Ухвала суду № 7721096, 01.02.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2010
Номер справи
2а-6149/09/1370
Номер документу
7721096
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2010 року Справа № 2а-6149/09/1370

м. Львів, вул. Чоловського, 2, зал №9

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Москаля Р.М., при секретарі Шийці Н.П., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Сихівського району м. Львова, поданого в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до відкритого акціонерного товариства «ТБО Львівбуд» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Сихівського району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до відкритого акціонерного товариства «ТБО Львівбуд» з вимогою стягнути з відповідача в дохід державного бюджету фінансові санкції в сумі 1700 грн. Позовні вимоги мотивовані наступним. 19 травня 2009 року заступник начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області винесла постанову № 030506 про накладення на відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення, передбачене абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме на дання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону . Розглянувши надіслані територіальним управлінням ГДІ на автомобільному транспорті у Львівській області матеріали щодо вказаного правопорушення, прокурор встановив, що постанову від 19.05.2009 року відповідач не оскаржував, однак вказану суму фінансових санкцій добровільно до бюджету не сплатив. З огляду на це, просить стягнути її у примусовому порядку.

Прокурор позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позові.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, навів пояснення, аналогічні до викладеного у позовній заяві, просив позов задовольнити повністю. На запитання суду повідомив, що ліцензійні картки відповідачу не оформлялися, відповідач станом на дату судового засідання не сплатив штрафних санкцій у сумі 1700 грн.

Відповідач у судове засідання втретє не зявився, хоча про час та дату їх проведення був повідомлений належним чином, що підтверджується долученими до матеріалів справи повідомленнями про вручення поштових відправлень. Тому суд ухвалив розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представника позивача та дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з огляду на наступне.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначено Законом України «Про автомобільний транспорт». Відповідно до вимог ст. 5 цього Закону основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг. За порушення перевізниками законодавства про автомобільний транспорт до них застосовуються передбачені ст. 60 цього ж Закону санкції. Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень визначено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі Порядок), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р.

Відповідно до пп. 2-4 Порядку, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Відповідно до вимог пп. 27, 28, 29 Порядку, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.

14 травня 2009 року підчас проведення рейдової перевірки працівниками позивача складено Акт №133435 від 14.05.2009р., згідно якого виявлено порушення відповідачем вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезень вантажів без ліцензійної картки.

19 травня 2009 року при розгляді справи про описане правопорушення був присутній представник відповідача.

За наслідками розгляду справи заступник начальника територіального управління ГДІ на автомобільному транспорті у Львівській області на підставі ч. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» виніс постанову №030506 від 19.05.2009р. про застосування до ВАТ «ТБО Львівбуд» фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме - надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, передбачених ст. 39 та 48 цього Закону.

На виконання вимог п. 29 Порядку, копію постанови про застосування фінансових санкцій направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням, така вручена відповідачу 26.05.2009р.

Постанова від 19.05.2009 р. про застосування штрафних санкцій в сумі 1700 грн. у встановлені законом строки ВАТ «ТБО Львівбуд» не оскаржена, а вказані кошти на зазначений у постанові рахунок добровільно ним не перераховані.

З огляду на викладені фактичні обставини справи та норми права, що регулюють спірні правовідносини, позовні вимоги Прокурора Сихівського району м. Львова, заявлені в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Щодо судових витрат, такі відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70-72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства ТБО «Львівбуд» (м. Львів, вул. Січових Стрільців, 3; ідентифікаційний код юридичної особи 01272060) в дохід Державного бюджету України фінансові санкції за порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Москаль Р.М.

Постанова виготовлена в повному обсязі 02 лютого 2010 року.