Справа № 2а-8970/09/0470 Категорія статобліку- 6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2009р. м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхно І.В.
при секретарі - Чупіній О.В.
за участю прокурора Овчар Т.В.
представника позивача - Курченко О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом прокурора Жовтневого району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області
до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2
про стягнення заборгованості у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Жовтневого району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області звернувся до адміністративного суду з позовною заявою до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в розмірі 1832,25 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу за порушення вимог ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", яка є несплаченою.
11.09.2009р. позивачем було уточнено позовні вимоги та викладено їх в наступній редакції: стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України заборгованість у вигляді штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів у розрахункових операціях у сумі 1832,25 грн. на розрахунковий рахунок 31119104700025, код платежу 3021080911, одержувач відділення УДК у Тернівському районі м. Кривого Рогу, код ОКПО 24244864, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012 (а.с. 41-42). Уточнення були прийняті судом.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до положень ст.ст. 35, 36 КАС України, про що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 11.11.2009р. (а.с. 70). 10.12.2009р. представник відповідача надав до суду клопотання про відкладення розгляду справи у звязку з неможливістю по технічним причинам надати копію ухвали про відкриття провадження по справі за позовом субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 до Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про скасування рішення, витребувану судом (а.с. 72). Зазначене клопотання було відхилено судом з огляду на те, що відповідача не було зобовязано надати вищезазначену копію ухвали, адже відповідно до судової повістки від 05.11.2009р. суд зобовязував позивача надати до судового засідання належним чином засвідчену копію ухвали про відкриття провадження у справі № 2-а-2802/09/0470 (а.с. 69).
За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі відповідача, що не прибув в судове засідання вдруге.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Відповідач - субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 28.04.1999р. за № 22270017 0000 0312559, місце проживання: АДРЕСА_1, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (НОМЕР_5) (а.с. 4). Відповідач перебуває на обліку в органах державної податкової служби з 24.05.1999р. за № 137/1999, що підтверджується довідкою № 3308/09 від 26.05.2009р. (а.с. 6).
20.03.2009р. уповноваженими особами Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та інших нормативно правових актів була проведена перевірка господарської одиниці кіоску, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, в якому здійснює підприємницьку діяльність субєкт господарювання ОСОБА_2.
Перевірка здійснювалась державними податковими ревізорами - інспекторами Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області в присутності продавця ОСОБА_3
За результатами даної перевірки складено акт № 0125/04/83/23/2406606639 від 20.03.2009р. щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (а.с. 7).
В ході перевірки виявлено наступні порушення: проведення розрахункових операцій без застосування РРО та без видачі розрахункового документа встановленого зразка на суму 84 грн. 25 коп., невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів, яка зазначена в поточному Х-звіті РРО на суму 366 грн. 45 коп. (а.с. 7).
Зазначені дії відповідача порушують положення п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Відповідно до статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
п. 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
п. 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
п. 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідачем зазначені вимоги законодавства не були виконані.
Статтею 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, зокрема у такому розміру - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (366 грн. 45 коп. х 5 = 1832 грн. 25 коп.).
На підставі Акту перевірки дотримання законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг № 0125/04/83/23/2406606639 від 20.03.2009р. та на виконання наведених законодавчих норм у відношенні відповідача було винесено Рішення про застосування фінансових санкцій № 0001822360 від 23.03.2009р., яким визначено до сплати суму штрафу у загальному розмірі 1832 грн. 25 коп. (а.с. 9).
Рішення про застосування фінансових санкцій № 0001822360 від 23.03.2009р. було отримано відповідачем 24. 03.2009р., що підтверджується відміткою про отримання на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с. 9).
За порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України. Згідно зі статтею 25 цього Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно пункту 10 Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Зазначене рішення було оскаржено відповідачем до Державної податкової адміністрації України в Дніпропетровській області (скарга від 21.04.2009р. (а.с. 38) та до Державної податкової адміністрації України (повторна скарга від 17.07.2009р.), однак, рішеннями Державної податкової адміністрації України в Дніпропетровській області № 16034/10/25-008 від 17.06.2009р. (а.с. 29-33) та Державної податкової адміністрації України № 18758/7/25-0315 від 01.09.2009р. (а.с. 51) вищезазначені скарги були залишені без розгляду.
Представником відповідача було вказано, що зазначене рішення оскаржується в судовому порядку, в доказ чого ним було надано судову повістку за підписом секретаря судового засідання Каштана С.В. по справі № 2а-2802/09/0470 за позовом субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 до Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про скасування рішення та копію позовної заяви про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001822360 від 23.03.2009р. без будь-якого штампу, який свідчив би про те, що вона була подана до суду, у звязку з чим суд витребував у позивача ухвалу про відкриття провадження у вищезазначеній справі.
В судовому засіданні представником позивача була надана засвідчена належним чином копія ухвали про відкриття провадження у адміністративній справі № 2а-2802/09/0470, яка була долучена до матеріалів справи. Відповідно до зазначеної ухвали субєкт підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 оскаржує та просить скасувати рішення Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від № 15.05.2008р. за № 0022422360, в той час як предметом розгляду в даній адміністративній справі є стягнення заборгованості відповідно рішення про застосування фінансових санкцій № 0001822360 від 23.03.2009р.
Отже, твердження відповідача щодо оскарження ним в судовому порядку рішення про застосування фінансових санкцій № 0001822360 від 23.03.2009р. не обґрунтоване та не підтверджено відповідними доказами.
Таким чином, на дату розгляду справи Рішення про застосування фінансових санкцій № 0001822360 від 23.03.2009р., яким визначено до сплати суму штрафу у загальному розмірі 1832 грн. 25 коп., є чинним.
На час подання адміністративного позову відповідач суми фінансових санкцій не сплатив. Таким чином заборгованість відповідача зі сплати штрафних санкцій становить 1832 грн. 25 коп.
За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими письмовими доказами.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Жовтневого району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у вигляді штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (31119104700025, код платежу 3021080911, одержувач відділення УДК у Тернівському районі м. Кривого Рогу, код ОКПО 24244864, банк одержувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012) в рахунок погашення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 1832 (одна тисяча вісімсот тридцять дві) грн. 25 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складений 15.12.2009 року.
Суддя І. В. Юхно