Рішення № 76725089, 26.09.2018, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2018
Номер справи
1140/1925/18
Номер документу
76725089
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2018 року м. Кропивницький Справа № 1140/1925/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовною заявою Державної служби геології та надр України до Товариства з обмеженою відповідальністю “Чарнокіт” про анулювання спеціального дозволу на користування надрами,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить припинити право користування надрами, шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами №3552 від 09.12.2004 року, виданого Товариству з обмеженою відповідальністю “Чарнокіт”.

Ухвалою від 10.07.2018 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 10.08.2018 (а.с.1).

10.08.2018 сторони, належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи в підготовче засідання не з’явилися. Представник позивача просив розгляд справи проводити в порядку письмового провадження. Відповідач причини неявки суду не повідомив, у зв’язку з чим підготовче засідання відкладено до 31.08.2018 (а.с.112).

Ухвалою від 31.08.2018 закрито підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду по суті на 25.09.2018 (а.с.153).

Представники сторін в судове засідання не з’явилися, подавши заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження (а.с.151, 159).

Враховуючи викладене, а також з урахуванням приписів ч.3 ст.194 КАС України, суд визнав за можливе здійснити розгляд справи у порядку письмового провадження.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що ТОВ “Чарнокіт” було порушено законодавство у сфері надрокористування та не усунуто такі порушення, що, на думку позивача, є підставами для анулювання спеціального дозволу на користування надрами відповідачем, згідно ст.26 Кодексу України про надра та п.23 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615.

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову (а.с.113-117), які мотивовані тим, що на час звернення позивача з позовом до суду підстави позову уже припинили існування, оскільки ТОВ “Чарнокіт” були усунуті всі порушення зазначені в акті перевірки та приписах, а тому в позові належить відмовити.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що 09.12.2004 року ТОВ “Чарнокіт” отримано спеціальний дозвіл на користування надрами №3552, метою користування яким є видобування чарнокітів, придатних для виробництва будівельного щебеню, Заваллівське родовище, строком дії 20 років (а.с.10).

09.02.2015 відповідачем укладено з Державною службою геології та надр України угоду №3552 про умови користування надрами з метою видобування корисних копалин, яка є додатком до вищезазначеного спеціального дозволу (а.с.11-13). До вказаної угоди було затверджено програму робіт з видобування корисних копалин чарнокітів Заваллівського родовища (а.с.14).

25.11.2015 року до Держгеонадра України надійшов лист вх.№1873/28-13/14-15 від Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, з приводу усунення порушень вимог природоохоронного законодавства при використанні надр суб'єктами господарської діяльності, які порушили строк регулярної повторної державної експертизи та оцінки запасів родовищ корисних копалин (а.с.15).

На підставі вищезазначеного листа було видано наказ від 23.12.2015 №438 щодо проведення систематичного аналізу Державного балансу запасів корисних копалин (а.с.16).

13.01.2016 року на адресу Державної служби геології та надр України були наданні відомості, щодо затвердження запасів родовищ корисних копалин, на розробку яких надані спеціальні дозволи на користування надрами (а.с.17).

16.02.2016 року Держгеонадра України отримано листа №87/07-1 від Державної комісії України по запасах корисних копалин, в якому було надано перелік родовищ, по яких термін затвердження запасів перевищує 5 років (а.с.18).

Наказом Держгеонадра України №193 від 21.06.2016 затверджено план проведення перевірок надрокористувачів у ІІІ кварталі 2016 року, зокрема ТОВ «Чарнокіт» (а.с.63-64).

Наказом Держгеонадра України №194 від 23.06.2016 «Про проведення планових перевірок надрокористувачів у ІІІ кварталі 2016 року», передбачено проведення планової перевірки, зокрема ТОВ «Чарнокіт» (а.с.66-67).

Наказом Держгеонадра України №287 від 01.09.2016 «Про встановлення термінів для усунення порушень", ТОВ «Чарнокіт надано 60 календарних днів для усунення порушень (а.с.62-62-зв.)

В період з 19 по 21 вересня 2016 року Південним міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України проведено планову комплексну перевірку ТОВ “Чарнокіт” з питань дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин (металічні руди, неметалічні корисні копалини, горючі тверді корисні копалини), за наслідками якої складено акт №122/3552-К (а.с.21-36).

Згідно даного акту перевірки, під час державного геологічного контролю виявлено порушення відповідачем п.17 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615 (далі – Порядку №615), зокрема: не внесено зміни до спеціального дозволу №3552 від 09.12.2004 та Угоди про умови користування надрами у зв'язку з не проведенням, відповідно до змін внесених згідно з постановою КМУ від 28.01.2015 р. №42 до абзацу третього пункту 26 Порядку №615, а саме до п.5 особливих умов спеціального дозволу №3552 обов’язкового моніторингу та наукового супроводження виконання особливих умов передбачених дозволом та угодою про користування надрами; ст.24 Кодексу України про надра, а саме, не надані листи Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.10.2014 №5/3-6/12616-14 та Держгірпромнагляду України від 27.08.2014 №6516/0/3.1-12/6/14, які зазначені в особливих умовах спеціального дозволу, що унеможливлює перевірити виконання їх вимог; п.25 постанови Кабінету Міністрів України №865 – не проведено повторну державну експертизу та оцінку запасів Заваллівського родовища чарнокіт (через кожні п’ять років) (а.с.34).

21 вересня 2016 року Південним міжрегіональним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України, на підставі вищезазначеного акту перевірки, видано припис №122/3552-К, яким зобов’язано відповідача, у строк до 21.10.2016, усунути зазначені в акті перевірки порушення вимог законодавства у сфері надрокористування та подати в письмовій формі до Південного міжрегіонального відділу матеріали, які підтверджують стан усунення порушень (а.с.37-38).

01.12.2016 р. Південним міжрегіональним відділом направлено на адресу Держгеонадр України подання №243-14/03 на зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами №3552 від 09.12.2004 року (а.с.39-40).

Листом від 27.12.2016 р. за №24455/13/14-16 Державна служба геології та надр України повідомила відповідача про те, що за результатами перевірки наказом Держгеонадр України №491 від 19.12.2016 р. власнику спеціального дозволу на користування надрами №3552 від 09.12.2004 р. надано 30 календарних днів для усунення виявлених порушень (а.с.41).

30.01.2017 року ТОВ “Чарнокіт” на адресу Держгеонадр України надіслано лист вих. №71, в якому надана інформація щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства в сфері надрокористування (а.с.42-43).

11 січня 2017 року т.в.о. голови Державної служби геології та надр України прийнято наказ №5 з відповідним додатком, яким продовжено термін усунення відповідачем порушень до 01.03.2017 р. для проведення експертизи, про що повідомлено ТОВ “Чарнокіт” листом №3673/13/14-17 від 20.02.2017 (а.с.44-45).

09 березня 2017 року т.в.о. голови Державної служби геології та надр України прийнято наказ №121 з відповідним додатком, яким продовжено термін усунення відповідачем порушень до 01.05.2017 р., про що повідомлено ТОВ “Чарнокіт” листом №6460/13/14-17 від 22.03.2017 (а.с.48-50).

28 липня 2017 року т.в.о. голови Державної служби геології та надр України прийнято наказ №334 з відповідним додатком, яким продовжено термін усунення відповідачем порушень до 01.09.2017 р., про що повідомлено ТОВ “Чарнокіт” листом №16969/03/14-17 від 08.08.2017 (а.с.58-60).

17 жовтня 2017 року т.в.о. голови Державної служби геології та надр України прийнято наказ про зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами №449, яким зупинено дію дозволу №3552 від 09.12.2004 ТОВ “Чарнокіт” та надано 30 календарних днів для проведення повторної державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, про що повідомлено листом (а.с.52-53).

24 листопада 2017 року т.в.о. голови Державної служби геології та надр України прийнято наказ №519 про анулювання, зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами та встановлення термінів для усунення недоліків, яким відповідачу зупинено дію дозволу та надано 10 календарних днів на усунення порушення, про що повідомлено ТОВ “Чарнокіт” листом від 28.11.2017 р. (а.с.54-56).

Судом встановлено, що на адресу ТОВ “Чорнокіт” 20.03.2018 р. направлено лист від позивача №4744/03/14-18 з проханням надати у 15-денний строк, з моменту отримання листа, власну позицію (згоду/не згоду) на припинення права користування надрами, згідно спеціального дозволу №3552 від 09.12.2004 р., який отримано відповідачем 29.03.2018 (а.с.61-61-зв.).

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Державна служба геології та надр України є центральним органом виконавчої влади, який наділений функціями для забезпечення реалізації державної політики у сфері надрокористування та діє відповідно до Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 р. №1174 (далі-Положення).

Пунктом 4 Положення визначено, що Державна служба геології та надр України відповідно до покладених на неї завдань, зокрема: видає в установленому порядку спеціальні дозволи на користування надрами (у тому числі на користування нафтогазоносними надрами); зупиняє та анулює в установленому порядку дію спеціальних дозволів на користування надрами (у тому числі на користування нафтогазоносними надрами), поновлює їх дію у разі зупинення.

Питання надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі - дозволи) у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також визначає процедуру продовження строку дії, переоформлення, видачі дубліката, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін врегульовано Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011року № 615 (далі – Порядок №615).

Згідно з пунктом 22 Порядку №615 дія дозволу може бути зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері здійснення державного гірничого нагляду, епідеміологічного нагляду (спостереження), державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, органів місцевого самоврядування, органів ДФС у разі порушення надрокористувачами умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр, невиконання в установлений строк приписів уповноважених органів щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування або охорони навколишнього природного середовища.

Пунктом 23 Порядку №615 передбачено, що право користування надрами припиняється з підстав та у порядку, передбаченому Кодексом України про надра та Законом України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.

Відповідно до п.25 Порядку №615 про надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, видачу дубліката, анулювання дозволу та внесення змін до нього Держгеонадра видає наказ, а Рада міністрів Автономної Республіки Крим - розпорядження.

Відповідно до статті 26 Кодексу України про надра право користування надрами припиняється у разі: 1) якщо відпала потреба у користуванні надрами; 2) закінчення встановленого строку користування надрами; 3) припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано у користування; 4) користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров'я населення; 5) використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр; 6) якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами; 7) вилучення у встановленому законодавством порядку наданої у користування ділянки надр.

Право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, - у судовому порядку. При цьому питання про припинення права користування земельною ділянкою вирішується у встановленому земельним законодавством порядку.

Аналіз наведеної норми права дає підстави вважати, що право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, самостійно або у судовому порядку.

У разі відсутності спору відповідач має право у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 3, 7 частини першої статті 26 Кодексу України про надра, самостійно припиняти право користування надрами, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, це право припиняється у судовому порядку.

Відповідно до ч.3 ст.26 зазначеного Кодексу законодавством України можуть бути передбачені й інші випадки припинення права користування надрами.

Таким чином, за наявності передбачених законом підстав право припинити користування надрами належить до компетенції органу, який надав надра у користування. Припинення права користування надрами та анулювання дозволу здійснюється шляхом прийняття Держгеонадра України відповідного наказу.

Суд може припинити право користування надрами лише у разі незгоди користувачів в указаних вище випадках. Судовий порядок вирішення питання припинення права користування надрами передбачений у разі незгоди користувача з анулюванням спеціального дозволу на користування надрами, тобто у разі наявності спору з цього приводу.

У Порядку можуть мати місце додаткові підстави для припинення користування надрами, оскільки це передбачено частиною третьою статті 26 Кодексу України про надра, але не може бути змінено правило, відповідно до якого у разі незгоди користувачів з припиненням права на користування надрами припинення такого права здійснюється у судовому порядку.

Верховний Суд України вже неодноразово висловлював правову позицію при розгляді справ цієї категорії. Так, у постановах від 19 вересня та 25 червня 2011 року, 10 грудня 2013 року (справи NN 21-164а11, 21-36а11, 21-450а13 відповідно) він указував, що підзаконний нормативний акт, який встановлює додаткові підстави для припинення користування надрами, не може змінювати правило, відповідно до якого у разі незгоди користувачів з припиненням права на користування надрами за неналежне користування ними припинення такого права здійснюється у судовому порядку.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 27.10.2015 по справі №826/8596/14.

Частиною 5 статті 242 КАС України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Таким чином, суд дійшов висновку, що обов'язковою умовою здійснення припинення права на користування надрами за неналежне користування ними у судовому порядку є незгода користувача з припиненням такого права.

Однак, позивачем не надано суду доказів наявності такої незгоди з боку ТОВ “Чарнокіт”.

Так, відповідач стверджує, що до дати подання позову викладені вище порушення припинили своє існування, внаслідок чого відбулося процесуальне припинення підстав позову, що має наслідком відсутність порушень норм матеріального права з боку відповідача.

Відповідачем до матеріалів справи надано пояснення та докази виконання припису від 21.09.2016 р. №122/3552-К.

Щодо не внесення змін до спеціального дозволу.

Так, Спеціальний дозвіл на користування надрами №3552 від 09.12.2004 містить розділ “Особливі умови”.

Згідно п.5 цих Особливих умов передбачено, що ТОВ “Чарнокіт” повинно здійснювати обов'язковий моніторинг та наукове супроводження виконання особливих умов, передбачених дозволом та угодою про умови користування надрами відповідно до абзацу третього пункту 26 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою КМУ від 30.05.2011 року №615.

При цьому, абзац 3 пункту 26 Порядку №615 на час укладення Угоди про умови користування надрами мав таку редакцію: “Проведення моніторингу та наукове супроводження виконання особливих умов користування надрами, передбачених дозволом та угодою про умови користування надрами, здійснюються спеціалізованими державними геологічними підприємствами, установами та організаціями”.

Проте, постановою КМУ від 28 січня 2015 р. №42 “Деякі питання дерегуляції господарської діяльності” (чинна з 11.02.2015) виключено абз.3 п.26 вищевказаного Порядку, а наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.05.2015 №153 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 11 березня 2013 року №96 “Про затвердження Положення про проведення моніторингу та наукового супроводження надрокористувания”.

Таким чином, після 11.02.2015 року на надрокористувачів більше не покладається обов'язок забезпечувати проведення моніторингу та наукового супроводження виконання особливих умов користування надрами, а після 14 травня 2015 р. втратив чинність сам нормативний документ, який регулював проведення вказаного моніторингу та наукового супроводження надрокористування.

Відповідно до п.17 Порядку №615 внесення змін до дозволу здійснюється на підставі заяви та поданих надрокористувачем документів у разі: зміни особливих умов та інших умов, визначених у дозволі; зменшення площі ділянки надр за ініціативою надрокористувача або відповідних контролюючих органів; виявлення під час користування надрами даних про нові властивості, якість або кількість корисних копалин після проведення державної експертизи відповідних геологічних матеріалів відповідно до Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 1994 р. N 865 (ЗП України, 1995 р., N 3, ст. 55) (при цьому у разі, коли було виявлено і затверджено запаси корисної копалини загальнодержавного значення, внесення змін до дозволу здійснюється після отримання погодження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської ради); виявлення надрокористувачем протягом трьох років після отримання дозволу описок, очевидних помилок.

З огляду на викладене, ТОВ “Чарнокіт” станом на час проведення перевірки, складання акту перевірки та припису не зобов'язане забезпечувати проведення моніторингу та наукового супроводження надрокористування. Отже, невиконання цієї дії не може визнаватися порушенням законодавства і до цих дій не може бути застосована міра відповідальності у вигляді анулювання спеціального дозволу на користування надрами.

До того ж, виключення Кабінетом Міністрів України абз.3 пункту 26 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами автоматично робить нечинним і п.5 розділу “Особливі умови” Спеціального дозволу на користування надрами №3552 від 09.12.2004. При цьому, не звернення відповідача до позивача із заявою про виключення п.5 розділу “Особливі умови” із тексту Спеціального дозволу не є порушенням вимог щодо користування надрами в розумінні проведення гірничих робіт, і не може тягнути таке суворе покарання як анулювання спеціального дозволу на користування надрами.

Крім того, статтею 26 Кодексу України про надра визначено перелік підстав для припинення права користування надрами.

На підставі вищевикладеного, суд зазначає, що фактичні обставини спірних правовідносин (а саме скасування обов'язку проводити моніторинг та наукове супроводження виконання особливих умов користування надрами або неподання заяви щодо виключення із тексту спецдозволу відповідного п. 5 розділу Особливі умови) не підпадають під жодну з підстав для припинення права користування надрами, визначених ст.26 Кодексу.

Також, позивач окремо виділяє підставу передбачену п.5 ст.26 Кодексу України про надра, а саме: використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр. Однак, позивачем не надано жодного доказу який би доводив, що надра використовуються для мети іншої ніж видобування чарнокітів, придатних для виробництва будівельного щебеню, порушені інші вимоги, передбачені спеціальним дозволом.

Таким чином, суд дійшов висновку, що ТОВ “Чарнокіт” не допущено порушення яке підпадало б під дію ст.26 Кодексу України про надра та Порядку №615.

Щодо надання листів, які зазначені в особливих умовах спеціального дозволу.

Як вбачається зі змісту особливих умов спеціального дозволу у графі “Відомості про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами” зазначені органи, які погодили надання дозволу, дата прийняття та номер документа про погодження, а саме: лист Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.10.2014 р. №5/3-6/12616-14 та лист Держгірпромнагляду України від 27.08.2014 №6516/0/3.1-12/6/14 (а.с.123-124).

Відповідач стверджує, що відповідні листи Мінекології та Держгірпромнагляду про погодження на отримання спеціального дозволу на користування надрами надавалися ще в 2014 р. Копії вказаних листів знаходяться у розпорядженні позивача з 2014 року, що вбачається із змісту Спеціального дозволу, оскільки відповідні погодження Мінекології та Держгірпромнагляду надані в 2014 році під час процедури продовження строку спеціального дозволу на 20 років до 2034 року.

Нормативне регулювання процедури продовження строку користування надрами встановлено постановою КМУ “Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами” від 30 травня 2011 р. №615 (у редакції, що була чинною в 2014 році).

Так, згідно абз.5 п. 14 Порядку №615 для продовження строку дії дозволу надрокористувач подає ті ж документи, що і для отримання дозволу без проведення аукціону, крім документів, що підтверджують погодження з органами місцевого самоврядування.

Відповідно до абз.20 п. 8 Порядку №615 для отримання дозволу без проведення аукціону заявник подає органові з питань надання дозволу заяву разом з документами, зазначеними у додатку 1.

Додатком 1 встановлено Перелік документів, що подаються разом із заявою про надання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Зокрема, п.2 Додатку №1 передбачено, що для видобування корисних копалин заявник подає оригінали або засвідчені копії погоджень, передбачених пунктом 9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами.

Згідно абз.4-5 п.9 Порядку надання надр у користування, за винятком надання надр на умовах угод про розподіл продукції, погоджується заявником з: Мінприроди - на всі види користування надрами; Держгірпромнаглядом - на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою та видобування, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, і для створення геологічних територій та об'єктів, що мають важливе наукове, культурне, рекреаційно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам'ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади тощо).

Таким чином, з викладеного вбачається, що за законодавством чинним на 2014 рік відповідачем під час подання заяви про продовження дії спеціального дозволу вже було подано позивачеві відповідні листи погодження Мінекології та Держгірпромнагляду.

Щодо проведення повторної державної експертизи та оцінки запасів Заваллівського родовища чарнокіт.

Так, вказана державна експертиза та оцінка запасів чарнокітів Заваллівського родовища в Гайворонському районі Кіровоградської області вже проведена ФОП ОСОБА_1 та прийнята Державною комісією України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України, про що свідчить протокол засідання комісії від 27 червня 2017 року №3984 (а.с.125-141).

Із змісту вказаного Протоколу вбачається, що ТОВ “Чарнокіт” виконано всі вимоги законодавства в цій частині, а відтак і вимоги припису, виданого за результатами перевірки.

Згідно п.3.10. Протоколу від 27.06.2017 року №3984 цей протокол підлягає розгляду й уведенню в дію Державною службою геології та надр України.

Судом встановлено, що листом від 10.05.2018 за №8062/03/10-18 Державна служба геології та надр України повідомила ТОВ “Чарнокіт” про те, що протоколом засідання Робочої групи з розгляду протоколів Державної комісії України по запасах корисних копалин від 04.05.2018 р. №77 схвалено протокол Державної комісії України по запасах корисних копалин від 27.06.2018 р. №3984 (Заваллівське родовище чарнокітів) (а.с.142).

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про відсутність у позивача підстав для звернення до суду з позовними вимогами щодо припинення права користування надрами, шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами №3552 від 09.12.2004 року, виданого ТОВ “Чарнокіт”.

Таким чином, суд вважає відсутніми підстави для задоволення адміністративного позову.

Керуючись ст.ст.77-79, 90, 132, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позовної заяви Державної служби геології та надр України (03057, м.Київ, вул. А. Цедіка,16, код ЄДРПОУ 37536031) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Чарнокіт” (26332, Кіровоградська область, Гайворонський район, смт.Салькове, вул. Павлова,1, код ЄДРПОУ 32954158) про анулювання спеціального дозволу на користування надрами – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Відповідно до пп.15.5 п.15 Розділу VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_2