
Справа № 1540/4945/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01 жовтня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕР НАФТА» до Департаменту ДАБІ в Одеській області про визнання протиправними дії щодо прийняття акту та протоколу, скасування припису та постанови,-
В С Т А Н О В И В:
26.09.2018 р. до Одеського окружного адміністративного суду, надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕР НАФТА» до Департаменту ДАБІ в Одеській області в якому позивач просив:
1. Поновити строк на звернення до суду.
2. Визнати протиправними дії щодо прийняття акту від 17.08.2018 року про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю
3.Визнати протиправними дії щодо прийняття протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, у якому зазначено, що позивачем не надано проектної та дозвільної документації для проведення позапланової перевірки, чим порушено положення п.1 ч.3 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
4. Визнати протиправним та скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким зобов’язано усунути порушення, а саме: допустити посадову особу Департаменту до об’єкту будівництва та надати витребувану Департаментом документацію до 27.08.2018 р.
5. Визнати протиправним та скасувати постанову про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою ТОВ «ІНТЕР НАФТА» визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.2, ч.6, ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 55 230,00 грн.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
Згідно з ч.1,2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» постанову про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності може бути оскаржено до суду протягом 15 днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову.
Позивач у позові просить поновити строк для звернення до суду та посилається на наказ №3/09-к від 03.09.2018 р. про те, що директор ТОВ «Інтер-нафта» ОСОБА_1 на період з 04.09.2018 р. до 24.09.2018 р. відряджено до м. Києва. Позивач зазначає, що фактично директором ТОВ «Інтер-нафта» отримано акт, протокол, припис та постанова 25.09.2018 р.
Однак позивач не надає суду доказів, підтвердження отримання оскаржуваних акта, протоколу та припису, саме 25.09.2018 р.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст. 3 України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою сплачується судовий збір 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суми прожиткового мінімуму на 2018 рік встановлено Законом України “Про державний бюджет України на 2018 рік”.
Так, зазначеним Законом встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2018 року становить 1762 грн.
Позивач у своєму позові заявляє три вимоги немайнового характеру за які та одну вимогу майнового характеру.
Отже відповідно до Закону України «Про судовий збір» позивачу належить сплати судовий збір (3х1762 за немайнові вимоги та 1762 майнову вимогу) на загальну суму 7048,00 грн.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Позивач в порушення вимог п.2 ч.5 ст.160 КАС України не зазначив код ЄДРПОУ відповідача.
В порушення п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України позивачем письмово не підтверджено про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з ч.1 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статі.
Позивач не надав копії позову з додатками для відповідача.
Відповідно доз ч.1 ч.2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановлюється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду доказів отримання оскаржуваних документів саме 25.09.2018 р., оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 7048,00 грн. зазначення у позовній заяві ЄДРПОУ, письмове підтверджено про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, копії позову та додатків для відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 122, 123 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Адміністративний позов залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в п’ятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз’яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.
Ухвала суду не належить до окремого оскарження.
Суддя О.Я. Бойко