
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" жовтня 2018 р. справа № 0940/1441/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного редактора газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 до голови Калуської районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_2 про визнання протиправної бездіяльність щодо ненадання відповідей на звернення від 06.07.2018 за №№23/01, 23/02 та зобов'язання до вчинення дій по наданню відповідей на такі звернення, -
В С Т А Н О В И В:
Головний редактор газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 (далі по тексту також – позивач, головний редактор ОСОБА_1П.) 13.08.2018 звернулася в суд з адміністративним позовом до голови Калуської районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_2 (далі по тексту також – відповідач, голова районної ради ОСОБА_2М.) про визнання протиправної бездіяльність щодо ненадання відповідей на звернення від 06.07.2018 за №№23/01, 23/02 та зобов'язання до вчинення дій по наданню відповідей на такі звернення.
Позовні вимоги мотивовано тим, що голова Калуської районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_2, в порушення статей 3, 4, пункту 1 частини 1 статті 14, пункту 1 частини 1 статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 за №2939-VI, не надав відповідь на два звернення позивача про доступ до публічної інформації за №№23/01, 23/02 від 06.07.2018. Подаючи такі зверненням до відповідача, головний редактор газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 просила надати належним чином завірену інформацію щодо виплаченої в період з 01.01.2018 по 01.07.2018 заробітної плати голові Калуської районної ради Івано-Франківської області, заступнику голови та керівнику апарату Калуської районної ради Івано-Франківської області (звернення №23/01 від 06.07.2018), а також працівникам апарату Калуської районної ради Івано-Франківської області (звернення №23/02 від 06.07.2018) з розшифруванням усіх надбавок та премій. Проте, жодних відповідей, у строк визначений статтею 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" відповідач не надав, чим порушив право позивача на отримання публічної інформації. Таку бездіяльність, головний редактор ОСОБА_1 вважає протиправною та просила зобов’язати відповідача надати відповіді на вищевказані звернення від 06.07.2018.
За наслідками виконання позивачем ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, Івано-Франківським окружним адміністративним судом 03.09.2018 на підставі статей 260-261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту також – КАС України) відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведенням судового засідання та виклику сторін (а.с. 1-3).
На виконання ухвали про відкриття провадження у справі, відповідачем 13.09.2018, направлено на адресу суду витребувані судом документи, а також відзив на позовну заяву (а.с. 25-26, 27-34, 35-69). В даному відзиві, відповідач зазначив про безпідставність позову та вважає його таким, що не відповідає фактичним обставинам справи. Як зазначив відповідач, звернення від головного редактора газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 про доступ до публічної інформації за №№23/01, 23/02 надійшли до Калуської районної ради Івано-Франківської області 06.07.2018, про що у журналі вхідної кореспонденції вчинено відповідний запис. ОСОБА_3 звернення 09.07.2018, згідно резолюції, скеровані керуючому справами виконавчого апарату районної ради ОСОБА_4 Відповідь на звернення позивача доручено готувати начальнику ОСОБА_5 фінансово-господарського забезпечення Калуської районної ради ОСОБА_6 та головному спеціалісту зазначеного ОСОБА_5 Гриців., оскільки головний спеціаліст ОСОБА_5 з питань правового та інформаційного забезпечення районної ради ОСОБА_3, на яку згідно розпорядження голови районної ради від 04.01.2016 №4-р, покладено обов’язки із забезпечення розгляду, опрацювання, систематизування, аналізування та подання відповідей на запити на публічну інформацію, перебувала у відпустці. Відповідь на звернення датована та підписана головою районної ради ОСОБА_2 12.07.2018 і того ж дня направлена позивачу поштовим зв’язком, з урахуванням відсутності на зверненнях інформації щодо способу їх отримання запитувачем. Вважає, що відповідь на звернення головного редактора газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 про доступ до публічної інформації за №№23/01, 23/02 від 06.07.2018, надана відповідачем у строк, визначений статтею 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації". З наведених підстав просив відмовити в задоволенні позову.
Розглянувши матеріали адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмову провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 КАС України, відзив на позовну заяву, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1, з 12.09.2017 працює головним редактором газети "Західний Вісник" (Громадсько-політичний тижневик Калущини "Західний Вісник"), що підтверджується наказом про прийняття на роботу від 10.09.2017, виданий приватним підприємцем ОСОБА_7 (а.с. 13).
Законом України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" від 16.11.1992 №2782-XII створено правові основи діяльності друкованих засобів масової інформації (преси) в Україні, встановлює державні гарантії їх свободи відповідно до Конституції України, Закону України "Про інформацію" та інших актів чинного законодавства і визнаних Україною міжнародно-правових документів.
За змістом частини 1 статті 23 вказаного Закону редактор (головний редактор) друкованого засобу масової інформації є керівником редакції, уповноваженим на те засновником (співзасновниками).
Частиною 4 вказаної статті визначено Закону, що редактор (головний редактор) керує діяльністю редакції в межах повноважень, визначених її статутом, представляє редакцію у відносинах, зокрема з державними органами та у суді, а також несе відповідальність за виконання вимог, які ставляться до діяльності друкованого засобу масової інформації, його редакції відповідно до цього Закону та інших актів законодавства України.
Відповідно до частин 2, 3 статті 21 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" редакція діє на підставі свого статуту та реалізує програму друкованого засобу масової інформації, затверджену засновником (співзасновниками).
Редакція друкованого засобу масової інформації набуває статусу юридичної особи з дня державної реєстрації, яка здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
Така обставина підтверджується ОСОБА_8 про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації серії ІФ №580-274ПР, наявного в матеріалах адміністративного позову (а.с. 14).
Отже, друкований засіб масової інформації - газета "Західний Вісник" являється юридичною особою, інтереси якої відповідно до частини 3 статті 21 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" представляє головний редактор ОСОБА_1.
06.07.2018 головний редактор газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 звернулася у письмові формі до голови Калуської районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_2 з проханням надати належним чином завірену інформацію щодо виплаченої в період з 01.01.2018 по 01.07.2018 заробітної плати голові Калуської районної ради Івано-Франківської області, заступнику голови та керівнику апарату Калуської районної ради Івано-Франківської області, а також працівникам апарату Калуської районної ради Івано-Франківської області з розшифруванням надбавок та премій.
Вказані звернення позивача, оформлені листами №23/01 та № 23/02 від 06.07.2018, відповідають вимогам Закону України "Про доступ до публічної інформації" (а.с. 11, 12).
Закон України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 за №2939-VI (далі по тексту, також – Закон №2939-VI) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Статтею 1 вказаного Закону визначено, що публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 3 Закону №2939-VI, право на доступ до публічної інформації гарантується, серед іншого, обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону №2939-VI доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах: прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень; вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом; рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
За змістом пункту 2 частини статті 5 даного Закону доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
Згідно приписів пунктів 1, 2 частини 1 статті 12 Закону України "Про доступ до публічної інформації" суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону.
В свою чергу, пунктом 1 частини 1 статті 13 Закону передбачено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються суб'єкти владних повноважень – органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, які здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.
Відповідно до статті 16 Закону №2939-VI розпорядник інформації відповідає за визначення завдань та забезпечення діяльності структурного підрозділу або відповідальної особи з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації, відповідальних за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на інформацію, надання консультацій під час оформлення запиту, а також за оприлюднення інформації, передбаченої цим Законом.
Запит, що пройшов реєстрацію в установленому розпорядником інформації порядку, обробляється відповідальними особами з питань доступу до публічної інформації.
В силу вимог частин 1, 2, 3 статті 19 Закону №2939-VI запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
Як свідчить аналіз норми Закону №2939-VI визначальною ознакою для публічної інформації є те, що вона заздалегідь зафіксована будь-якими засобами та на будь-яких носіях і знаходилася у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації. Якщо запит стосується інформації, яка міститься в кількох документах і може бути зібрана і надана без значних інтелектуальних зусиль (наприклад, без проведення додаткового змістовного аналізу), то така інформація відповідає критеріям "відображеності та задокументованості" і є публічною. Не є інформаційним запитом звернення, для відповіді на яке необхідно створити інформацію, крім випадків, коли розпорядник не володіє запитуваною інформацією, але зобов'язаний нею володіти.
За приписами частини 1 статті 20 Закону №2939-VI розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Згідно пунктів 10, 11 частини 6 статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної, обласної, районної у місті ради, поряд з іншим, здійснює керівництво виконавчим апаратом ради; є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату.
Виходячи з аналізу вищенаведених норм, головний редактор газети "Західний Вісник" ОСОБА_1, як представник друкованого засобу масової інформації та запитувач інформації, має право звернутися до голови Калуської районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_2, як розпорядника коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату, а отже й розпорядника інформації, із запитом на інформацію щодо виплаченої в період з 01.01.2018 по 01.07.2018 заробітної плати голові Калуської районної ради Івано-Франківської області, заступнику голови та керівнику апарату Калуської районної ради Івано-Франківської області, а також працівникам апарату Калуської районної ради Івано-Франківської області з розшифруванням надбавок та премій.
В свою чергу, голова Калуської районної ради Івано-Франківської області, як розпорядник інформації, з урахуванням положень частини 1 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", зобов’язаний надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Судом встановлено, що надані позивачем запити на інформацію №№23/01 та № 23/02 від 06.07.2018, отримані відповідачем 06.07.2018, про що свідчить відповідний штамп з відміткою про дату отримання та вхідними номерами (індекс) №№301/01-19/52, 302/01-19/52, на вказаних запитах (а.с. 36, 37).
В подальшому, 09.07.2018, вказані запити на інформацію за №№23/01 та №23/02 від 06.07.2018, скеровані головою Калуської районної ради ОСОБА_2 до реагування керуючому справами виконавчого апарату районної ради ОСОБА_9, шляхом проставлення відповідної резолюції на них (а.с. 36, 37).
У зв’язку з перебуванням у відпустці головного спеціаліста ОСОБА_5 з питань правового та інформаційного забезпечення Калуської районної ради ОСОБА_3, на яку згідно розпорядження голови районної ради від 04.01.2016 №4-р, покладено обов’язки із забезпечення розгляду, опрацювання, систематизування, аналізування та подання відповідей на запити на публічну інформацію, відповідь на відповідні запити позивача, згідно проставленої резолюції, доручено готувати начальнику ОСОБА_5 фінансово-господарського забезпечення Калуської районної ради ОСОБА_6 та головному спеціалісту зазначеного ОСОБА_5 Гриців. із зазначенням терміну виконання до 12.07.2018 (а.с. 36, 38, 67, 68).
Як слідує із долучених відповідачем доказів, 12.07.2018 листом №01-19/138/52 головою районної ради ОСОБА_2 надано позивачу відповідь на запити на інформацію №23/01 та №23/02 від 06.07.2018 (а.с. 38). Згідно вказаної відповіді, позивачу надано інформацію про те, що відповідно до чинного законодавства, штатного розпису та розшифровки до нього в межах кошторисних призначень працівникам виконавчого апарату районної ради (14 чоловік) за період з 01.01.2018 по 01.07.2018 виплачено заробітну плату в загальному розмірі 598 383,67 гривень, окрім того за вказаний період працівникам були нараховані надбавки в загальному розмірі 160 199,48 гривень та премії в розмірі 77 273,38 гривень згідно розпоряджень голови районної ради.
Водночас повідомлено, що голові районної ради та заступнику голови районної ради в період з 01.01.2018 по 01.07.2018 виплачено заробітну плату в загальному розмірі 177 432,91 гривень, нараховані надбавка в сумі 51 484,08 гривень та премія в сумі 36 212,50 гривень. Щодо заробітної плати керівника апарату, проінформували що така посада відсутня в штатному розписі районної ради.
У вказаній відповіді також зазначено, що додатком до такого листа є 22 аркуші.
На підтвердження виплати в період з 01.01.2018 по 01.07.2018 заробітної плати, надбавок і премій голові, заступнику голови Калуської районної ради Івано-Франківської області, працівникам апарату Калуської районної ради Івано-Франківської області, а також доводів про направлення позивачу як додатку 22-ох аркушів документів, відповідач, крім відповіді на запити, подав суду засвідчені копії розпорядження про преміювання працівників районної ради за січень – червень 2018 року від 26.01.2018 за №2-к, від 20.02.2018 за №4-к, від 22.03.2018 за №7-к, від 23.04.2018 за №11-к, від 22.05.2018 за №14-к, від 22.06.2018 за №19-к відповідно; розпорядження про виплату премії голові районної ради у січні – червні 2018 року від 26.01.2018 за №3-п, від 20.02.2018 за №5-п, від 22.03.2018 за №8-п, від 23.04.2018 за №10-п, від 22.05.2018 за №15-п, від 22.06.2018 за №20-п відповідно; копії штатних розписів працівників Калуської районної ради на 2017 і 2018 роки та розшифровки до них, розпорядження про внесення змін до штатного розпису районної ради на 2018 рік від 22.05.2018 за №16-к та на 2017 рік від 25.05.2017 за №15-к; рішення Калуської районної ради про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та умови оплати праці заступника голови районної ради від 28.12.2015 за №10-1 (а.с. 39-60).
Як вбачається з Витягу із журналу реєстрації вихідних документів за 2018 рік Калуської районної ради Івано-Франківської області (запис за порядковим номером 138), відповідь на запити на інформацію №23/01 та № 3/02 від 06.07.2018 надана позивачу 12.07.2018 листом за №01-19/138/52 (а.с. 61-65).
Окрім того, відповідачем, на підтвердження обставин надіслання головному редактору газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 відповіді на запит на інформацію, оформленої листом за №01-19/138/52 від 12.07.2018, надано суду Реєстр Калуської районної ради на рекомендовану просту кореспонденцію, відправлену поштою за липень 2018 року (а.с. 66). Зміст даного реєстру (запис №13) підтверджує вказану обставину.
Отож, аналізуючи встановлені обставини, та беручи до уваги отримання відповідачем 06.07.2018 запитів на інформацію за №23/01 та №23/02, а також надання останнім відповіді на вказані запити 12.07.2018 за №01-19/138/52 із відповідними додатками, суд дійшов висновку, що запитувана інформація оформлена і надана головою Калуської районної ради своєчасно, з дотриманням п’ятиденного строку, визначеного частиною 1 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Суд вважає за необхідне також відзначити, що відповідь відповідача щодо розмірів виплачених коштів у вигляді заробітної плати, надбавок і премій сформована загальними цифровими значеннями за період з 01.01.2018 по 01.07.2018 в загальному по працівниках виконавчого апарату районної ради, а також в загальному по голові районної ради і його заступнику.
Зміст такої відповіді суд трактує як надання повної інформації, так як позивач не обумовлювала у своїх зверненнях зазначити конкретні суми заробітної плати, надбавки і премії по кожному працівнику і місяцю півріччя 2018 року окремо, в тому числі окремо та безпосередньо по голові і заступнику голови районної ради.
В контексті вказаного, суд не вправі самостійно розширювати зміст вимоги позивача, визначеної у зверненнях від 06.07.2018.
З урахуванням вищевказаного суд не вбачає протиправної бездіяльності відповідача у ненаданні відповіді на звернення позивача, відтак дана частина позовних вимог є безпідставною і у її задоволенні слід відмовити.
Разом з тим, як свідчать матеріали адміністративної справи, голова Калуської районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_2 розглянув запити головного редактора газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 №23/01 і №23/02 від 06.07.2018 протягом 5-ти робочих днів, сформував та надіслав, як стверджує відповідач, поштовим зв’язком відповідь позивачу.
Варто зауважити, що головний редактор газети "Західний Вісник" ОСОБА_1, звертаючись 06.07.2018 у письмові формі листами №23/01 і №23/02 до голови Калуської районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_2 з проханням надати публічну інформацію, не вказала в який саме спосіб бажає отримати таку інформацію.
Таким чином, за загальними правилами діловодства така відповідь мала б бути відправлена у паперовому вигляді засобами поштового зв’язку за адресою, зазначеною запитувачем у письмовому зверненні.
Як свідчать наявні в матеріалах справи копії вказаних звернень позивача, дані запити на публічну інформацію оформлені на бланку Громадсько-політичного тижневику Калущини "Західний Вісник" із визначеною адресою: м. Калуш, вул. Підвальна, 9, тел. 6-07-96.
Суд зауважує, що подане позивачем ОСОБА_8 про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації серії ІФ №580-274ПР визначено реєстрацію друкованого засобу масової інформації із найменуванням - газета "Західний Вісник", а не Громадсько-політичного тижневику Калущини "Західний Вісник", як свідчать бланки запитів.
Про причини такої невідповідності позивач суд не повідомив.
Разом з тим, звернення позивач містять також відтиск прямокутного штампу, на якому відображено інформацію про : найменування засобу масової інформації - газета "Західний Вісник", адреса: Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Підвальна, 9, а також вчинені записи про дату і номера запитів.
Суд констатує, що звернення позивача містять адресу запитувача.
Позивач стверджує, що не отримував від відповідача відповіді і документи, які відповідач подав суду як відповідь на запити, та які наявні в матеріалах справи.
Відповідач не надав суду докази на спростування тверджень позивача про отримання позивачем такої відповіді.
Системний аналіз положень Закону України "Про доступ до публічної інформації" вказує нате, що для розпорядника публічної інформації не визначений обов’язок надсилати запитувачу відповіді рекомендованою поштовою кореспонденцією або будь-яким іншим способом доставки із доказами одержання запитувачем відповідної інформації на свої запити.
Втім, суд відзначає, що наявні в матеріалах справи копії листа-відповіді від 12.07.2018 за №01-19/138/52, журналу реєстрації вихідних документів Калуської районної ради, реєстру на рекомендовану просту кореспонденцію, відправлену відповідачем поштою за липень місяць 2018 року не міститься жодного запису, за якою саме адресою відправлено відповідь (а.с. 38, 63, 66).
Виходячи із того, що відповідач не довів належними доказами обставину надходження поштового відправлення за адресою: Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Підвальна, 9, а також враховуючи право позивача на отримання публічної інформації, гарантоване Закону України "Про доступ до публічної інформації", суд приходить до переконання про необхідність здійснення захисту такого права шляхом надання головному редактора газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 (за адресою знаходження редакції газети : вул. Підвальна, 9, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77300) листа за №01-19/138/52 від 12.07.2018 із письмовими додатками на 22 аркушах як відповідь, складену за результатами розгляду звернення (запиту) на публічну інформацію від 06.07.2018 за №№23/01 і 23/02.
З приводу розподілу судових витрат суд зазначає, що позивач за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру сплачено судовий збір в розмірі 1 762,00 гривень, підтвердженням чого є квитанції №09RW50844 від 10.08.2018 і №19K151367 від 22.08.2018 (а.с. 4, 21).
Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. Відтак, підлягають стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 881,00 гривень, що пропорційно становить 50 відсотків задоволених позовних вимог від загального розміру сплаченого судового збору.
Учасниками справи не подано до суду будь-яких доказів про понесення ними інших витрат, пов’язаних з розглядом справи, відтак у суду відсутні підстави для вирішення питання щодо їх розподілу.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Зобов’язати голову Калуської районної ради Івано-Франківської області ОСОБА_2 надати головному редактора газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 (за адресою знаходження редакції газети : вул. Підвальна, 9, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77300) лист за №01-19/138/52 від 12.07.2018 із письмовими додатками на 22 аркушах як відповідь, складену за результатами розгляду звернення (запиту) на публічну інформацію від 06.07.2018 за №№23/01 і 23/02.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Калуська районна рада Івано-Франківської області в особі голови районної ради ОСОБА_2 (ідентифікаційний код юридичної особи – 04054406) на користь головного редактора газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1) сплачений судовий збір у розмірі 881 (вісімсот вісімдесят одна) гривня 00 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський окружний адміністративний суд або безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
Позивач – Головний редактор газети "Західний Вісник" ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1), вул. Підвальна, 9 м. Калуш Івано-Франківська область, 77300 (вул. Степана Бандери, 25/6, м. Калуш, Івано-Франківська область ).
Відповідач – Калуська районна рада Івано-Франківської області в особі голови ОСОБА_2 (ідентифікаційний код юридичної особи – 04054406), вул. Шевченка, 6, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77300).
Суддя /підпис/ ОСОБА_10