
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
04 жовтня 2018 року м. Кропивницький Справа № 1140/2668/18
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Кіровоградській області про зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить визнати протиправними та скасувати:
- Акт інспекційного відвідування ФОП, яка використовує найману працю № КР1897/392/АВ від 31.08.2018 р.;
- Припис про усунення порушень №КР1897/392/АВ/П від 31.08.2018 р.;
- Постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами Управління Держпраці № КР1897/392/АВ/ТД-ФС від 19.09.2018 р.
Пунктами 1 та 2 ч.1 ст.4 КАС України встановлено, що адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір;
публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв’язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов’язує надавати такі послуги виключно суб’єкта владних повноважень, і спір виник у зв’язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб’єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв’язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб’єкта владних повноважень або іншої особи;.
Згідно п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; Таким чином, справою адміністративної юрисдикції є, зокрема, публічно–правовий спір щодо оскарження рішень (у формі нормативно–правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень.
Відповідно до пунктів 18 та 19 ч. 1 ст. 4 КАС України нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб’єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування;
індивідуальний акт - акт (рішення) суб’єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Обов’язковою ознакою нормативно-правового акта чи правового акта індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов’язків, їх зміни чи припинення.
Відповідно до п.19 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою КМУ № 295 від 26.04.2017, за результатами інспекційного відвідування або невиїзного інспектування складаються акт і у разі виявлення порушень законодавства про працю - припис про їх усунення.
Проаналізувавши вимоги даної позовної заяви, суддя зазначає, що в даному випадку рішенням контролюючого органу, яке носить зобов'язальний характер та породжує обов'язок являється припис про усунення порушень та постанова про накладення штрафу.
Відтак даний позов в частині скасування Акту інспекційного відвідування ФОП, яка використовує найману працю не може бути розглянутий у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На виконання вимог ч.6 ст.170 КАС України суддя роз’яснює, що даний спір не може бути віднесений до юрисдикції будь-якого іншого суду, оскільки вирішення даного питання не віднесено до будь–якого виду судочинства.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 4, 19, 170 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Кіровоградській області про зобов’язання вчинити певні дії, в частині визнання протиправним та скасування Акту інспекційного відвідування ФОП, яка використовує найману працю № КР1897/392/АВ від 31.08.2018 р..
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали суду, апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду ОСОБА_2