Постанова № 77188360, 03.10.2018, Нововолинський міський суд Волинської області

Дата ухвалення
03.10.2018
Номер справи
165/2637/17
Номер документу
77188360
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 165/2637/17

Провадження № 2-а/165/28/18

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2018 року м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області у складі:

головуючого судді Ушакова М.М.,

за участю секретаря судових засідань Лубаєвської Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нововолинську в залі суду адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,-

встановив:

23 березня 2018 року на підставі ухвали Волинського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року до суду надійшла адміністративна справа за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Вимоги адміністративного позову з урахуванням остаточної заяви про уточнення позовних вимог адміністративного позову позивач обґрунтовує тим, що тривалий час працював в ОВС, 01 вересня 2008 року звільнився з ОВС в зв'язку з виходом на пенсію, звільнявся з посади заступника начальника відділу - начальника міліції громадської безпеки Локачинського райвідділу, в даний час перебуває на обліку головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області як одержувач пенсії. Посилається на те, що 29.12.2015 року набрав чинності Закон України від 23.12.2015 року №900-УПІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», яким внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №29, ст.399), а саме ст.63 доповнено частиною 3 такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право па пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських», тобто даними законами передбачено перерахунок та виплата пенсій колишнім працівникам ОВС згідно окладів поліцейських. Зазначає, що 25.07.2017 року і 01.09.2017 року по черзі відповідно звернувся з письмовою заявою до головного управління ПФУ у Волинській області та до Правління пенсійного Фонду України про перерахунок пенсії згідно нової довідки «про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії йому за посадою: заступника начальника відділу - начальника міліції громадської безпеки Локачинського райвідділу/ заступника начальника відділу поліції», яка надійшла з Управління МВС України у Волинській області до головного управління ГІФУ у Волинській області за №2656 від 30.05.2017 року. Однак головне управління ПФУ у Волинській області листом №452/Н-01 від 02.08.2017 року та Правління пенсійного Фонду України листом № 13148/Н-11 від 03.10.2017 року у перерахунку і виплаті пенсії відмовили через відсутність коштів у Державному бюджеті України.

Позивач вважає дії відповідача протиправними, зазначає, що право на перерахунок пенсії (обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) у нього виникло з моменту набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року №900-УШ, яким статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» доповнили частиною третьою. Відповідно до розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року №900-УІІІ, цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, був опублікований у газеті Верховної Ради України «Голос України» від №247. Отже, датою набрання чинності Закону є 29.12.2015 року, тобто наступна дата за днем опублікування, таким чином його права позивача порушені з 01.01.2016 року, оскільки це є дата першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Позивач посилається на те, що 06 листопада 2017 року він звернувся до Нововолинського міського суду з письмовою заявою про визнання неправомірними дії головного управління ПФУ у Волинській області щодо відмови в перерахунку та виплаті пенсії у відповідності до вимог Закону України від 23.12.2015 року №900-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988. 16 листопада 2017 року ухвалою суду було відкрито скорочене провадження у даній справі, 05 грудня 2017 року призначено розгляд справи у судовому засіданні на 24 січня 2018 року з викликом сторін по справі. 24 січня 2018 року ухвалою Нововолинського міського суду справу за його адміністративним позовом було передано на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду. 27 лютого 2018 року ухвалою Волинського окружного адміністративного суду дану адміністративну справу повернуто на розгляд до Нововолинського міського суду Волинської області. 12 квітня 2018 року ухвалою Нововолинського міського суду вказану адміністративну справу прийнято до свого провадження та призначено підготовче судове засідання на 11 травня 2018 року. Позивач вказує, що в лютому місяці 2018 року відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Кабінет Міністрів прийняв постанову від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою врегулював питання виплати перерахованих пенсій.

Позивач просить суд визнати дії Головного управління ПФУ у Волинській області протиправними щодо відмови здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної йому пенсії з 01.01.2016 року відповідно до статті 51, 55, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виданої ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області та зобов'язати відповідача Головне управління ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної йому пенсії з 01.01.2016 року без обмежень строком відповідно до статті 51, 55, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виданої ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області, та стягнути з Головного управління ПФУ у Волинській області в його користь судові витрати.

Позивач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, подав через канцелярію суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки в судове засідання не повідомив.

На підставі ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, оскільки учасники процесу в судове засідання не з'явилися.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 01 вересня 2008 року звільнився з ОВС, з посади заступника начальника відділу - начальника міліції громадської безпеки Локачинського райвідділу в зв'язку із виходом на пенсію (а.с.9-10).

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області, як отримувач пенсії за вислугою років.

25 липня 2017 року позивач ОСОБА_2 звернувся з письмовою заявою до головного управління ПФУ у Волинській області про перерахунок пенсії згідно нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку йому пенсії за посадою: заступника начальника відділу - начальника міліції громадської безпеки Локачинського райвідділу/ заступника начальника відділу поліції, яка надійшла з Управління МВС України у Волинській області до головного управління ПФУ у Волинській області за №2656 від 30.05.2017 року, просив перерахунок та виплату проводити з 01 січня 2016 року (а.с.11).

Головне управління ПФУ у Волинській області листом №452/Н-01 від 02.08.2017 року у перерахунку і виплаті пенсії відмовило, із роз'ясненням, що ПФУ сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України. Перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.13).

01 вересня 2017 року позивач ОСОБА_2 звернувся до Правління пенсійного Фонду України з письмовою скаргою на бездіяльність ГУ ПФУ у Волинській області щодо перерахунку та виплату пенсії, просив зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести перерахунок та виплату пенсії згідно ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підставі наданої ліквідаційною комісією УМВС нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №2656 від 30.05.2017 року, перерахунок та виплату просив проводити з 01 січня 2016 року (а.с.12).

Департамент пенсійного забезпечення листом №13148/Н-11 від 03.10.2017 року ОСОБА_2 повідомив, що перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України (а.с.14).

Судом встановлено, що ОСОБА_2 30.05.2017 року за №2656 Головою ліквідаційної комісії видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, з якої вбачається, що відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 року №988, наказу МВС України від 06.04.2016 року №260 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою: заступник начальника відділу - начальника міліції громадської міліції Локачинського районного відділу/ заступника начальника відділу поліції становить всього: 7544,78 грн. (а.с.15).

Частиною 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно із ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року.

Вищезазначеним Законом внесено доповнення до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абз.2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно з ст.102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постановою від 18 листопада 2015 року №947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до п.1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх Головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п.4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

В лютому 2018 року відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Кабінет Міністрів прийняв постанову від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою врегулював питання виплати перерахованих пенсій.

Пунктом 3 Постанови №103 передбачено виплату пенсій, перерахованих особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), з 1 січня 2018 року, а виплату сум перерахованих пенсій за період з 1 січня 2016 по 31 грудня 2017, обчислених органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018, після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 1 січня 2019 по 31 грудня 2019 - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 по 31 грудня 2017; з 1 січня 2020 - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 по 31 грудня 2017 та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Тобто, постанова Кабінету Міністрів України, від 21.02.2018 №103 встановила обмеження на виплату пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), перерахованих відповідно до статті 63 Закону №2262, які не відповідають умовам виплати нарахованих пенсій, не отриманих пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, що передбачені статтею 55 Закону №2262. Також слід зазначити, що стаття 55 Закону №2262 не передбачає повноважень Кабінету Міністрів України визначати строки виплати пенсії, яка не виплачена з вини органу Пенсійного фонду України.

Посилання відповідача у письмовому запереченні №7187/06-39 від 27.11.2017 року на відсутність фінансування та необхідність виділення коштів з Державного бюджету України на проведення такого перерахунку є безпідставними. Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі «Кечко проти України» (рішення від 8 листопада 2005 року) в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі №21-399во10, від 07.12.2012 у справі №21-977во10, від 03.12.2010 у справі № 21- 44а10).

Враховуючи Висновки Верховного Суду у рішенні від 15.02.2018 року у зразковій справі №Пз/9901/8/18 по подібній справі, у пункті 56 Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», до суду з адміністративними позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України, на обліку яких стоять позивачі та які здійснюють виплату пенсій позивачам, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язання відповідачів здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01 січня 2016 року.

Судом встановлено, що на час звернення позивача ОСОБА_2 до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії, постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року не існувало і порядок звернення за перерахунком пенсії був врегульований постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року, згідно якої і звернувся позивач.

Аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та фактичні обставини справи, суд приходить до висновку про підставність позовних вимог, оскільки позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення поліцейських, так як він є колишнім працівником органів внутрішніх справ, процедура щодо проведення перерахунку пенсії дотримана, а тому відмова відповідача у здійсненні перерахунку пенсії є неправомірною, і належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії та виплачувати таку з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області №2656 від 30.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Аналізуючи докази по справі, суд приходить до висновку про те, що відповідачем безпідставно відмовлено у здійсненні перерахунку та виплати раніше призначеної пенсії позивачу ОСОБА_2 з 01.01.2016 року відповідно до статті 51, 55, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виданої ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області №2656 від 30.05.2017 року.

Враховуючи вищенаведене суд вважає протиправнимидії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії позивачу ОСОБА_2 з 01.01.2016 року відповідно до статті 51, 55, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» , постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виданої ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області та зобов'язує Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії позивачу ОСОБА_2 з 01.01.2016 року без обмежень строком відповідно до статті 51, 55, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виданої ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області.

Згідно ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову стороні, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступив відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступила його посадова чи службова особа.

Враховуючи зазначене, витрати позивача по сплаті судового збору в сумі 640,00 грн., які підтверджено документально (а.с.1) підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області.

Керуючись ст.ст.5, 9, 19, 77, 139, 244-246, 382 КАС України, Законом України від 23.12.2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.ст. 51, 55, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (вул.Кравчука, 22-В, м.Луцьк, 43026, Код ЄДРПОУ 13358826) протиправними щодо відмови здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) з 01.01.2016 року відповідно до статті 51,55,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виданої ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (вул.Кравчука, 22-В, м.Луцьк, 43026, Код ЄДРПОУ 13358826) здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) з 01.01.2016 року без обмежень строком відповідно до статті 51, 55, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виданої ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (вул.Кравчука, 22-В, м.Луцьк, 43026, Код ЄДРПОУ 13358826) на користь ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ у Волинській області судовий збір в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Нововолинський міський суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 КАС України.

Головуючий підпис

Згідно з оригіналом

Суддя М.М. Ушаков