Рішення № 76938006, 05.10.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2018
Номер справи
1540/3964/18
Номер документу
76938006
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1540/3964/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2018 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С. при секретарі Кузьменко Е.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження (з викликом сторін) справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРСТРОЙ СЕРВІС" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу ГУ ДФС в Одеській області №5286 від 23.07.2018 року "Про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ "Укрстрой Сервіс", код ЄДРПОУ 37810459),-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРСТРОЙ СЕРВІС" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу ГУ ДФС в Одеській області №5286 від 23.07.2018 року "Про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ "Укрстрой Сервіс", код ЄДРПОУ 37810459).

В судовому засіданні 02.10.2017 року представник позивача підтримав позовні вимоги з огляду на порушення податковим органом порядку призначення такого роду перевірок. Представник відповідача ГУ ДФС в Одеській області заперечив проти задоволення позовних вимог, пославшись на законність призначення документальної позапланової виїзної перевірки.

Заслухавши пояснення представника відповідача та дослідивши наявні в справі письмові докази суд встановив наступні факти та обставини:

Відповідач - ГУ ДФС України в Одеській області, на підставі ст.1 Закону України «Про державну податкову службу», є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади та згідно ст.ст.7,10,11 цього ж Закону здійснює повноваження щодо встановлення порушень податкового законодавства, нарахування та стягнення заборгованості з податків та зборів, штрафних санкцій, надання висновків на повернення з бюджету надмірно сплачених податків та зборів, а тому позовні вимоги щодо оскарження його актів, дій чи бездіяльності з цього приводу, на підставі положень ст.55 Конституції України, п.1 ч.2 ст.19 КАС України, підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Так, відповідно до фактичних обставин справи, ГУ ДФС в Одеській області віджповідно до п.п. 1 абзацу 3 п.73 ПКУ складено та направлено на адресу позивача запити: № 13183/10/15-32-14-08 від 11.12.2017 року з підстав встановлення фактів документально оформлених нереальних (проведених з порушенням законодавства) господарських операцій з придбання ТМЦ (робіт, послуг) від ТОВ «Клартек». за період вересень 2017 року, №512/10/15-32-14-07-08 від 15.01.2018 року, щодо надання документальних підтверджень, які стосуються господарських відносин з ТОВ «МАРВІЛ-ТРЕЙД». за період жовтень 2017 року, №751-10/15-32-14-07-08 від 19.01.2018 року з підстав встановлення фактів документально оформлених нереальних (проведених з порушенням законодавства) господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) у ТОВ «САВОН ПЛЮС», за період вересень 2017 року. №6345/10/15-32-14-07-12 від 25.04.2018 року з підстав встановлення фактів документально оформлених нереальних (проведених з порушенням законодавства) господарських операцій з придбання ТМЦ (робіт, послуг) від ТОВ «Гелеон Буд». за період грудень 2017 року.

Запити містили перелік документів наявність яких могла б слугувати підтвердженням обставин які стосуються робіт/послуг, вид. обсяг і якість операцій та розрахунків, що здійснювалися, для з'ясування реальності та повноти відображення в бухгалтерському та податковому обліку із відповідним відображенням у податковій декларації операцій по контрагентам.

Серед яких зокрема, але не вичерпно: приходні та видаткові накладні, довіреності, платіжні доручення, договори, угоди, контракти з контрагентами, регістри бухгалтерського обліку , журнали-ордери, картки рахунків, оборотно-сальдові відомості, документи які підтверджують придбання та реалізацію ТМЦ, транспортування придбаного та реалізованого ТМЦ. договори, контракти, первинні документи, документи які підтверджують подальшу реалізацію товару, інші документи, що підтверджують зазначені операції та необхідність у господарській діяльності. Позивачем листом № 73/18 від 23.05.2018 року. № 14/18 від 30.01.2018 року. № 01.18 від 03.01.2018 року. № 13/18 від 30.01.2018 року, було надіслано відповідь на вищезазначені запити, якими в наданні запитуваної інформації було відмовлено, з посиланням на невідповідність запиту положенням п.73.3 ст.73 ПК України.

23.07.2018 року ГУ ДФС в Одеській області, на виконання вимог п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20. п.п.78.1.4 п. 78.1 ст.78 ПК України та на підставі доповідної записки начальника ГУ ДФС' в Одеській області Бондаренка А.Б. від 16.07.2018 року № 837/11/15-32-14-07-12, прийнято оскаржуваний наказ про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Укрстрой Сервіс» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ТОВ «МАРВІЛ-ТРЕЙД» в жовтні 2017 року. ТОВ «Клартек» в вересні 2017 року. ТОВ «САВОН ПЛЮС» в жовтні 2017 року. ТОВ «Гелеон Буд» в грудні 2017 року, тривалістю 5 робочих днів з 02.08.2018 року.

На реалізацію зазначеного наказу 15.08.2018 року посадовими особами відповідача була проведена позапланова виїзна документальна перевірка та складений акт № 1725/15-32-14-07/30817374 за результатами цієї перевірки. З огляду на вказаний акт, перевірку проведено з відома та в присутності директора ТОВ «Укрстрой Сервіс» Соколовського Олександра Тимофійовича.

Розглянувши оскаржений акт суб'єкту владних повноважень, суд виходячи з положень ч.2 ст.2 КАС України, проходить до висновку, що оскаржуваний позивачем наказ не може бути визнаний протиправним та скасований виходячи з наступного.

Відповідно до положень ч.4 ст.13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Відповідно до положень ч.5 ст.242 КАС України суд при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Згідно постанови Верховного Суду від 17.04.2018 року по справі №826/12612/17 судом взазначено, що платник податків, який вважає порушеним порядок та підстави призначення податкової перевірки щодо нього, має захищати свої права шляхом недопуску посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки, при цьому, якщо ж допуск до проведення перевірки відбувся, в подальшому предметом розгляду має бути лише суть виявлених порушень податкового та іншого законодавства, дотримання якого контролюється контролюючими органами. Позови платників податків, спрямовані на оскарження дій контролюючих органів при проведенні перевірок можуть бути задоволені лише в тому разі, якщо до моменту винесення судового рішення не відбулося допуску посадових осіб контролюючого органу до спірної перевірки. Саме на етапі допуску до перевірки платник податків може поставити питання про необґрунтованість її призначення та проведення, реалізувавши своє право на захист від безпідставного та необґрунтованого здійснення податкового контролю щодо себе, водночас, допуск до перевірки нівелює правові наслідки процедурних порушень, допущених контролюючим органом при призначенні податкової перевірки.

Таким чином, оскільки посадовими особами позивача по справі були допущені до проведення перевірки 15.08.2018 року посадові особи Головного управління ДФС в Одеській області на підставі оскаржуваного наказу, позивач не може в подальшому оскаржувати законність призначення та проведення такої перевірки, в тому числі й за відсутності встановлених законом підстав для її призначення через подання усіх необхідних документів на запити податкового органу, в зв'язку із чим, судом не приймається до уваги вказаний довід позивача щодо незаконності оскаржуваного ним рішення суб'єкту владних повноважень.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні обставин, оцінюючи у сукупності надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування наказу ГУ ДФС в Одеській області №5286 від 23.07.2018 року "Про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ "Укрстрой Сервіс", код ЄДРПОУ 37810459)не підлягають задоволенню відповідно до положень ч.1 ст.245 КАС України.

Судові витрати розподілити у відповідності до вимог ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст.139, 242-246 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволені позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРСТРОЙ СЕРВІС" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу ГУ ДФС в Одеській області №5286 від 23.07.2018 року "Про проведення документальної позапланової перевірки ТОВ "Укрстрой Сервіс", код ЄДРПОУ 37810459) - відмовити повністю.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 05.10.2018 року.

Рішення суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в місячний строк з дня отримання повного тексту судового рішення, в порядку п.15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя Єфіменко К.С.

.