
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" жовтня 2018 р. справа № 0940/1659/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Григорука О.Б.,
при секретарі Арабчук В.М.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт №01-06/21 від 11.06.2018 та зобов'язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 12.09.2018 звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт №01-06/21 від 11.06.2018 та зобов'язання подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції України інформацію щодо відновлення запису про зареєстроване повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 11.02.2013 №ІФ062130420404 на об'єкт будівництва "Будівництво індивідуального житлового будинку" за адресою: 77300, АДРЕСА_1, замовник ОСОБА_3, - для внесення Державною архітектурно-будівельною інспекцією України даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржуваний наказ №01-06/21 від 11.06.2018 прийнятий відповідачем на підставі акту позапланової перевірки №08062018016 від 08.06.2018, в якому зафіксовано, що на об'єкті будівництва "Будівництво індивідуального житлового будинку" за адресою: 77300, АДРЕСА_1, здійснюються будівельні роботи з будівництва житлового будинку без будівельного паспорта, оскільки останній скасований рішенням головного інспектора будівельного нагляду від 27.06.2017. Представник позивача зазначив, що дії представників відповідача щодо проведення позапланової перевірки, в результаті якої виявлені вищенаведені порушення, визнані Івано-Франківським окружним адміністративним судом протиправними, а отже відсутні будь-які наслідки таких порушень, в тому числі, вони не можуть бути підставами для прийняття наказу про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт №01-06/21 від 11.06.2018. Окрім цього, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду визнано протиправним та скасовано рішення Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області від 27.06.2017 про скасування дії будівельного паспорта забудови земельної ділянки від 25.01.2013 №3. Також, представник позивача вказав на порушення відповідачем Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №466 від 13.04.2011.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.09.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
12.10.2018 в судовому засіданні представник відповідача надав суду письмове пояснення на позовну заяву №02-29/160 від 08.10.2018, згідно якого заперечив щодо задоволення позовних вимог (а.с.63-64). Зокрема, суду пояснив, що Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області рішенням від 27.06.2017 скасувало дію будівельного паспорта забудови земельної ділянки від 25.01.2013 №3 на об'єкт будівництва "Будівництво індивідуального житлового будинку" за адресою: 77300, АДРЕСА_1, а тому відповідач під час прийняття наказу про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт №01-06/21 від 11.06.2018 діяв в межах своїх повноважень та у спосіб передбачений нормами діючого законодавства.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження, дослідивши в сукупності письмові докази, якими учасники справи обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, встановив наступне.
На підставі договору дарування від 28.02.2012 ОСОБА_3 прийняв у дарунок домоволодіння - житловий будинок АДРЕСА_1 з господарськими будівлями і спорудами, що знаходяться в АДРЕСА_1.
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 0,1000 га, розташованої по АДРЕСА_1, де здійснює будівництво індивідуального житлового будинку.
25.01.2013 Відділ у справах архітектури та містобудівного кадастру Калуської міської ради видав позивачу будівельний паспорт щодо будівництва індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_1.
На підставі вказаного будівельного паспорта, за заявою ОСОБА_3, 04.02.2013 Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області зареєструвала повідомлення про початок виконання будівельних робіт серії ІФ №062130420404 (а.с.24).
27.06.2017 Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області прийняло рішення про скасування дії будівельного паспорта забудови земельної ділянки від 25.01.2013 №3.
23.05.2018 ОСОБА_4 звернулась із заявою до в.о. начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради ОСОБА_2 про вжиття заходів державного архітектурно-будівельного контролю до ОСОБА_3 (а.с.15).
Відповідно до наказу за №01-06/19 від 30.05.2018 та направлення за №17/02-03 від 01.06.2018 органом державного архітектурно-будівельного контролю проведена перевірка дотримання ОСОБА_3 вимог законодавства у сфері містобудування, якою виявлено порушення, а саме: здійснення будівельних робіт з будівництва житлового будинку із поданими недостовірними даними в повідомленні на початок виконання будівельних робіт, так як будівництво здійснюється без будівельного паспорта (а.с.13-14).
За наслідками вищевказаної перевірки складено акт №08062018016 від 08.06.2018 (а.с.16-25).
11.06.2018 Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради прийняв наказ №01-06/212 «Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт», згідно якого скасовано зареєстроване повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 11.02.2013 №ІФ062130420404 та зобов'язано відповідача невідкладно направити копію даного наказу до Державної архітектурно-будівельної інспекції України для виключення запису щодо реєстрації повідомлення від 11.02.2013 №ІФ062130420404 з єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (а.с.28).
Вважаючи вищевказаний наказ відповідача про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт №01-06/21 від 11.06.2018 протиправним, позивач звернувся з даним позовом до суду, в якому просив скасувати наведений наказ №01-06/21 від 11.06.2018 та зобов'язати Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції України інформацію щодо відновлення запису про зареєстроване повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 11.02.2013 №ІФ062130420404 на об'єкт будівництва "Будівництво індивідуального житлового будинку" за адресою: 77300, АДРЕСА_1, замовник ОСОБА_3, - для внесення Державною архітектурно-будівельною інспекцією України даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлює Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», який спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно до частини 1 статті 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки.
Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки. Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів. За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.
Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об'єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника (частини 2 статті 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
Згідно частини 3 статті 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Частиною 4 статті 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що порядок видачі та форма будівельного паспорта визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Судом встановлено, що для отримання будівельного паспорту позивачем було подано до Відділу у справах архітектури та містобудівного кадастру Калуської міської ради пакет документів та отримано будівельний паспорт з вимогами до забудови земельної ділянки.
На підставі виданого відповідачем будівельного паспорту від 25.01.2013, інспекцією Управління ДАБІ в Івано-Франківській області 04.02.2013 зареєстровано повідомлення про початок будівельних робіт №ІФ №062130420404 на будівництво індивідуального житлового будинку по Могильницького, 103, м. Калуш, внаслідок чого у позивача відповідно до статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» виникли законні підстави для виконання будівельних робіт.
Тобто, отримуючи документи для забудови земельної ділянки, позивач не мав зауважень чи обтяжень, встановлених відповідачем чи законодавством України. ОСОБА_3 виконані всі необхідні дії щодо отримання на законних підставах необхідних документів для забудови відповідно до діючого законодавства.
Так, відповідно до частини 1 статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник має право виконувати будівельні роботи після: подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України; видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".
Зазначені у частині першій цієї статті документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва (частина 2 статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
Як встановлено судом вище, 11.06.2018 Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради прийняв наказ №01-06/212 «Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт», згідно якого скасовано зареєстроване повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 11.02.2013 №ІФ062130420404 (а.с.28).
Вказаний наказ від 11.06.2018 №01-06/212 відповідач прийняв відповідно до частини 2 статті 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», на підставі виявлення факту подання недостовірних даних , наведених у надісланому повідомленні, які є підставою вважати об'єктом самочинного будівництва (уніфікований акт від 08.06.2018 №08062018016), зокрема замовником ОСОБА_3 здійснюються будівельні роботи з будівництва житлового будинку на АДРЕСА_1, із поданими недостовірними даними в повідомленні про початок виконання будівельних робіт №ІФ062130420204 - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а саме без будівельного паспорта.
Суд звертає увагу на те, що частиною 2 статті 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що у разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень реєстрація такої декларації, право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, підлягають скасуванню відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про скасування декларації чи права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю письмово повідомляє замовника протягом трьох робочих днів з дня скасування.
В свою чергу, Порядок, який визначає процедуру скасування відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №466 від 13.04.2011 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт».
Так пунктом 15 наведеного Порядку встановлено, що право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, також може бути скасовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі: подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт; отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником будівництва; встановлення під час проведення перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.
В даному випадку, згідно наказу від 11.06.2018 №01-06/212 підставою для скасування повідомлення про початок виконання підготовчих або будівельних робіт було встановлення під час проведення перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, які зафіксовані в акті перевірки від 08.06.2018 №08062018016.
Суд звертає увагу на те, що ОСОБА_3 оскаржував дії Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради по проведенню позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності позивача в судовому порядку шляхом звернення до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради про визнання дій протиправними та скасування припису. За результатом розгляду наведеного позову Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення від 25.07.2018 в справі №809/1105/18, згідно якого позов задоволено повністю: визнано дії Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради по проведенню позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності ОСОБА_3 протиправними; визнано протиправним та скасовано припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради від 08.06.2018 (а.с.30-33). Вказане рішення набрало законної сили 30.08.2018, а тому відповідно до вимог частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини щодо протиправності дій Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради по проведенню позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності ОСОБА_3, не підлягають доказуванню.
Таким чином, порушення вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, які зафіксовані в акті перевірки від 08.06.2018 №08062018016, що слугували підставою для прийняття наказу від 11.06.2018 №01-06/212 «Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт», виявлені в результаті протиправних дій відповідача, а отже не можуть створювати будь-які наслідки для позивача, оскільки суперечать принципу допустимості доказів, визначеного статтею 74 Кодексу адміністративного судочинства України.
Окрім цього, згідно рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.09.2018 в справі №809/1090/18, яке набрало законної сили 05.10.2018, задоволено позов ОСОБА_3 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України: визнано протиправним та скасовано рішення Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області від 27.06.2017 про скасування дії будівельного паспорта забудови земельної ділянки від 25.01.2013 №3.
Тобто, на даний час виданий позивачу будівельний паспорт забудови земельної ділянки від 25.01.2013 №3 залишається чинним, а тому зазначений відповідачем в наказі від 11.06.2018 №01-06/212 «Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт» факт про те, що замовником ОСОБА_3 здійснюються будівельні роботи з будівництва житлового будинку на АДРЕСА_1, із поданими недостовірними даними в повідомленні про початок виконання будівельних робіт №ІФ062130420204 - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а саме без будівельного паспорта, не відповідає дійсності.
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на вищевказане, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасування наказу Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради "Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт" №01-06/21 від 11.06.2018.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції України інформацію щодо відновлення запису про зареєстроване повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 11.02.2013 №ІФ062130420404 для внесення Державною архітектурно-будівельною інспекцією України даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, то суд вказує на таке.
Порядок ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.06.2011 №92 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 19.07.2011 за №885/19623.
Пунктом 3 наведеного Порядку визначено, що ведення, адміністрування, функціонування і супроводження програмного забезпечення реєстру, збереження та захист бази даних реєстру, забезпечення доступу до нього органів державного архітектурно-будівельного контролю здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України.
Подання даних для внесення їх Держархбудінспекцією до реєстру здійснюється відповідальними посадовими особами органів державного архітектурно-будівельного контролю, які пройшли підготовку до роботи з реєстром (пункт 4 Порядку).
Формування даних для внесення їх до реєстру здійснюється на підставі інформації, наданої замовниками або їх уповноваженими особами.
Згідно пункту 8 Порядку підставами для внесення Держархбудінспекцією поданих органом державного архітектурно-будівельного контролю даних до реєстру є отримання цим органом: повідомлення; повідомлення про зміну даних у цьому повідомленні; декларації про готовність об`єкта до експлуатації (далі - декларація); повідомлення про зміну даних у зареєстрованих деклараціях, внесення змін до них у зв'язку з виявленими технічними помилками; скасування реєстрації повідомлення або декларації; прийняття рішення про видачу або анулювання дозволу, видачу сертифіката, повернення декларації на доопрацювання для усунення виявлених недоліків; прийняття рішення про відмову у видачі дозволів чи сертифікатів.
Відповідно до пункту 15 Порядку у разі прийняття наказу органом державного архітектурно-будівельного контролю про скасування реєстрації повідомлень чи декларацій, анулювання дозволу, набрання рішенням суду законної сили про скасування документа декларативного або дозвільного характеру посадові особи вносять відомості до реєстру про їх скасування або анулювання.
Як встановлено судом вище, пунктом 2 наказу від 11.06.2018 №01-06/212 «Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт» зобов'язано Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради невідкладно направити копію даного наказу до Державної архітектурно-будівельної інспекції України для виключення запису щодо реєстрації повідомлення від 11.02.2013 №ІФ062130420404 з єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (а.с.28).
З огляду на вищевстановлені обставини визнання протиправним та скасування наказу Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради "Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт" №01-06/21 від 11.06.2018, який слугував підставою для виключення запису щодо реєстрації повідомлення від 11.02.2013 №ІФ062130420404 з єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язати Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції України інформацію щодо відновлення запису про зареєстроване повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 11.02.2013 №ІФ062130420404 на об'єкт будівництва "Будівництво індивідуального житлового будинку" за адресою: 77300, АДРЕСА_1, замовник ОСОБА_3, - для внесення Державною архітектурно-будівельною інспекцією України даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Частина 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради на користь ОСОБА_3 сплачений судовий збір у розмірі 704,80 грн.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Визнати протиправним та скасувати наказ Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради "Про скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт" №01-06/21 від 11.06.2018.
Зобов'язати Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради (код 40210924, вул. І.Франка, 1, м. Калуш, Івано-Франківська обл., 77300) подати до Державної архітектурно-будівельної інспекції України інформацію щодо відновлення запису про зареєстроване повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 11.02.2013 №ІФ062130420404 на об'єкт будівництва "Будівництво індивідуального житлового будинку" за адресою: 77300, АДРЕСА_1, замовник ОСОБА_3 (ідентифікаційний НОМЕР_2, АДРЕСА_2, 77300), - для внесення Державною архітектурно-будівельною інспекцією України даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради (код 40210924, вул. І.Франка, 1, м. Калуш, Івано-Франківська обл., 77300) на користь ОСОБА_3 (ідентифікаційний НОМЕР_2, АДРЕСА_2, 77300) сплачений судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Григорук О.Б.
Рішення складене в повному обсязі 17 жовтня 2018 р.