
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
18 жовтня 2018 р. Справа № 2040/6650/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі Головуючого судді - Супруна Ю.О., розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду м. Харкова адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, 69005, м. Запоріжжя, пр-т Соборний, 160, оф. 10.23) до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 22682655, вул. Валентинівська, 22 "Б", м. Харків, 61170) про визнання неправомірним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, який представляє інтереси ОСОБА_1 (надалі за текстом ОСОБА_1, позивача) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова (надалі за текстом – УПФУ в Московському районі м. Харкова, відповідач), в якому просить суд:
- визнати неправомірним та скасувати рішення про відмову у поновленні пенсії ОСОБА_1 викладене в протоколі від 12.01.2018 року та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком з 04.01.2018 року (з дати першого звернення за призначенням пенсії) у розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з проведенням індексації і компенсацією втрати частини доходів.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ОСОБА_1, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина України для виїзду за кордон АК 806287. Перед виїздом за кордон Позивач мешкав за адресою: АДРЕСА_1, Україна. 09.12.1996 року позивач виїхав з України до Ізраїлю на постійне місце проживання, де був прийнятий на консульський облік в консульському відділі посольства України в Державі Ізраїль. З метою реалізувати своє право на призначення пенсії за віком, позивач звернувся до відповідача з відповідною заявою про призначення пенсії за віком. Заява позивача від 04.01.2018 року була прийнята відповідачем разом із усіма документами. 12.01.2018 року було отримано відмову відповідача у вигляді Протоколу про розгляд спірних питань, які виникають під час призначення (перерахунку та виплати пенсій. УПФУ в Московському районі м. Харкова відмовив у призначення пенсії позивачу за віком з огляду на те, що позивачем не була надано оригінал документу, що підтверджує його належність до громадянства України, засвідчує особу, місце проживання та вік (паспорт). Позивач вказав, що вказане рішення (протокол) порушує його право на соціальний захист, є незаконним і таким, що підлягає скасуванню, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
Представник відповідача надав до суду відзив на позов від 06.09.2018 року, в якому зазначив, що підставою для вчинення дій, спрямованих на призначення пенсії за віком є відповідна заява пенсіонера подана ним особисто або його законним представником та додані до неї необхідні документи, подані до уповноваженого органу ПФУ в установленому порядку. 04.01.2018 року до Управління звернувся представник позивача, який діє на підставі виданої довіреності, посвідченої нотаріально до якого було долучено заяву позивача, яка за формою та змістом її заповнення не відповідає додатку № 2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі Порядок №22-1). Отже, оскільки позивачем не було надано оригінал документу, що підтверджує його належність до громадянства України, засвідчує особу, місце проживання на території Московського району м. Харкова та вік (паспорт), рішенням Управління у формі протоколу від 12.01.2018 року позивачу відмовлено в призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідно до заяви від 04.01.2018 року. Крім того, було зазначено відповідачем, що представником позивача було надано лише копію паспорту для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 строком дії до 26.01.2016 року (на дату звернення до управління та подання позову є недійсним), з огляду на викладене просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.(а.с.145-148).
18.09.2018 року від представника відповідача до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання про залучення до матеріалів справи копії постанови від 11.04.2017 року, в якому Московським районним судом м. Харкові в задоволені позову ОСОБА_1 – відмовлено. 20.09.20118 року Харківським апеляційним адміністративним судом апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Московського районного суду м. Харкова від 11.04.2017 року по справі № 643/3377/17 – залишено без задоволення. Постанову Московського районного суду м. Харкова від 11.04.2017 року по справі № 643/3377/17 – без змін.(а.с.151-155).
До канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 20.09.2018 року за вх.№01-26/48208/18 від представника позивача надійшла відповідь на відзив на позовну заяву разом з судовою практикою, в якому викладено правову позицію представника позивача стосовно порушених відповідачем у відзиві на позову питань. (а.с.158-183).
Крім того, до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 27.09.2018 року за вх.№01-26/49706/18 від представника відповідача надійшло заперечення, в якому викладено правову позицію представника відповідача стосовно порушених позивачем у відповіді на відзив питань. (а.с.186-188).
Ухвалою судді Харківського окружного адміністративного суду від 20.08.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження та призначено справу у підготовче засідання. (а.с.2-3).
Також, ухвалою судді Харківського окружного адміністративного суду від 09.10.2018 року було зокрема закрито підготовче провадження у справі № 2040/6650/18 та призначено справу до судового розгляду по суті.
В судове засідання позивач не прибув, свого представника не направив про дату, час та місце розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Проте, представником позивача до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 10.09.2018 року за вх.№01-26/46010/18 було подано заяву про розгляд справи без участі позивача та його представників. (а.с.149)
Представник відповідача, УПФУ в Московському районі м. Харкова, в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Суд зазначає, що п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі за текстом КАС України) зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України зазначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З урахуванням положень ст.ст. 4, 229 КАС України суд приходить до висновку про наявність беззаперечних підстав для розгляду адміністративної справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з наступних підстав та мотивів.
Постановою судді Московського районного суду м. Харкові від 11.04.2017 року, у задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова про зобов’язання вчинити певні дії – відмовлено.
Ухвалою від 20.09.20118 року Харківським апеляційним адміністративним судом апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Московського районного суду м. Харкова від 11.04.2017р. по справі № 643/3377/17 – залишено без задоволення. Постанову Московського районного суду м. Харкова від 11.04.2017р. по справі № 643/3377/17 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова, про зобов’язання вчинити певні дії – без змін.
Серед інших обґрунтувань в мотивувальний частині постанови Московського районного суду м. Харкова від 11.04.2017 року по справі № 643/3377/17, провадження № 2-а/643/202/17 зазначено:
"Окрім того, копія паспорта, яка міститься в матеріалах справи надана позивачем на ім’я ОСОБА_1 була видана 26 січня 2006 року й дійсна до 26 січня 2016 року. Тобто на день звернення до Управління пенсійного фонду України паспорт позивача ОСОБА_1 є недійсним."
Частиною 4 ст. 78 КАС України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
04.01.2018 року до начальника УПФУ в Московському районі м. Харкова звернувся ОСОБА_1 через представника ОСОБА_3, з заявою про призначення песії за віком.
До заяви щодо призначення пенсії за віком було надано наступні документи:
1. Копія довіреності представників від 12.12.2017 року на ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_3, ОСОБА_10;
2. Копія Ізраїльського посвідчення особи ОСОБА_1 № 317133775, виданого відділенням МВС в Хуолоні 02.01.1997 року;
3. Копія трудової книжки ОСОБА_1 (копія);
4. Картка платника податків ОСОБА_1 (копія);
5. Копія паспорта ОСОБА_1, (для виїзду за кордон);
6. Оригінал заяви ОСОБА_1, про призначення пенсії, підписаної представником за довіреністю ОСОБА_3;
7. Копія листа ГУ ДМС України в Харківській області № 03/3-А-71 від 06.03.2017 року.
Протоколом Управління Пенсійного фонду України про розгляд спірних питань від 12.01.2018 року заявнику було відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ст. 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, в а в разі смерті цих осіб – члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи передбачені законом.
Відповідно до п. 1 ст. 11 закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особи, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню є громадяни України.
Перелік документів для призначення, перерахунку пенсії визначений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за № 1566/11846.
Відповідно до п.1.1 Порядку № 22-1 1.1. заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі за місцем проживання (реєстрації).
Відповідно до п. 2.9 Порядку № 22-1 особа, яка звертається за пенсією (незалежно від виду пенсії), повинна пред’явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).
Згідно п. 2.22 Порядку за документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються: паспорт або довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування.
Отже, оскільки, ОСОБА_1 не надав оригінал документу, що підтверджує його належність до громадянства України, засвідчує особу, місце проживання та вік (паспорт) управління відмовило в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» згідно заяви від 04.01.2018 року.
Окремо суд зазначає, що наявна в матеріалах справи копія закордонного паспорту ОСОБА_1, (а.с. 89) має термін дійсності до 26.01.2016 року, що в свою чергу узгоджується з позицією відповідача та кореспондується зі встановленими обставинами в рамках розгляду справи №643/3377/17.
По суті спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Стаття 6 КАС України встановлює, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Органи Пенсійного фонду України здійснюють фізичним особам призначення, виплату та перерахунок пенсій з урахуванням положень, встановлених законами про Державний бюджет на відповідні роки, положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення», а також з урахуванням вимог Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за № 1566/11846.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (надалі за текстом - Закон № 1058-IV) право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема, громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на отримання пенсійних виплат і соціальних послуг із системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування нарівні з громадянами України на умовах та в порядку, передбачених цим Законом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Положеннями ч. 1 ст. 44 та ч. 5 ст. 45 Закону № 1058-IV передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до п. 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за № 1566/11846 (надалі за текстом - Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації) заявника.
У свою чергу, за приписами п. 1.6 і абз.1-4 п. 1.7 Порядку № 22-1, звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви. Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. Якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною 4 статті 45 Закону № 1058-IV.
У пункті 7 Порядку 22-1 міститься перелік документів, необхідних для призначення пенсії.
Згідно з пунктом 30 Порядку 22-1 документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, засвідчених у нотаріальному порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію.
Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі, якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подається копія з неї, засвідчена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.
При прийманні документів орган, що призначає пенсію:
а) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;
б) здійснює попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених документів;
в) перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження (пункт 38 Порядку).
Не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до ПФУ (пункт 39 Порядку 22-1).
Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження (пункт 43).
Аналізуючи наведені норми права можна дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на призначення пенсії за віком, є відповідна заява особи та додані до неї необхідні документи, подані до уповноваженого органу ПФУ в установленому порядку.
З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку, що позивачем не дотримано встановленого порядку звернення за призначенням пенсії, оскільки він не звертався до відповідача із заявою встановленого зразка про призначення та виплату пенсії за віком відповідно до вимог статті 44 Закону № 1058-IV, та необхідним пакетом документів, що визначає право на даний вид пенсії, а відтак відповідач не мав підстав для призначення пенсії.
Доводи представника позивача, що він звернувся до відповідача із належним пакетом документів спростовуються встановленими обставинами, зокрема встановлено, що представник позивача звернувся до відповідача з заявою в довільній формі, крім того до заяви було додано посвідчену нотаріусом копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а не оригінал, як це передбачено нормами Порядку 22-1.
Крім того, суд вважає за необхідним відмитими, що доказів продовження строку дії паспорту копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.89-90) до суду позивачем або уповноваженими представниками останнього не надано.
Поряд з цим, суд вважає необхідним зазначити, що позивач, як громадянин України, який виїхав за кордон на постійне місце проживання, має право на призначення пенсії за віком, проте за умови звернення до управління ПФУ з відповідною заявою з дотриманням положень Порядку 22-1, яким врегульовано питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій.
Вказані висновки в повній мірі відповідають правовій позиції Верховного Суду, викладеній у постановах №601/198/16 від 19 квітня 2018 року та №723/2676/14-а від 06 лютого 2018 року.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 76 КАС України встановлено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Керуючись принципом верховенства права, гарантованим ст. 8 Конституції України та ст. 6 КАС України, суд на підставі ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосовує практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Європейський суд з прав людини у справі "ОСОБА_11 проти Іспанії" (рішення від 21 січня 1999 року) постановив, що хоча стаття 6 Конвенції і гарантує право на справедливий судовий розгляд, вона все-таки не встановлює жодних правил щодо прийнятності доказів або порядку їх оцінки. Тому встановлення таких правил взагалі є предметом, що регулюється національним законом і національними судами.
За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 13, 14, 139, 241, 243, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволені позовної заяви ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, 69005, м. Запоріжжя, пр-т Соборний, 160, оф. 10.23) до Управління Пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 22682655, вул. Валентинівська, 22 "Б", м. Харків, 61170) про визнання неправомірним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Текст рішення виготовлено 18 жовтня 2018 року.
Суддя Ю.О. Супрун