
Справа № 455/1203/18
Провадження № 3/455/605/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 вересня 2018 року м.Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й., в присутності секретаря Сенети Г.Н., за участю прокурора Самбірської місцевої прокуратури Львівської області Старосельської Т.С., та з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_2
розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1, з вищою освітою, одруженого,депутата Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області, зі слів - до адміністративної відповідальності не притягався,-
за ч.1 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання, тобто, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.28 вказаного Закону, порушивши вимоги статей 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті (за результатом розгляду заяви ОСОБА_3.) під час проведення 13.12.2016 року пленарного засідання дев'ятої сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №100 від 13.12.2016 року «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в с.Гуманець, вул.Ясна та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», яким було надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,164 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у власність сина ОСОБА_2 (ОСОБА_3.), тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім цього, ОСОБА_2, будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання, тобто, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.28 вказаного Закону, порушивши вимоги статей 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, приймав рішення та вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті (за результатом розгляду заяви ОСОБА_3.) під час проведення 13.12.2016 року пленарного засідання дев'ятої сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №100 від 13.12.2016 року «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в с.Гуманець, вул.Ясна та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», яким було надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,164 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у власність сина ОСОБА_2 (ОСОБА_3.) тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також ОСОБА_2, будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання, тобто, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.28 вказаного Закону, порушивши вимоги статей 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті (за результатом розгляду заяви ОСОБА_3.) під час проведення 11.08.2017 року пленарного засідання чотирнадцятої сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №171 від 11.08.2017 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність», яким було затверджено проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 у власність сина ОСОБА_2 (ОСОБА_3.), тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2, будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання, тобто, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.28 вказаного Закону, порушивши вимоги статей 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, приймав рішення та вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті (за результатом розгляду заяви ОСОБА_3.) під час проведення 11.08.2017 року пленарного засідання чотирнадцятої сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №171 від 11.08.2017 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність», яким було затверджено проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 у власність сина ОСОБА_2 (ОСОБА_3.) тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2, будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання, тобто, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.28 вказаного Закону, порушивши вимоги статей 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті на пленарному засіданні ХVІІІ-ї сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №249 від 13.02.2018 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність», яким йому надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,12 га у власність, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім цього, ОСОБА_2 будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання, тобто, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.28 вказаного Закону, порушивши вимоги статей 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, приймав рішення та вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті на пленарному засіданні ХVІІІ-ї сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №249 від 13.02.2018 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність», яким йому надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,12 га у власність, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2 будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання, тобто, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.28 вказаного Закону, порушивши вимоги статей 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті на пленарному засіданні ХVІІІ-ї сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №250 від 13.02.2018 року «Про надання дозволу на виготовлення містобудівної документації детального плану території для будівництва дачного будинку в с.Гуманець в урочищі «Глиниско»», яким йому надано дозвіл на виготовлення проекту детального планування території земельної ділянки площею 0,10 га для будівництва дачного будинку, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім цього, ОСОБА_2 будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання, тобто, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.28 вказаного Закону, порушивши вимоги статей 28, 38 та 39 Закону України «Про запобігання корупції», статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не вживши заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, приймав рішення та вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті на пленарному засіданні ХVІІІ-ї сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання рішення №250 від 13.02.2018 року «Про надання дозволу на виготовлення містобудівної документації детального плану території для будівництва дачного будинку в с.Гуманець в урочищі «Глиниско»», яким йому надано дозвіл на виготовлення проекту детального планування території земельної ділянки площею 0,10 га для будівництва дачного будинку, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В суді ОСОБА_2 у вчиненому визнав себе винним повністю, щиро каявся.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, висновок прокурора прокуратури, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст. 172-7КУпАП, та вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Винність ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення доведена протоколами №575, №576, №577, №578, №579, №580, №581, №582 від 07.09.2018 року, протоколом першої сесії сьомого скликання Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 18.11.2015 року, рішенням першої сесії сьомого скликання Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 18.11.2015 року №2 «Про визнання повноважень депутатів сільської ради», протоколом дев'ятої сесії сьомого скликання Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 23.12.2016 року, заявами ОСОБА_3, ОСОБА_2, рішенням Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 23.12.2016 року №100 «Про затвердження проекту детального планування території земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в с.Гуманець, вул.Ясна та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», копією погосподарської книги на 2016-2023 роки, інформацією виконавчого комітету Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 22.08.2018 року №87, від 22.08.2018 року №89, від 23.08.20118 року №90, 29.08.2018 року №92, від 29.08.2018 року №91, поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_4, свідоцтвом про народження ОСОБА_3, рішенням чотирнадцятої сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання №171 від 11.08.2017 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність», протоколом чотирнадцятої сесії сьомого скликання Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 11.08.2017 року, протоколом вісімнадцятої сесії сьомого скликання Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 13.02.2018 року, рішенням ХVІІІ-ї сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання №249 від 13.02.2018 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність», рішенням ХVІІІ-ї сесії Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області сьомого скликання №250 від 13.02.2018 року «Про надання дозволу на виготовлення містобудівної документації детального плану території для будівництва дачного будинку в с.Гуманець в урочищі «Глиниско»,
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб 'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції» у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
Відповідно до ч. 1 ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
Згідно ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП адміністративна відповідальність настає у випадку неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, також у випадку вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, визнаю розкаяння винного, вчинення правопорушення ним вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не знаходжу.
Таким чином, вважаю, що ОСОБА_2 допустив порушення, не повідомивши у встановлених законом випадках, та в порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а також прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Також при визначенні адміністративного стягнення враховую, що за приписами п. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Оскільки справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним суддею одночасно, то їх слід об'єднати в одне провадження.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, вважаю, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
У відповідності до ст.40-1 КУпАП слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в дохід держави в сумі 352 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винним за ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі ст.36 КУпАП обрати йому стягнення у виді штрафу у сумі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: м.Київ, вул. Липська, будинок №18/5, поштовий індекс 01601, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Суддя Л.Й.Ніточко