
Справа № 379/1158/18
3/379/355/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.10.2018 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Потеряйко Світлана Анатоліївна, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Головного управління ДФС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, одружену, працюючу бухгалтером в ФГ «Деметра», проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП ,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 166 від 11.09.2018, складеного головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2, вбачається, що при проведенні камеральної перевірки ФГ «Деметра» код ЄДРПОУ 25565016, місцезнаходження: вул. Червона, 18, с. Юшків Ріг Таращанського району Київської області, були виявлені порушення податкового законодавства, а саме: несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування узгоджених до сплати сум податкового зобов’язання з ПДВ по декларації з податку на додану вартість за 1 квартал 2018 року, граничний термін сплати 20.05.2018, фактично сплачено 21.05.2018 року), чим порушено п. 203.2 ст. 203 та п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
ОСОБА_3 в судовому засіданні вину визнала та просила суд закрити провадження в справі в зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення № 166 від 11.09.2018 року (а.с.1); копією повідомлення про запрошення платника податків, зборів, платежів або його представників до контролюючого органу від 03.09.2018 року.
В діях ОСОБА_1 вбачаю склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КпАП України.
При розгляді адміністративного протоколу встановлено, що адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вчинено 21.05.2018 року, адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 складено 11.09.2018 року, а надійшов він до Таращанського районного суду 13.09.2018 року.
Відтак, суд позбавлений можливості притягнути винну особу до адміністративної відповідальності і справа підлягає закриттю відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КпАП України у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КпАП України, якою встановлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, оскільки на момент розгляду адміністративної справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КпАП України, так як вказане порушення, вчинене ОСОБА_1, не є триваючим, тому строк притягнення до адміністративної відповідальності закінчився 21.08.2018 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки, з матеріалів справи вбачається, що з дня вчинення правопорушення пройшло понад три місяці, вважаю за необхідне закрити дане провадження в справі про адміністративне правопорушення, в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 163-2, 247, 283-285, 287 КУпАП України,-
ПОСТАНОВИВ :
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП закрити, в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладання адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржено особою щодо якої її винесено, а також потерпілим, шляхом подачі апеляційної скарги або прокурором може бути внесено подання упродовж десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.
Суддя: ОСОБА_4.