
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. 25 Серпня, 192, м. Болград, Одеська область, 68702, тел. /факс: (04846) 4-31-21,
e-mail: inbox@bg.od.court.gov.ua, web:https://bg.od.court.gov.ua, код ЄДРПОУ: 02897690
01.10.2018
Справа № 497/1690/18
Провадження № 3/497/907/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.10.2018 року суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Болград матеріали про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, з наданих суду заявником відомостей - тимчасово не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, особу якого встановлено за закордонним паспортом громадянки України серії ES419929, що виданий 24.10.2014 року орган 8090,
- про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.204-1 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
01.10.2018 року до суду з прикордонної служби України у Болградському районі надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №146772 від 30.09.2018року, згідно якого в цей день, о 12.40, на ділянці відповідальності ППр "Виноградівка" прикордонним нарядом "ПД" виявлено громадянку ОСОБА_2, яка порушила порядок перетинання державного кордону України, а саме: намагалася перетнути державний кордон України за паспортом громадянина ОСОБА_3 на її ім'я, і, коли спрацювала відповідна електронна система про перевищення нею строку перебування на території України - як іноземця, відмовилася прослідувати до суду для розгляду справи про адміністративне правопорушення і, надавши прикордонній службі паспорт громадянина України, що не є недійсним, покинула територію України. В прикордонній службі були відсутні підстави затримувати її як громадянку України.
Проте, факт того, що гр.ОСОБА_2, будучи громадянкою України, здійснила спробу перетнути кордон України на виїзд з території України за документом, який не є паспортом громадянина України, є порушенням вимог щодо відповідних документів, - утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.204-1 ч.1 КУпАП - перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів або без дозволу відповідних органів влади.
У судове засідання ОСОБА_2, будучи попереджена належним чином про дату, час і місце судового засідання, - про що є відмітка у самому протоколі, який вона відмовилася підписати у присутності працівників прикордонної служби, - не з'явилася, проте неявка особи, що сповіщена належним чином про час і місце судового засідання, згідно ст.268 КУпАП, не є перешкодою для розгляду даних матеріалів, оскільки вони підлягають розгляду протягом доби.
Так, згідно вимог ст.268 КУпАП, "...при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою. В разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу...". Проте стаття 204-1 КУпАП, за якою обвинувачується ОСОБА_2 - не входить до вищевказаного переліку.
Крім того, статтею 204-1 КУпАП регламентовано, що "Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
А положеннями статті 38 КУпАП регламентовано, що "Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтями 204-1 і 204-2 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня їх виявлення, але не пізніше року з дня їх вчинення, а у разі вчинення таких правопорушень іноземцями або особами без громадянства, стосовно яких у встановленому законом порядку прийнято рішення про примусове повернення чи примусове видворення з України, - протягом часу, необхідного для їх виїзду з України, але не пізніше строку, визначеного законом для виїзду цих осіб з України чи забезпечення їх примусового видворення з України. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження".
Статтею 277 КУпАП передбачено, що "Справа про адміністративне правопорушення розглядається у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 42-2, частиною першою статті 44, статтями 44-1, 106-1, 106-2, 162, 172-10 - 172-20, 173, 173-1, 173-2, 178, 185, частиною першою статті 185-3, статтями 185-7, 185-10, 188-22, 203 - 206-1, розглядаються протягом доби, статтями 146, 160, 185-1, 212-7 - 212-20 - у триденний строк, статтями 46-1, 51, 51-3, 166-9, 176 і 188-34 - у п’ятиденний строк, статтями 101-103 цього Кодексу - у семиденний строк. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, третьою статті 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки), частинами першою і другою статті 152-1 цього Кодексу, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), розглядаються уповноваженою особою невідкладно після виявлення правопорушення та отримання відомостей про суб’єкта цього правопорушення".
Таким чином, оскільки дані матеріали - за статтею 204-1 КУпАП підлягають розгляду протягом доби, присутність особи, яка притягується за цією статтею до іыдповідальності і яка сповіщена належним чином, тобто, якій достовірно відомо про час і місце судового засідання - не перешкоджає розгляду матеріалів.
Дослідивши надані суду матеріали, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП - перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів або без дозволу відповідних органів влади, оскільки це підтверджується, крім її пояснень, також протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №146772 від 30.09.2018 року, поясненнями та рапортом до нього, копією паспорту громадянина ОСОБА_3 та громадянина України, наявністю в правопорушника ід.п.номера громадянина України, який намагався перетнути державний кордон України в напрямку на виїзд з території України за документом, що не є паспортом громадянина України, тощо.
З урахуванням викладеного, а також характеру скоєного правопорушення, особи правопорушника, беручи до уваги ступінь його вини, майновий стан, відсутність відомостей про наявність обставин, які пом'якшували б адміністративну відповідальність особи, та інші вимоги ст.33 КУпАП, з метою виховання та попередження скоєння інших правопорушень, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у виді адміністративного штрафу, але, враховуючи відсутність тяжких наслідків від правопорушення - в нижній межі санкції статті КУпАП, за якою її визнано винною, - що буде достатнім для її виховання та попередження вчиненню нових правопорушень. Накладення більш суворого стягнення, а також у виді адміністративного арешту не буде відповідати характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню його вини.
Відповідно до вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», в разі ухвалення судом постанови про притягнення до адміністративної відповідальності з призначенням адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, з правопорушника підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320 гривень.
Керуючись ст. ст. 9-11, 33, 40-1, 204-1, 221, 283-285 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.204-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на підставі санкції цієї статті призначити йому стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень.
Роз'яснити ОСОБА_2, що штраф має бути сплачений не пізні, ніж через п’ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про його призначення, а в разі її оскарження – не пізніш, як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч.1 ст.307 КУпАП).
В разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про призначення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України (ст.308 КУпАП).
Штраф, призначений за скоєння адміністративного правопорушення, вноситься до установи банку України (ч.3 ст.307 КУпАП).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, або її законним представником, - до Апеляційного суду Одеської області через Болградський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя А.В.Кравцова