Рішення № 76936758, 01.10.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2018
Номер справи
809/1023/18
Номер документу
76936758
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" жовтня 2018 р. справа № 809/1023/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Військової частини А 1267 до Центр надання адміністративних послуг Коломийської міської ради про скасування державної реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

12.06.2018 Військова частина А1267 звернулася до суду із позовом до Відділу державної реєстрації Коломийської районної державної реєстрації про скасування державної реєстрації.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю відмови відповідача щодо скасування спірного запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.06.2018 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судовий розгляд справи.

29.06.2018 Відділ державної реєстрації Коломийської районної державної адміністрації подав суду клопотання про залучення до участі у справі відповідача Управління надання адміністративних послуг Коломийської міської ради, оскільки реєстраційна справа позивача знаходиться в Управлінні надання адміністративних послуг Коломийської міської ради.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.09.2018 замінено відповідача Відділ державної реєстрації Коломийської РДА належним відповідачем Центром надання адміністративних послуг Коломийської міської ради (78200, Івано-Франківська обл., Коломийський район, м. Коломия, проспект Михайла Грушевського 1), у справі за позовом Військової частини А 1267 до Відділу державної реєстрації Коломийської РДА про скасування державної реєстрації.

27.09.2018 відповідач подав суду клопотання в якому просив розглядати справу без участі представника.

01.10.2018 позивач подав суду клопотання без участі представника та додатково зазначила, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Згідно частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Частиною 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи викладене, суд вирішив розглянути справу у порядку письмового провадження.

Письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом (п.10 ч.1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

Розглянувши матеріали справи у порядку спрощеного позовного провадження, дослідивши в сукупності всі письмові докази, судом встановлено наступне.

Відповідно до вимог Головного управління майна та ресурсів від 06.03.2018 №503/8/1892 та вимог начальника штабу - першого заступника командувача Повітряних Сил Збройних Сил України від 07.03.2018 викладених у листі від 13.03.2018 № 350173/110/20, Військову частину А1267 зобов'язано в термін до 20.03.2018 звернутися до місцевого державного реєстратора щодо скасування запису в реєстрі, а у разі відмови звернутися із адміністративним позовом до суду про визнання дій державного реєстратора незаконними, та в термін до 29.03.2018 доповісти про результати вжитих заходів щодо перевірки реєстрації підпорядкованих військових частин відповідним нормативним актом Міністра оборони України у відомчому Єдиному державному реєстрі Міністерства оборони України та скасування запису в реєстрі державного реєстратора з вказанням реєстраційних номерів звернень (позовних заяв).

Військовою частиною А 1267 за вихідним №350/493/253ПС 19.03.2018 було подано листа Начальнику Центру надання адміністративних послуг Коломийської міської ради про вирішення питання щодо виключення відомостей про Військову частину А1267 та скасування запису в Єдиному державному реєстрі.

Надаючи правову оцінку відносинам що склалися, суд зазначає настпне.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в редакції від 15.03.2003 № 755 IV було передбачено, що дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб-підприємців.

Також, частиною 1 статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" було визначено, що відомості про юридичну особу включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Юридичною особою - Військова частина А 1267 були виконані вимоги Прикінцевих положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", який діяв на той час, а саме, отримано свідоцтво про державну реєстрацію серії ААВ №145416 від 29.01.1999.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" відносини, які виникають у сфері державної реєстрації, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Ведення відомчого реєстру ЄДР обумовлено вимогами Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" від 15.03.2003 та постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №118 "Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України".

Відповідно до пункту 4 статті 7 розділу III вище вказаного Закону, до Єдиного державного реєстру вносяться відомості, що становлять державну таємницю, а також пункту 5 Положення про ЄДРПОУ Постанови №118 від 22.01.1996 Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України", присвоєння ідентифікаційних кодів ЄДРПОУ суб"єктам, відомості про які становлять державну таємницю, здійснюється відповідними центральними органами виконавчої влади, яким Держкомстат передає ці коди для ведення відомчого обліку.

Окрім цього, ведення відомчого обліку військових частин (установ, закладів) в Міністерстві оборони України здійснюється з дотриманням вимог Закону України "Про державну таємницю", наказу Служби безпеки України від 12.08.2005 №440 "Про затвердження Зводу відомостей, що становлять державну таємницю".

Відповідно до цих актів Головне управління майна та ресурсів отримує встановленим порядком ідентифікаційні коди та надає (закріплює) їх, згідно відомчих нормативних актів, за сформованими військовими частинами (установами, закладами).

Із листа начальника Головного управління майна та ресурсів від 06.03.2018 №503/8/1892 та начальника штабу - першого заступника командувача Повітряних Сил Збройних Сил України від 07.03.2018 №2385, вбачається, що за інформацією отриманою від Фонду державного майна було встановлено, що військова частина А 1267 включена до різних державних Реєстрів України.

Аналізуючи викладене, можна зробити висновок, що зазначені дії тягнуть за собою порушення щодо ведення Єдиного реєстру об"єктів державної власності, розпорядником якого є Фонд державного майна України.

Згідно ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З матеріалів адміністративного позову вбачається порушення прав та законних інтересів позивача, з боку Управління надання адміністративних послуг Коломийської міської ради.

З врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з'ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, оцінюючи наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні на предмет належності, допустимості та достовірності кожного доказу окремо, а також достатності та взаємного зв'язку доказів у їх сукупності, як того вимагає процесуальне законодавство, проаналізувавши норми матеріального права, які належить застосувати до спірних правовідносини, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов"язати Центр надання адміністративних послуг Коломийської міської ради (вул. М.Грушевського 1, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200) виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Військову частину А1267 (код ЄДРПОУ 07793759, ВУЛ. Крип"якевича 163 а, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200).

Скасувати свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Військової частини А1267 (код ЄДРПОУ 07793759, ВУЛ. Крип"якевича 163 а, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200) від 29.01.1999 серія ААВ №145416.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Шумей М.В.