Ухвала суду № 76813000, 01.10.2018, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
01.10.2018
Номер справи
913/458/18
Номер документу
76813000
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua

___________________________

УХВАЛА

01 жовтня 2018 року Справа № 913/458/18

Провадження №19/913/458/18

Суддя Косенко Т.В., розглянувши матеріали

за позовом керівника Лисичанської місцевої прокуратури (вул. ім. Д.І. Менделєєва, 65, м. Лисичанськ, Луганська область, 93100) в інтересах держави в особі позивача 1 - Північно – східного офісу Держаудитслужби (майдан Свободи, 5, Держпром, 4 під’їзд, 10 поверх, м. Харків, 61022)

позивача 2 – Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (вул. Хрещатик, 30, м. Київ, 01601)

до відповідача 1 – Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» (вул. Малиновського, 1, м. Лисичанськ, Луганська область, 93100)

відповідача 2 – Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕВЕЛЕНС» (вул. Предславинська, 19, офіс 223, м. Київ, 03150)

про визнання недійсними рішення тендерного комітету, договору №06-457 від 09.08.2018

В С Т А Н О В И В:

Керівник Лисичанської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Північно – східного офісу Держаудитслужби та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України звернувся до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» та Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕВЕЛЕНС» про: визнання недійсним рішення тендерного комітету Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» про визначення Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕВЕЛЕНС» переможцем процедури закупівлі, оформлене протоколом засідання тендерного комітету від 27.07.2018; визнання недійсним договору №06-457 від 09.08.2018, укладеного між Публічним акціонерним товариством «Лисичанськвугілля» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДЕВЕЛЕНС», на підставі тендерних торгів проведених через систему електронних закупівель на постачання товару за кодом Національного класифікатора ДК 021:2015: 19510000-4- «Гумові вироби» по закупівлі: «Гумово – технічні вироби 132 найменування», на загальну суму 3006043 грн 50 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що тендерним комітетом Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» порушено вимоги ст.ст.3, 16, 30, 31 Закону №922-VIII, тобто прийнято рішення про обрання переможцем закупівлі Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕВЕЛЕНС» за відсутності на те законних підстав, не прийнято рішення про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕВЕЛЕНС» як такої, що не відповідає вимогам тендерної документації і ст.16 Закону №922-VIII, та не прийнято рішення про відміну торгів у зв’язку з відхиленням усіх пропозицій.

Відповідно до ч.ч.1-4 ст.53 Господарського процесуального кодексу України у випадках, встановлених законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до суду в інтересах інших осіб, державних чи суспільних інтересах та брати участь у цих справах. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, які звертаються до суду за захистом прав і інтересів інших осіб, повинні надати суду документи, які підтверджують наявність передбачених законом підстав для звернення до суду в інтересах таких осіб. У визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

За змістом ч.3 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Частиною 4 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов’язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб’єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб’єктом владних повноважень.

Згідно з ч.1 ст.24 Закону України “Про прокуратуру” право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку цивільного, адміністративного, господарського судочинства надається Генеральному прокурору, його першому заступнику та заступникам, керівникам регіональних та місцевих прокуратур, їх першим заступникам та заступникам.

Підставою представництва інтересів держави в суді є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.

Відповідно до Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №43 від 03.02.2016, Державна аудиторська служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Згідно з п.4 Положення, Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за отриманням законодавства про державні закупівлі.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про публічні закупівлі» органи Держаудитслужби визначено серед суб’єктів, що реалізують державну політику у сфері публічних закупівель.

Для виконання покладених завдань, органи Держаудитслужби наділені повноваженнями щодо проведення моніторингу публічних закупівель та звернення до суду із позовами про захист інтересів держави.

Згідно п.1.2 Статуту Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля», затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №319 від 23.05.2012, та даних ДП «Інформаційно – ресурсний центр» ПАТ «Лисичанськвугілля» є господарським товариством, що належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Відповідно до п.7.1 Статуту єдиним акціонером підприємства є держава в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Пунктом 1 Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яке затверджено Указом Президента України від 06.04.2011 №382/2011 Міністерство енергетики та вугільної промисловості України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовуються і координується Кабінетом Міністрів України.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України є головним органом у системі центральних органів виконавчої служби у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно – промисловому, вугільно – промисловому, торфодобувному та нафтогазовому комплексі.

Вказані обставини обумовили представництво прокурором інтересів держави в особі Північно – східного офісу Держаудитслужби та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

На підтвердження факту повідомлення Північно – східного офісу Держаудитслужби та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про звернення до суду з цим позовом, прокурором надано листи №№8848вих18, 8849вих18 від 19.09.2018 з описом вкладення у цінний лист від 19.09.2018.

За таких обставин господарський суд дійшов висновку, про наявність у цьому випадку підстав для представництва прокурором інтересів держави відповідно до ст.23 Закону України “Про прокуратуру”.

Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст.12, 53, 120, 165, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Підтвердити підстави представництва керівника Лисичанської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Північно – східного офісу Держаудитслужби та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з заявленими позовними вимогами.

2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

3. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

4. Повідомити учасників справи про призначення підготовчого засідання на 25 жовтня 2018 року об 11 год. 00 хв.

5. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5, в залі судових засідань №204.

6. Відповідачам встановити строк для подачі відзиву на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України - по 23.10.2018 (включно).

7. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.

Ухвала набрала законної сили 01.10.2018 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку відповідно до ст.255 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Т.В. Косенко

Учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2.Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.