
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2018 р. справа № 2040/5739/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Горшкової О.О.,
при секретарі судового засідання - Лук'янчук О.І.,
за участю: представника позивача - Тюменцева В.Ю., представника відповідача - Лавренчук О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги, -
В С Т А Н О В И В :
Приватне акціонерне товариство "Харківський тракторний завод" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області №№ 0086021210, 0086041210, 0086071210, 0086081210, 0086111210, 0086161210 від 01.06.2018 р.;
- скасувати податкову вимогу Головного управління ДФС у Харківській області № 85769-17 від 15.06.2018 р.
В обґрунтування вимог позивач зазначає, що ухвалою Господарського суду Харківської області від 26.07.2017 року затверджено план санації ПАТ «ХТЗ» до порушення провадження у справі про банкрутство та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, що виключає можливість притягнення позивача до відповідальності, передбаченої приписами п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України. Крім того, податкова вимога надіслана податковим органом на адресу позивача на неузгоджене грошове зобов'язання, тоді як податкові повідомлення-рішення, на підставі яких було нараховані податкові зобов'язання оскаржувались позивачем в адміністративному порядку, про що ГУ ДФС у Харківській області повідомлений в установленому ПК України порядку. Оскільки позивач скористався правом на адміністративне оскарження податкових повідомлень-рішень, у ГУ ДФС в Харківській області були відсутні правові підстави для винесення податкової вимоги № 85769-17 від 15.06.2018 року.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог та в своєму відзиві на позов від 14.08.2018 року (вх. № 01-26/40959/18) пояснив, що мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов'язань щодо сплати податків і зборів, які виникли після дня введення мораторію. Оскільки штрафні санкції нараховані згідно вимог діючого законодавства через несвоєчасну сплату податкових зобов'язань по земельному податку та орендній платі з юридичних осіб податкові вимога прийнята правомірно, на підставі існуючого боргу у позивача.
У судовому засіданні представники сторін підтримали свої правові позиції в повному обсязі.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до пп. 14.1.156 п.14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (п. 31.1 ст.31 ПК України).
Платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (п. 54.1 ст. 54 ПК України).
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.3 ст. 287 ПК України).
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу (п. 126.1 ст. 126 ПК України).
Судом установлено, що ГУ ДФС у Харківській області 16.05.2018 року проведено камеральну перевірку ПрАТ «ХТЗ» з питання дотримання граничних термінів сплати податкових зобов'язань на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку.
За результатами перевірки складено акт від 16.05.2018 року № 7103/20-40-12-10/05750295 та встановлено, що протягом граничних строків позивачем несвоєчасно сплачено самостійно визначні податкові зобов'язання із сплати земельного податку за деклараціями №№1600001275 від 18.02.2016 року, 1600001279 від 18.02.2016 року, 1600001281 від 18.02.2016 року, 1700003141 від 17.02.2017 року, 1700003142 від 17.02.2017 року в порушення вимог п. 287.3 ст. 287 ПК України, а саме: допущено несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань із земельного податку та орендної плати із затримкою до 30 календарних днів включно та більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання (а.с. 9-11).
За результатами розгляду матеріалів перевірки ГУ ДФС були прийняті податкові повідомлення-рішення:
- від 01.06.2018 року № 0086021210 про застосування штрафу за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань зі спати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у сумі 3164 грн. (10%);
- від 01.06.2018 року № 0086041210 про застосування штрафу за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань зі спати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у сумі 3189,84 грн. (20%);
- від 01.06.2018 року №0086071210 про застосування штрафу за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань зі спати земельного у сумі 369,07 грн. (10%);
- від 01.06.2018 року №0086081210 про застосування штрафу за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань зі спати земельного у сумі 5104,59 грн. (20%);
- від 01.06.2018 року №0086111210 про застосування штрафу за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань зі спати земельного у сумі 200, 81 грн. (10%);
- від 01.06.2018 року №0086161210 про застосування штрафу за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань зі спати земельного у сумі 1949,70 грн. (20%);
Не погоджуючись із вказаними рішеннями суб'єкта владних повноважень, ПАТ «Харківський тракторний завод» надав до ДФС України скаргу від 13.06.2018 року № 85-108, яка була направлена засобами поштового зв'язку 13.06.2018 року, згідно корінця рекомендованого поштового відправлення (а.с. 18-19).
Водночас, листом від 13.06.2018 року № 85-109 ПАТ «Харківський тракторний завод» повідомлено ГУ ДФС у Харківській області про подання скарги до ДФС України про скасування податкових повідомлень - рішень від 01.06.2018 року № 0086021210, від 01.06.2018 року № 0086041210, від 01.06.2018 року №0086071210, від 01.06.2018 року №0086081210, від 01.06.2018 року №0086111210, від 01.06.2018 року №0086161210 (а.с. 20).
ДФС України 27.06.2018 року прийнято рішення про продовження строку розгляду скарги за № 21925/6/99-99-11-03-01-25 (а.с. 22).
В подальшому, ГУ ДФС у Харківській області, з огляду на відсутність добровільної сплати боржником своїх податкових зобов'язань за податковими повідомленнями - рішеннями від 01.06.2018 року № 0086021210, від 01.06.2018 року № 0086041210, від 01.06.2018 року №0086071210, від 01.06.2018 року №0086081210, від 01.06.2018 року №0086111210, від 01.06.2018 року №0086161210 сформовано податкову вимогу від 15.06.2018 року № 85769-17 (а.с. 23).
Позивач, не погоджуючись із вказаними рішеннями відповідача, звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Умови та порядок відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, визначені, зокрема, положеннями Закону України від 14.05.1992 року № 2343-XII «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (подалі Закон № 2343-XII).
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Господарського суду Харківської області від 14.07.2016 року по справі № 922/1882/16 задоволено заяву ПАТ «ХТЗ» (правонаступником якого є позивач) про затвердження плану санації ПАТ «ХТЗ» до порушення провадження у справі про банкрутство, та затверджений план санації ПАТ «ХТЗ», схвалений рішенням загальних зборів кредиторів від 09.06.2016 року, терміном дії 12 місяців. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ПАТ «ХТЗ», який поширюється на вимоги кредиторів, що виникли до затвердження плану санації .
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 26.07.2017р. по справі № 922/2334/17 задоволено заяву ПАТ «ХТЗ» про затвердження плану санації до порушення провадження у справі про банкрутство, затверджено план санації ПАТ «ХТЗ» до порушення провадження у справі про банкрутство, схвалений рішенням загальних зборів кредиторів від 03.07.2017 року, терміном дії 12 місяців з дня затвердження судом відповідного плану санації. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ПАТ «ХТЗ», який поширюється на вимоги кредиторів, що виникли до затвердження плану санації (а.с. 27-31).
За визначенням термінів Закону № 2343-XII, банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Згідно ч. 5 ст. 5 Закону № 2343-XII, санація боржника до порушення справи про банкрутство - система заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, які може здійснювати засновник (учасник, акціонер) боржника, власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, кредитор боржника, інші особи з метою запобігання банкрутству боржника шляхом вжиття організаційно-господарських, управлінських, інвестиційних, технічних, фінансово-економічних, правових заходів відповідно до законодавства до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство.
Ініціювати процедуру санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство мають право боржник або кредитор. Згода між боржником і кредитором (кредиторами) щодо проведення санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство може бути досягнута як до, так і після виникнення заборгованості боржника (ч. 1 ст. 6 Закону № 2343-XII).
Відповідно до частини другої та третьої статті шостої цього Закону, процедуру санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство може бути введено за наявності плану санації, який повинен бути письмово погоджений усіма забезпеченими кредиторами та схвалений загальними зборами кредиторів боржника.
Умови плану санації, а також мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюються на вимоги всіх кредиторів, що виникли до затвердження плану санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство.
Про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство господарський суд виносить ухвалу та одночасно вводить мораторій на задоволення вимог кредиторів. Мораторій поширюється на вимоги кредиторів, що виникли до затвердження плану санації (ч. 8 ст. 6 Закону № 2343-XII).
Строк дії процедури санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство не може перевищувати 12 місяців з дня затвердження судом відповідного плану санації. Протягом процедури санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство діє мораторій на задоволення вимог кредиторів (ч. 9 ст. 6 Закону № 2343-XII).
Згідно ч. 1 ст. 19 Закону № 2343-XII мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо (ч. 3 ст. 19 Закону № 2343-XII).
Судом встановлено, що термін виконання зобов'язань позивача щодо сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки настав до дня введення в дію мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Таким чином, враховуючи, що введення мораторію на задоволення вимог кредиторів ПАТ «ХТЗ» відбувся саме в рамках затвердження господарським судом плану санації, то суд приходить до висновку, що застосування контролюючим органом до позивача штрафних санкцій оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями за періоди, що настали до дня введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, є протиправними та підлягають скасуванню.
Стосовно вимоги позивача про скасування податкової вимоги ГУ ДФС у Харківській області № 85769-17 від 15.06.2018 року, то суд зазначає наступне.
Підпунктом 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Отже, податкова вимога виноситься податковим органом за умови наявності у платника податків податкового боргу, тобто узгодженої суми грошового зобов'язання.
Судом установлено, що сума податкового боргу, визначена у податковій вимозі № 85769-17 від 15.06.2018 року утворилась на підставі оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 01.06.2018 року № 0086021210, від 01.06.2018 року № 0086041210, від 01.06.2018 року №0086071210, від 01.06.2018 року №0086081210, від 01.06.2018 року №0086111210, від 01.06.2018 року №0086161210.
Пунктами 56.2, 56.3 ст. 56 ПК України визначено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Скарги на рішення контролюючих органів в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів та митниць подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Пунктом 56.5 ст. 56 ПК України передбачено, що платник податків одночасно з поданням скарги контролюючому органу вищого рівня зобов'язаний письмово повідомляти контролюючий орган, яким визначено суму грошового зобов'язання або прийнято інше рішення, про оскарження його податкового повідомлення-рішення або будь-якого іншого рішення.
Згідно положень п. 56.15 ст. 56 ПК України скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.
Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
З урахуванням тієї обставини, що позивач скористався правом на адміністративне оскарження спірних податкових повідомлень-рішень, що підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку про відсутність у ГУ ДФС у Харківській області правових підстав для винесення податкової вимоги № 85769-17 від 15.06.2018 року.
Стосовно позиції відповідача, що вказана податкова вимога № 85769-17 від 15.06.2018 року є відкликаною з 02.07.2018 року, з огляду на погашення податкового богу, що, на думку суб'єкта владних повноважень, підтверджується скріншотом витягу з інформаційної системи «Податковий блок», то суд зазначає, що вказана процедура не передбачена вимогами чинного законодавства.
Так, відповідно до п. 55.1 ст. 55 ПК України, податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.
В силу приписів п.56.2 ст.56 ПК України, рішення прийняті контролюючим органом можуть бути оскаржені в адміністративному порядку, а згідно вимог п.56.3 ст.56 ПК України, скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до контролюючих органів в областях, міжрегіональних територіальних органів. Скарги на рішення контролюючих органів міжрегіональних територіальних органів та митниць подаються до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до ст.60 ПК України, податкова вимога вважається відкликаною якщо: сума податкового боргу самостійно погашається платником податків або органом стягнення; контролюючий орган скасовує раніше прийняте податкове повідомлення-рішення про нарахування суми грошового зобов'язання або податкову вимогу; контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення-рішення або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі; рішенням суду, що набрало законної сили, скасовується повідомлення-рішення контролюючого органу або сума податкового боргу, визначена в податковій вимозі; рішенням суду, що набрало законної сили, зменшується сума грошового зобов'язання, визначена у податковому повідомленні-рішенні контролюючого органу, або сума податкового боргу, визначена в податковій вимозі.
З правового аналізу вищезазначених норм права випливає, що відкликання означає втрату чинності податкової вимоги, тобто скасування акта є одним із способів припинення його дії, а податкова вимога, як правовий акт індивідуальної дії податкового органу, може бути скасована лише контролюючим органом вищого рівня.
Водночас, відкликання податкової вимоги контролюючим органом, який її прийняв, нормами ПК України не передбачено.
Відповідно до пп. 60.1.2 п. 60.1 ст. 60 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо контролюючий орган скасовує раніше прийняте податкове повідомлення-рішення про нарахування суми грошового зобов'язання або податкову вимогу.
Згідно п. 60.3 ст. 60 ПК України, у випадках, визначених підпунктом 60.1.2 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня прийняття контролюючим органом рішення про скасування такого податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги.
Таким чином, законодавцем передбачена особлива процедура відкликання податкової вимоги, зокрема з дня прийняття контролюючим органом рішення про скасування такого податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги.
Суд не приймає до уваги позицію відповідача стосовно того, що спірна податкова вимога відкликана в автоматичному режимі, оскільки така процедура не узгоджується з приписами діючого законодавства.
Підсумовуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що відповідач, приймаючи спірну податкову вимогу від 15.06.2018 року № 85759-17 перевищив межі повноважень, відповідно до частини 2 статті 2 КАС України, за якими орган державної влади діяв не на підставі і не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також не обґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 14, 243-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги - задовольнити.
Скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області №№ 0086021210, 0086041210, 0086071210, 0086081210, 0086111210, 0086161210 від 01.06.2018 р.
Скасувати податкову вимогу Головного управління ДФС у Харківській області № 85769-17 від 15.06.2018 р.
Стягнути на користь Приватного акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" (просп. Московський, буд. 275,м. Харків,61007, код ЄДРПОУ 05750295) сплачену суму судового збору в розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області ( вул. Пушкінська, 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39859805).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 08 жовтня 2018 року.
Суддя Горшкова О.О.