Рішення № 77188646, 17.10.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.10.2018
Номер справи
0940/1358/18
Номер документу
77188646
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" жовтня 2018 р. справа № 0940/1358/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1 Груп» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1 Груп» (надалі, також – позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (надалі, також – відповідач) із позовними вимогами: - визнати протиправним і скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 07.02.2017 року №588256/41204597 про відмову у реєстрації податкової накладної від 17.11.2017 №2431 в Єдиному реєстрі податкових накладних; - зобов’язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкову накладну №2431 від 17.11.2017, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1 Груп».

Позовні вимоги мотивовані тим, що 17.11.2017 року Товариством з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1 Груп» направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2431 від 17.11.2017 року, яку згідно отриманої квитанції №9266852882 від 14.12.2017 прийнято, однак реєстрацію зупинено. Вказав, що на виконання п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1 Груп» направлено на адресу відповідача супровідний лист від 31.01.2018 року №2 з документами, що підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №2431 від 17.11.2017. Однак рішенням комісії ДФС від 07.02.2018 року за №588256/41204597 позивачу відмовлено у реєстрації податкової накладної №2431 від 17.11.2017 року. Вважає, що при прийнятті оскаржуваного Рішення органами ДФС не враховано поданих Товариством документів, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій по податковій накладній №2431 від 17.11.2017 року. Враховуючи наведене, вважає оскаржуване рішення протиправним і таким, що підлягає скасуванню.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.1-2).

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 10.09.2018. У відзиві просив суд в задоволенні позову відмовити. Відповідно до поданого відзиву відповідач просить відмовити в задоволенні позову. Відзив мотивований тим, що відповідач діяв в межах своїх повноважень та у спосіб передбачений нормами діючого законодавства. Щодо вимог про визнання протиправним та скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №588256/41204597 від 07.02.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №2431 від 17.11.2017 та зобов'язання зареєструвати податкову накладну №2431 від 17.11.2017 відповідачем зазначено, що позивачем до повідомлення, направленого до Державної фіскальної служби України з метою реєстрації податкової накладної №2431 від 17.11.2017 не надано документів, передбачених договором, та які б підтвердили факт постачання товарів, зокрема не надано специфікації, видаткові накладні, податкові накладні, рахунки-фактури, товаро-транспортні накладні, документи, що підтверджують оплату товару. Крім того, позивачем не представлено жодного первинного документа, який би підтверджував факт поставки товару від ТОВ «Савсервіс Карпати». Щодо вимог про зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2431 від 17.11.2017, відповідачем зазначено, що реєстрація вказаної накладної є зупиненою та що дані вимоги є безпідставними та передчасними, оскільки рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної може бути прийняте виключно після дотримання передбаченої нормативно-правовими актами процедури щодо направлення платником пояснення та/або копій документів, достатніх для прийняття такого рішення.

Розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження, з'ясувавши обставини справи та дослідивши докази, суд встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Груп» згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстроване як юридична особа та взяте на податковий облік Державною податковою інспекцією Головного управління ДФС в Івано-Франківській області 10.03.2017. Основний вид економічної діяльності оптова торгівля іншими товарами господарського призначення (а.с.17-18).

Основним видом економічної діяльності позивача згідно коду КВЕД 46.49 є оптова торгівля іншими товарами господарського призначення (а.с.17).

11.04.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1 Груп» (Покупець) та Дочірнє підприємство «САВСЕРВІС КАРПАТИ» (Постачальник) (ідентифікаційний код юридичної особи 30387458), укладено договір поставки №01/1101 про поставку товарів (а.с. 29-35).

Згідно умов договору поставки, в тому числі пунктів 1.1, Постачальник зобов`язується поставляти Покупцеві товар у встановлені строки на умовах DDP (Офіційні правила тлумачення торговельних термінів Міжнародної торгової палати Інкотермс 2000), а Покупець зобов`язується приймати такий товар і оплатити його вартість за цінами, зазначеними у накладній, які не можуть перевищувати цін, узгоджених в специфікації. Предметом даного договору є товар, найменування, асортимент та кількість якого визначаються у специфікаціях та/або інших документах, визначених та підписаних двома сторонами (видаткових накладних, рахунках-фактурах). Разом із товаром Постачальник повинен передати Покупцю документи на товар (товаро-транспортну накладну). Поставка товару здійснюється тільки на підставі заявки Покупця, яка надсилається Постачальнику тільки в електронному вигляді. Ціни на товар вказуються у специфікації, яка є невід`ємною частиною договору. Оплата за поставлений Постачальником товар здійснюється Покупцем згідно додатку №3.

На виконання обов'язку, встановленого статтею 201 Податкового кодексу України (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) Товариством з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1 Груп» складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2431 від 17.11.2017 на загальну суму 152 193,00 грн.

14.12.2017 відповідно до квитанції №9266852882 про реєстрацію податкової накладної №2431 від 17.11.2017 за результатом обробки: документ прийнято, реєстрація зупинена. Виявлені помилки: відповідно до пункту 201.16. статті 201 Податкового кодексу України реєстрація зупинена з підстав відповідності даної податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТЗЕД: 52.24. Запропоновано позивачу надати контролюючому органу пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної (а.с.58).

31.01.2018 на підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній №2431 від 17.11.2017 Товариством з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Груп» подано відповідачу повідомлення №2, до якого було додано письмове пояснення, додаток №3 до договору №01/1101 від 11.04.2017, виписка по рахунку за 19.12.2017 року, акт прийому-передачі виконаних робі, наданих послуг №2206 від 17.11.2017 року (а.с. 76-80). В повідомленні позивач надав пояснення, в яких зазначено, що основним постачальником товарів є Дочірнє підприємство «Савсервіс Карпати», і відповідно до договору поставки №01/1101 від 11.04.2017, на підставі акта наданих послуг №2206 від 17.11.2017 послуги було оплачено постачальником 19.12.2017 (а.с.60-61).

Рішенням комісії Державної фіскальної служби України №588256/41204597 від 07.02.2018 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної №2431 від 17.11.2017 у зв'язку з наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією Державної фіскальної служби України рішення про реєстрацію податкової накладної (а.с.59).

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає таке.

Згідно пункту 201.1. статті 201 Податкового кодексу України у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу України у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до пункту 74.3 статті 73 Податкового кодексу України у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.

Згідно пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №341) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 12 вказаного Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 визначено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Отже, відповідач зобов'язаний здійснювати розшифрування та проводити перевірку відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція) (пункт 13 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246).

У відповідності до частини 201.16. статті 201 Податкового кодексу України, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до підпункту 1 пункту 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених Наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621, моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Судом встановлено, що органом Державної фіскальної служби України у квитанції від 14.12.2017 щодо реєстрації накладної №9266852882 вказано на невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 52.24 (а.с.58).

Отже, вказані критерії оцінки ступеня ризиків визначені відповідачем, є достатніми для зупинення реєстрації податкової накладної №2431 від 17.11.2017, відтак Державною фіскальною службою України обґрунтовано зупинено реєстрацію податкової накладної №2431 від 17.11.2017.

Порядок роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затверджений наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 №566, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30620 визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, а також права та обов`язки її членів.

Відповідно до пункту 2 Порядку роботи комісії, комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації".

Підпунктом 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, визначено, що зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 установлено, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту в підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобовязання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

Підставами для прийняття комісією Державної фіскальної служби рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту в підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Згідно підпункту 201.16.3 статті 201 Податкового кодексу України, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Отже, встановлений порядок прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної не передбачає зазначення у такому рішенні інших обставин господарських операцій, окрім нормативно визначених, детального аналізу поданих документів чи пояснення членів комісії щодо підстав прийняття рішення.

Відтак, доводи позивача про те, що рішення про відмову в реєстрації податкової накладної не містять конкретних обставин справи та обґрунтувань їх резолютивної частини є безпідставними.

Згідно підпункту 1 пункту 1 Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №754/30622, Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відповідно до пункту 2.1 даного договору поставки №01/1101 від 11.04.2017 поставка товарів здійснюється постачальником – ДП «Савсервіс Карпати» на умовах DDP (Офіційні правила тлумачення торговельних термінів Міжнародної торгової палати Інкотермс 2000) на склад покупця відповідно до заявки.

Письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами (пункт 2 Переліку).

Згідно підпункту 201.16.2. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Як встановлено судом, на підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній №2431 від 17.11.2017 Товариством з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Груп» подано відповідачу повідомлення №2 від 31.01.2017, до якого було додано договір поставки №01/1101 від 11.04.2017, додаток №3 до договору №01/1101 від 11.04.2017, виписка по рахунку №26007052531190 за 19.12.2017 року, акт прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) від 17.11.2017, письмове пояснення щодо діяльності товариства №4 від 31.01.2018. Позивач надав пояснення з проханням розблокувати накладну, оскільки 19.12.2017 постачальником – ДП «Савсервіс Карпати» оплачено послуги на підставі акта №2206 від 17.11.2017.

Водночас в своїх аргументах позивач посилається на додаток №3 до договору поставки №01/1101 від 11.04.2017, в якому сторони домовились додати до договору пункт 4.3.1 наступного змісту: «При неможливості здійснення Постачальником (ДП «Савсервіс Карпати») обов`язків, передбачених п.4.3 даного договору, перевантаження у приймальний зал/складське приміщення (в залежності від облаштування конкретного магазину) здійснюється силами Покупця (ТОВ «ОСОБА_1 Груп») з наданням відповідного спостереження за транспортним засобом Постачальника на час прийому – передачі поставленого товару, з наступним відшкодуванням його послуг з вивантаження/перевантаження» (а.с.36).

Суд звертає увагу на те, що відповідно до квитанції №9266852882 від 14.12.2017 про реєстрацію податкової накладної №2431 від 14.12.2017 позивачу запропоновано надати контролюючому органу пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Водночас, зазначено, що за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТЗЕД: 52.24 (а.с.58).

Однак, позивачем до повідомлення №2 від 31.01.2018 не надано всіх документів, передбачених договором, та які б підтвердили факт постачання товарів, зокрема не надано видаткову накладну, товарно-транспортну накладну, специфікації, рахунки-фактури, платіжного доручення на здійснення оплати на суму 152 193,00 грн. за надані послуги тощо.

При цьому позивачем подано до суду копії: товарно-транспортну накладну №98458637 від 03.11.2017, видаткову накладну №98448601 від 03.11.2017, замовлення постачальнику №57901 від 01.11.2017, договір суборенди нежитлового приміщення від 01.05.2017, акт прийому-передачі об`єкта суборенди за договором суборенди від 01.05.2017, рахунок-фактуру №65 від 17.11.2017 на суму 152 193,00 грн., платіжного доручення №585817 від 19.12.2017 на суму 152 193,00 грн. (а.с.51-57).

Судом встановлено, що даних документів, які були подані позивачем до суду разом із позовною заявою, на розгляд комісії Державної фіскальної служби України товариством представлено не було.

В силу вимог пункту 3 частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні суди у справах щодо оскарження, серед іншого, рішень суб`єктів владних повноважень перевіряють, чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Оскільки, позивачем не було надано відповідачу на час прийняття оскаржуваного рішення комісії Державної фіскальної служби України №588256/41204597 від 07.02.2018 всіх документів передбачених договором та які б підтверджували факт постачання товарів, то комісією не могли бути враховані вказані обставини.

Таким чином, дане рішення комісії Державної фіскальної служби України про відмову в реєстрації податкової накладної №2431 від 17.11.2017 було прийнято обґрунтовано, зокрема з урахуванням усіх обставин, що мали значення, зокрема на час відмови в реєстрації податкової накладної, для його прийняття.

Щодо вимоги про зобов'язання Державну фіскальної служби України зареєструвати податкову накладну №2431 від 17.11.2017, суд зазначає, що дана вимога у відповідності до пункту 23 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України є похідною позовною вимогою, оскільки задоволення цієї вимоги залежить від задоволення вимоги про визнання протиправним та скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України №588256/41204597 від 07.02.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №2431 від 07.02.2018.

За наведених підстав та вказаних правових норм в задоволенні позову слід відмовити.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відмови в задоволенні позову розподілу судових витрат не передбачено.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1 Груп» (адреса: вул.Незалежності, 67, м.Івано-Франківськ, ідентифікаційний код 41204597;

Відповідач: Державна фіскальна служба України (адреса: пл.Львівська, 8, м.Київ, 04053, ідентифікаційний код 39292197).

Суддя /підпис/ ОСОБА_2