінка протиправності таких рішень, дій та бездіяльності відповідача буде надана під час розгляду справи по суті.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що заява про вжиття заходів забезпечення позову є необґрунтованою та непідтвердженою жодними доказами, а тому у її задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 150-154, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив :
У задоволенні заяви позивача про забезпечення позову - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статями 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбаченоцим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законноїсили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Костецький Н.В.