Рішення № 77045703, 11.10.2018, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
11.10.2018
Номер справи
161/16109/18
Номер документу
77045703
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/16109/18

Провадження № 2-а/161/567/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 жовтня 2018 року

місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі :

головуючого судді Івасюти Л.В.

за участю секретаря судового засідання - Маковецької Т.М.

представника позивача – ОСОБА_1

відповідача – ОСОБА_2 ОСОБА_3

представника відповідача – ОСОБА_4

перекладача – ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку справу за адміністративним позовом Управління Державної міграційної служби України у Волинській області до громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3, про затримання з метою ідентифікації , забезпечення примусового видворення за межі території України , та примусове видворення громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за межі України,-

В С Т А Н О В И В :

10 жовтня 2018 року Управління Державної міграційної служби України у Волинській області звернулось в суд з вищевказаним позовом .

Свій позов обґрунтовує тим, що 09.10.2018 року уповноваженими працівниками сектору організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення УДМС України у Волинській області (далі -СОЗНМРВ УДМС України у Волинській області) та співробітниками ОСОБА_7 у Волинській області по вулиці Шевченка, 17 у місті Луцьку було виявлено громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає в Україні з порушенням правил перебування на території України іноземних громадян, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.203 КУпАП.

09.10.2018року уповноваженими працівниками сектору організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення УДМС України у Волинській області прийнято рішення про примусове повернення громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3, яке доведено до відома іноземця під розпис. Відповідач зобов’язався покинути територію України до 10.10.2018року. Про прийняте рішення щодо примусового повернення з України громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 письмово повідомлено Прокуратуру Волинської області та Державну міграційну службу України. ОСОБА_4, іноземець рішення про примусове повернення з України від 09 жовтня 2018 року не виконав, чим порушив норми міграційного законодавства.

09.10.2018 про затримання іноземця повідомлено Консула ОСОБА_6 у місті Київ.

Уповноваженими працівниками встановлено, що відповідач перебуває на території України з порушенням вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», вищевказаний іноземець перебуває на території України без відповідних документів на право перебування.

Під час перебування на території України до підрозділів ДМС України у Волинській області та інших областей України щодо продовження термінів чи з інших питань перебування на території України, з заявою про отримання статусу біженця чи додаткового захисту іноземець ОСОБА_2 ОСОБА_3 не звертався. На даний час підстав для подальшого перебування в Україні в останнього не має, а тому іноземець ОСОБА_2 ОСОБА_3 знаходиться на території України з порушенням вимог чинного міграційного законодавства.

Представник Управління Державної міграційної служби України у Волинській області позовні вимоги підтримала з підстав, зазначених у позові, просила позов задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково в частині вимог щодо його затримання. В іншій частині позов не визнав. Пояснив, що на територію України потрапив з Росії з метою прямування до країн Європейського Союзу.

Представник відповідача в судовому засіданні вважає, що підстав для примусового видворення за межі України громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 немає.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що 09.10.2018року уповноваженими працівниками УДМС України у Волинській області по вулиці Шевченка, 17 у місті Луцьку виявлено громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає в Україні з порушенням правил перебування на території України іноземних громадян, про що складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 203 КУпАП.

09.10.2018року уповноваженими працівниками сектору організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення УДМС України у Волинській області прийнято рішення про примусове повернення громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яке затверджене першим заступником начальника УДМС України у Волинській області. Вказане рішення доведено до відома іноземця під розпис. (а.с.5-6).

Відповідно до розписки, яка міститься в матеріалах справи, відповідач зобов’язався покинути територію України до 10.10.2018 року (а.с.7).

09.10.2018року першим заступником начальника УДМС України у Волинській області винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, якою за вчинення вищезазначеного правопорушення на громадянина ОСОБА_6 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 1700 грн., який іноземцем сплачено (а.с.13).

Особа громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на дату подання даного позову встановлена на підставі довідки про встановлення особи.

Як встановлено судом, підстав для продовження терміну перебування в Україні в громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3 немає.

Разом з тим, іноземець рішення про примусове повернення з України від 09 жовтня 2018 року не виконав, чим порушив норми міграційного законодавства.

Як випливає з матеріалів справи, 09.10.2018року про затримання іноземця повідомлено Консула ОСОБА_6 у місті Київ (а.с.9).

Під час перебування на території України до підрозділів ДМС України у Волинській області та інших областей України щодо продовження термінів чи з інших питань перебування на території України не звертався.

З заявою про отримання статусу біженця чи додаткового захисту іноземець не звертався.

Таким чином, на сьогоднішній день відповідач знаходиться на території України з порушенням вимог чинного міграційного законодавства.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

У відповідності до ст. 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи.

Як передбачено п. 15 ст. 4 Закону іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах, на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.

Іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі, прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Відповідно до частини 1, 2, 11, 14, 15 ст. 289 КАС України за наявності обгрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворенню чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів: затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України; затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; взяття іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, установи чи організації;

зобов’язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.

Заходи, вчинені цією статтею, також застосовуються адміністративним судом, визначеним частиною першою цієї статті, за позовом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів чи підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України до іноземців та осіб без громадянства, які до прийняття рішення за заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, вчинили порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, до завершення процедури розгляду цієї заяви.

Строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, цей строк може бути продовжений, але не більш як на вісімнадцять місяців.

За таких обставин, оскільки у відповідача відсутні документи, що дають право на виїзд з України, останній не виконав рішення про примусове повернення та виконати його не в змозі, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Пунктом 3 ч. 2 ст. 371 КАС України визначено, що суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Враховуючи клопотання позивача у позові, рішення суду слід звернути до негайного виконання.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 77, 79, 241-246, 293, 295 КАС України, Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Управління Державної міграційної служби України у Волинській області до громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3 про затримання та примусове видворення за межі України – задовольнити.

Затримати громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на термін до шести місяців з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Видворити громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за межі території України.

Рішення суду підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки передбачені ст. 289, п. 15.5 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення суду складено 11.10.2018 року.

Суддя Івасюти Л .В.