
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 жовтня 2018 р. № 1440/1836/18 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Устинова І.А., розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54052
до відповідача:Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області, вул. К. Ольшанського, 1А, смт. Ольшанське, Миколаївський район, Миколаївська область, 57113
про:визнання протиправним та скасування рішення від 23.05.2018,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до адміністративного суду з позовом до Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївській області (далі - відповідач) з вимогою визнати протиправним та скасувати рішення вісімнадцятої позачергової сесії Ольшанської селищної ради восьмого скликання від 23.05.2018р. про відмову позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Ухвалою суду від 03.08.2018 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що звернувся 18.05.2018р. до відповідача з заявою про надання згоди на погодження відведення земельної ділянки у власність в межах території Ольшанської селищної ради та додав до своєї заяви графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Однак відповідач безпідставно відмовив в задоволенні його заяви, не обгрунтувавши її нормами законодавства, що суперечить положенням Земельного кодексу України.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, шо підтверджується поштовим повідомленням про вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі від 03.08.2018р.
Тому, відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, суд розцінює неподання відповідачем відзиву на позов без поважних причин, як визнання позову.
Суд розглянув справу в порядку спрощеного провадження на підставі наявних у справі доказів.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 звернувся 18.05.2018 року до Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївській області із заявою про надання згоди на погодження відведення земельної ділянки у власність в межах території селищної ради (а.с.7).
23.05.2018 року на засіданні 18 позачергової сесії Ольшанської селищної ради VIII скликання прийнято рішення про відмову в наданні згоди позивачу на погодження відведення земельної ділянки у власність в межах території селищної ради (а.с.6).
Згідно п. "б" ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Відповідно до ст.33 Земельного кодексу України земельні ділянки, призначені для ведення особистого селянського господарства, можуть передаватися громадянами у користування юридичним особам України і використовуватися ними для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства без зміни цільового призначення цих земельних ділянок.
Громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися у власність земельні ділянки зокрема для особистого селянського господарства в межах норм, визначених Земельним кодексом України.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Земельного Кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами врегульовано ст. 118 Земельного кодексу України.
Згідно з ч. 6, 7 ст.118 Земельного Кодексу України передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу віповідно до ч.7 ст. 118 ЗК України, може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України.
Відповідно до пункту 107 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051, державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню таким органом) шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку відповідно до пунктів 49-54 Порядку ведення Державного земельного кадастру.
Відповідний орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
У рішенні селищної ради від 23.05.2018 року про відмову позивачу в наданні згоди на погодження відведення земельної ділянки не зазначено жодної законної підстави для прийняття відповідачем такого рішення.
Відповідно до Земельного кодексу України, у приватну власність можуть бути передані будь-які земельні ділянки на вимогу заявника, за виключенням тих, щодо яких органами державної влади прийнято рішення про неможливість їх передачі у власність громадянам.
З огляду на вищевказане, суд вважає, що оскаржуване рішення не містить обгрунтованої, мотивованої відмови із чітким визначенням однієї з підстав, передбачених Земельним кодексом України.
Позивач в позовні заяві ставить питання про визнання протиправним та скасувати рішення вісімнадцятої позачергової сесії Ольшанської селищної ради восьмого скликання від 23.05.2018р. про відмову позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Але рішення відповідача від 23.05.2018р. згідно матеріалів справи, містить іншу назву "Про надання згоди на погодження відведення земельної ділянки у власність в межах території Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області". Тому суд, приймаючи рішення по справі, виходить з матеріалів справи, наданих самим же позивачем.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, позов підлягає задоволенню.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. 19, 139, 241, 244, 242 - 246, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54052, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області (вул. К. Ольшанського, 1А, смт. Ольшанське, Миколаївський район, Миколаївська область, 57113, код ЄДРПОУ 04375553) задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення вісімнадцятої позачергової сесії Ольшанської селищної ради восьмого скликання від 23.05.2018р. про відмову ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) в наданні згоди на погодження відведення земельної ділянки у власність в межах території Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області (код ЄДРПОУ 04375553).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя І. А. Устинов