Рішення № 76874267, 01.10.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2018
Номер справи
0540/5373/18-а
Номер документу
76874267
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 жовтня 2018 р. Справа№0540/5373/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження) в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, Донецька область, м. Бахмут тупік Лікарняний, 9) до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42172734, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35) про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії , -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправним та скасування рішення Бахмутського об`єднаного управління Пенсійного фонду України №26 від 24.04.2018 року в частині щодо не зарахування періоду роботи з 21.08.1992 року по 27.12.1998 року, у зв`язку з відсутністю первинної атестації; зобов`язання розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.01.2018 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за роботи по Списку №2 згідно пункту “б” статті 13 частини 1 Закону України “Про пенсійне забезпечення” з урахуванням періоду роботи на пільгових умовах за Списком №2 у періоди з 21 серпня 1992 року по 27 грудня 1998 року в АТЗТ “Артемівський м’ясокомбінат”.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач згідно рішення Бахмутського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №26 від 24.04.2018 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах позивачу було відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового пенсійного стажу.

Відповідно рішення відповідача загальний стаж позивача склав 36 років 10 місяців 20 днів, пільговий стаж склав 9 років 10 місяців 25 днів.

За рішенням Комісії 11/01 від 23.03.2018 року позивачу не зараховано до пільгового стажу з 25.10.1990 року по 31.12.1990 року у зв`язку з незарахуванням заробітної плати за посадою «слюсар машиніст»; з 21.08.1992 року по 27.12.1998 року у зв`язку з відсутністю первинної атестації робочих місць; з 03.03.2001 року по 02.04.2001 року у зв`язку з відсутністю відомостей по спец стажу.

Позивач з вказаною позицією не згоден, у зв`язку з чим, вважає необґрунтованим рішення прийняте відповідачем про відмову в призначенні пенсії.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13.07.2018 року дану позовну заяву залишено без руху з наданням строку для усунення виявлених судом недоліків шляхом надання до суду квитанції про сплату судового збору у розмірі 704,80 грн. або викладене окремим документом клопотання про звільнення (відстрочення, розстрочення) від сплати судового збору з наданням належних доказів, на підтвердження скрутного матеріального становища.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 31.07.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Представник відповідача, надав відзив на адміністративний позов та просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

У відзиві відповідач зазначив, що позивач звернувся до управління із заявою від 26.01.2018 року №879 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах по списку №2.

Комісією при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області прийнято рішення №11/101 від 23.3.2018 року про зарахування до пільгового стажу за Списком №2 ОСОБА_1Є періоди роботи:

З 01.01.1991 року по 20.08.1992, з 28.12.1998 року по 02.03.2001 року, з 15.04.2002 року по 13.05.2008 року(за винятком періодів доплати за сумісні роботи за невизначеною посадою відсутності нарахування заробітної плати) на посаді машиніста холодильних установок.

За рішенням Комісії 11/101 від 23.03.2018 року позивачу не зараховано до пільгового стажу: з 25.10.1990 року по 31.12.1990 року у зв`язку з нарахуванням заробітної плати за посадою «слюсар машиніст», з 21.08.1992 року по 27.12.1998 року у зв`язку з відсутністю первинної атестації робочих місць, з 03.03.2001 року по 02.04.2001 року у зв`язку з відсутністю відомостей по спецстажу. Спірний період роботи позивач з 21.08.1992 року по 27.12.1998 року не зараховано до пільгового стажу через те, що відсутня атестація робочих місць.

Відповідач не заперечує, що посади, які обіймав позивач протягом спірних періодів, належать до відповідного списку №2. Вказані дії і рішення управління не порушують права позивача, оскільки не позбавляють його можливості звернення до нього з питанням призначення пенсії при умові надання відповідних уточнюючих довідок, а також наказів чи документів, які б підтверджували проведення атестації його робочого місця у спірному періоді.

Таким чином, загальний стаж позивача склав 36 років 10 місяців 20 днів, пільговий стаж роботи склав 9 років 10 місяців 25 днів.

Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст. 263 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

Позивач звернувся до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за списком №2 згідно пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (зі змінами за Законам України №213-VII від 02.03.2015 року) та пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Для призначення пенсії позивачем були надані наступні документи: трудова книжка БТ-І №5568439 від 16.05.1984 року; трудова книжка колгоспника УКР №0864372; копія диплому серії Б №921220 від 23.07.1982 року; копія військового квитка НУ №8233740 від 31.10.1980 про періоди проходження строкової військової служби; архівна довідка №05-07-05/585 від 21.12.2017 року про періоди роботи в колгоспі з 08.02.1983 року по травень 1984 року; архівна довідка №19/43т-700 від 27.09.2017 року про періоди роботи з 28.01.1987 року по 03.05.1993 року у якості слюсаря; копія наказу про атестацію робочих місць та перелік пільгових професій за умовами праці №119 від 09.10.2003 року по підприємству «Сіверський комбінат»; копія наказу про атестацію робочих місць та перелік професій за умовами праці №108 від 28.12.1998 року; архівні довідки №19/43т-701, 702, 703, 807, 808, 810, 811 від 27.09.2017 року про заробітну плату з 1987 року по 2002 року, з 2006 року по 2008 року; архівна довідка №19-07-08/264 від 23.03.2018 року про заробітну плату з 2003 року по 2005 рік та долучені індивідуальні відомості про застраховану особу за періоди з 01.01.2000 року по 27.10.2017 рік.

Рішенням Бахмутського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №26 від 24.04.2018 року позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

До пільгового стажу за списком №2 згідно рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області № 11/101від 23.03.2018 рку зараховано періоди: з 01.01.1991 року по 20.08.1992, з 28.12.1998 року по 02.03.2001 року, з 15.04.2002 року по 13.05.2008 року (за винятком періодів доплати за сумісні роботи за невизначеною посадою відсутності нарахування заробітної плати) на посаді машиніста холодильних установок.

За рішенням Комісії 11/101 від 23.03.2018 року позивачу не зараховано до пільгового стажу: з 25.10.1990 року по 31.12.1990 року у зв`язку з нарахуванням заробітної плати за посадою «слюсар машиніст», з 21.08.1992 року по 27.12.1998 року у зв`язку з відсутністю первинної атестації робочих місць, з 03.03.2001 року по 02.04.2001 року у зв`язку з відсутністю відомостей по спецстажу.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України "Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

У відповідності з п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Пунктом 20 цього порядку передбачається, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній передбачає три варіанта підтвердження пільгового стажу: трудовою книжкою з відповідними записами у ній, уточнюючі довідки та цій стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування. Таким чином, перші два варіанти є основними, а третій - може застосовуватись у випадку, коли іншім способом підтвердити пільговий стаж не можливо.

Відповідно до п. «б» ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Отже, ОСОБА_1 для призначення пенсії на пільгових умовах необхідно мати не менше ніж 12 років 6 місяців роботи на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 та результати атестації робочих місць.

Як вбачається з рішення відповідача про відмову у призначені пенсії за віком на пільгових умовах позивач зараховано до пільгового стажу за Списком №2 періоди роботи з 01.01.1991 року по 20.08.1992, з 28.12.1998 року по 02.03.2001 року, з 15.04.2002 року по 13.05.2008 року(за винятком періодів доплати за сумісні роботи за невизначеною посадою відсутності нарахування заробітної плати) на посаді машиніста холодильних установок.

Таким чином, загальний стаж ОСОБА_1 складає 36 років 10 місяців 20 днів, пільговий стаж роботи складає 9 років 10 місяців 25 днів, однак цього стажу не достатньо для призначення пенсії.

Згідно ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону. Так, особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. №442 затверджено Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації та розробленими на виконання постанови № 442 Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України (далі - Мінпраці) від 1 вересня 1992 року № 41 (далі - Методичні рекомендації). Мета атестації, як випливає із зазначених нормативних актів, полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.

Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18 листопада 2005 року № 383(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 року за №1451/11731), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

У пункті 4.2 зазначеного Порядку застосування списків йдеться про те, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.

Своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку проведення атестації строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації. Якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.

Порядок проведення атестації робочих місць затверджений Постановою Кабінету Міністрів України «про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці №442 від 01.08.1992 року(далі Постанова №442), яка набрала чинності 21 серпня 1992 року. Спеціальний стаж отриманий до 21 серпня 1992 року не треба підтверджувати документами про атестацію робочого місця. Якщо стаж роботи, який є після вказаної дати застосуванню належить вказана постанова.

Відповідно до п. 4 Постанови №442 атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не частіше одного разу в 5 років. Таким чином перша атестація робочих місць повинна бути проведена не пізніше 21 серпня 1997 року, тобто 5-ти років з моменту вступу в силу Постанови № 442. Якщо ж атестація була вперше проведена після 21 серпня 1997 року, тоді до пільгового стажу зараховується час роботи до 21 серпня 1992 року. 5-ти літній період на підприємстві, передуючого даті надання наказу про результати проведення атестації в період впродовж 5-ти років.

Положеннями Порядку проведення атестації обов'язок по проведенню атестації робочих місць покладено на керівників підприємств, а тому не проведення такої атестації у визначені законодавством строки не може позбавити громадян їх конституційного права на соціальний захист, зокрема на пенсію за віком на пільгових умовах.

Така правова позиція сформована Верховним Судом України у Постанові ВСУ у справі №21-307а14 від 16 вересня 2014 р.

В п. 10 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року №383 встановлено наступне: для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 №637.

В тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, визначаючі право на пенсію на пільгових умовах за списком №2, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Згідно до архівної довідки від 27.09.2017 року №19/43л-700, яка видана Архівним відділом Бахмутської міської ради, вбачається, що позивач був прийнятий на роботу на Артемівському м`ясокомбінаті «Донмясотрест» слюсарем по ремонту аміачних холодильних установок 4 розряду з 28.01.1987 року згідно наказу №14-к від 28.01.1987 року, присвоєно 3 розряд машиніста холодильних установок, працюючих на аміаку з 25.10.1990 року на підставі наказу №154-к від 25.10.1990 року, звільнений з 03.05.1993 року на підставі наказу №50-к від 03.05.1993 року по переводу в АТЗТ «Артемівський м`ясокомбінат», відповідно п. 5 ст. 36 КЗпП України, був прийнятий на роботу по переводу з АК «Артемівський м`ясокомбінат» за контрактом з 04.05.1993 року по 04.05.1998 року машиністом холодильних установок, працюючих на аміаку, 4 розряду компресорного відділення на підставі наказу №2-к від 04.05.1993 року, звільнений з 02.04.2001 року на підставі наказу №41-к від 02.04.2001 року за власним бажанням, був прийнятий на роботу в АТЗТ «Артемівський м`ясокомбінат» тимчасово, строком на 2 місяці, з 15.04.2002 року по 14.06.2002 року машиністом холодильних установок, які обслуговують аміачно-холодильні установи, 5 розряду компресорного відділення на підставі наказу №49-к від 15.04.2002 року, продовжити трудові відносини на невизначений строк з 1406.2002 року машиністом холодильних установ, які обслуговують аміачно-холодильні установки, 5 розряду компресорного відділення на підставі наказу №70-к від 14.06.2002 року, звільнений з 13 травня 2008 року на підставі наказу №69-к від 13.05.2008 року по переводу до ТОВ «Тавр-плюс».

Зазначені дані відповідають даним, що містяться в трудовій книжці позивача від 16.05.1984 року серія БТ-І №5568439.

Відповідно наказу від 28.12.1998 року №108 «Про висновки проведення атестації робочих місць по умовам праці» по ЗАТ «Артемівський м`ясокомбінат» було затверджено перелік робочих, виробництв, професій та посад, робітникам яких підтверджено право на пільги та компенсації, в тому числі на пільгове пенсійне забезпечення за Списком №2, передбачає законодавством. Згідно до даного переліку посада машиніста холодильних установок які працюють на аміаку, входить до тих професій, які надають право робітнику на пільгове пенсійне забезпечення.

Згідно наказу від 09.10.2003 року №119 «Про результати атестації робочих місць по умовам праці» по АОЗТ «Артемівський м`ясокомбінат» було визнано право на пільгове пенсійне забезпечення особам, працюючих в професіях машиніста холодильних установок та електрозварних.

Європейський Суд з прав людини дійшов такого висновку: «Суд відмічає, що за наявності фактично існуючих незаконних утворень на території неконтрольованій законною владою міжнародне право визнає законність деяких юридичних домовленостей та дій, наприклад, реєстрація народження, смерті або шлюбу, наслідки яких можуть бути проігноровані лише на шкоду жителям тієї чи іншої території».

Згідно частини 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача – суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Тобто, приймаючи рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії, відповідач має враховувати висновки даного рішення щодо підтвердження пільгового стажу позивача з 21.08.1992 року по 27.120.1998 року.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 7, 8, 10, 139, 242, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, Донецька область, м. Бахмут тупік Лікарняний, 9) до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42172734, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35) про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.

Скасувати рішення Бахмутського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 24.04.2018 року №26 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов`язати Бахмутсько-Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 №879 від 26.01.2018 року про призначення пенсії на пільгових умовах за списком №2 згідно пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (зі змінами за Законам України №213-VII від 02.03.2015 року) та пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням висновків суду та зарахувати до пільгового стажу за списком №2 ОСОБА_1 періоди його роботи з 21.08.1992 року по 27.12.1998 року в АТЗТ «Артемівський м`ясокомбінат».

Стягнути з Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42172734, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, Донецька область, м. Бахмут тупік Лікарняний, 9) судові витрати у сумі 704,80 грн.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаш Г.П.