Рішення № 76710106, 11.09.2018, Шевченківський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Дзержинський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
11.09.2018
Номер справи
638/11888/17
Номер документу
76710106
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 638/11888/17

Провадження № 2-а/638/75/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2018 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого судді Шишкіна О.В.,

за участю секретарів судового засідання Перегудової В.Р., Голуб Ю.О., Котяш Н.В.

позивача ОСОБА_1,

представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дзержинського районного суду міста Харкова адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату про визнання бездіяльності (дії) протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду із названим позовом, яким просив суд визнати протиправними дії відповідачів щодо невнесення у розрахунок пенсії Міністерства оборони за вислугу років додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, а саме грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, а також зобов'язати відповідачів вчинити дії, спрямовані на усунення порушення його прав, провести перерахунок та виплату недоплаченої частини основної пенсії з 01.09.2008, 01.01.2014 та з 05.04.2016 року з нарахуванням компенсації втрати частини доходу, а також просив зобов’язати відповідача протягом місяця з дня набрання рішенням законної сили подати звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування заявлених вимог позивачем вказано про те, що він проходив військову службу на посаді начальника навчальної лабораторії кафедри експлуатації авіаційних засобів зв'язку та радіотехнічних систем факультету наземного забезпечення бойових дій авіації Харківського університету Повітряних Сил. Згідно наказу начальника Генерального штабу-Головнокомандувача Збройних Сил України від 01.08.2007 року № 309, звільнений у запас за пунктом 67, підпункт «Г» (у зв’язку зі скороченням штатів).

З 01.09.2007 року позивачу на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначена довічна пенсія, з цього часу ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному Управлінні пенсійного фонду України в Харківської області та отримував пенсію за вислугу років (пенсійне посвідчення серія ААА № 980109, видане 30.10.2007 р.; посвідчення «ветерана військової служби» Серія АА № 324628 видане 01.09.2007 р).

Відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року № 15 23.03.2015 року ОСОБА_1 був призваний до ЗСУ під час чергової мобілізації на особливий період (Наказ військового комісара Київського військового комісаріату міста Харкова від 23.03.2015 року № 35). 04.04.2016 року був звільнений по демобілізації відповідно до Указу Президента України від 25 березня 2016 року № 115/2016 (Наказ військового комісара Київського районного військового комісаріату міста Харкова від 04.04.2016 року № 34). Під час мобілізації військову службу проходив на посаді старшого помічника мобілізаційного відділення Київського районного військового комісаріату міста Харкова. Після звільнення по демобілізації 24.11.2016 року позивачу, згідно позовної заяви, було здійснено перерахунок пенсії з 05.04.2016 року з урахуванням додаткової вислуги років на день мобілізації.

Зокрема в довідці про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 30 червня 2016 року №419 /ВФЗ наданої Харківським ОВК зазначено, що ОСОБА_1 за час проходження служби по мобілізації терміном в один рік виплачені кошти у сумі 34384.56, з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавкою за вислугу років загальна сума складає 53095.56 грн. Відповідно до довідок Державної фіскальної служби за 2015 та 2016 роки під час проходження військової служби позивачу було нараховано та виплачено кошти, з яких сплачено податки відповідно до законодавства України у сумі - 107944,83 грн., що значно перевищує вказані Харківським ОВК дані для обчислення пенсії. Тобто у розрахунок грошового забезпечення не увійшли кошти виплачені у вигляді матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових потреб, матеріальна допомога при звільненні, та інше. Дане підтверджується копією протоколу за пенсійною справою ОСОБА_1.

У ході з’ясування питань нарахування пенсії позивачем було встановлено, що при розрахунку пенсії станом на 01.08.2007 р. також не були включені додаткові види грошового забезпечення.

Позивач вважає такі дії відповідачів протиправними, а тому з цього приводу 03.03.2017 він звернувся до Харківського обласного військового комісаріату з вимогою скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій та довідку про додаткові види грошового забезпечення станом на 31.08.2007 та станом на 04.04.2016 року, які він отримував протягом відповідного терміну, що враховується для нарахування пенсії перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов’язкове державне страхування, які відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія. Крім того, вимагав зазначену довідку направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, відповідь та другий екземпляр направити на його адресу.

Того ж дня, 03.03.2017, позивач звернувся до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області з проханням витребувати з Харківського обласного комісаріату зазначену вище довідку та на її підставі провести перерахунок пенсії.

Проте, в задоволенні зазначених вимог Головним управлінням пенсійного фонду України в Харківській області листом від 16.03.2017 № 429/Р-14 позивачу було відмовлено з посиланням на ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон), рішення Конституційного ОСОБА_4 України у справі за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_5 щодо офіційного тлумачення ст.63 вищевказаного Закону, тощо.

Листом від 07.04.2017 № ФХ-123787/838/ВСЗ Харківським військовим комісаріатом в задоволенні звернення було також відмовлено.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, представники відповідачів проти позовних вимог заперечували, просили у позові відмовити.

Представником Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області зазначено про те, що ними не вбачаються підстави для перерахунку пенсії заявнику з 01.09.2007 по 05.04.2016 є безпідставними, оскільки позивача знято з пенсійного обліку та правовідносини стосовно виплати пенсії припинились з моменту припинення виплати пенсії. Крім того зазначено, що додаткові види грошового забезпечення не зазначено у довідці ХОВК про грошове утримання.

Представником Харківського обласного військового комісаріату з приводу позовних вимог зазначено про те, що ними складаються відповідні списки із зазначенням сум грошового утримання військовослужбовців для відповідного перерахунку пенсії. За письмовим повідомленням Міноборони України від 24.10.2008 № 248/6/С/1342-д, обласний військомат повідомив співвідповідача у даній справі про підвищення розміру посадового окладу окремих категорій військовослужбовців, однак Пенсійний фонд України листом від 07.10.2008 за № 17466/02-60 повідомив Міністерство оборони України про те, що чинним Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» не перебачено проведення перерахунку пенсій на підставі рішень чи інших документів інших органів, ніж Кабінет міністрів України. Крім того зазначено, що обласні військові комісаріати складають відповідні довідки на підставі запиту відповідних органів Пенсійного фонду України. Також звернуто увагу суду на те, що за ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», для розрахунку таких пенсій враховуються щомісячні додаткові види грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування, а тому вважають позовні вимоги незаконними та безпідставними.

Вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 до виходу на пенсію проходив військову службу на посаді начальника навчальної лабораторії кафедри експлуатації авіаційних засобів зв'язку та радіотехнічних систем факультету наземного забезпечення бойових дій авіації Харківського університету Повітряних Сил. Згідно наказу начальника Генерального штабу-Головнокомандувача Збройних Сил України від 01.08.2007 року № 309, звільнений у запас за пунктом 67, підпункт «Г» (у зв’язку зі скороченням штатів).

З 01.09.2007 року позивачу на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначена довічна пенсія.

У період з 23.03.2015 по 04.04.2016 позивач був мобілізований, військову службу проходив на посаді старшого помічника мобілізаційного відділення Київського районного військового комісаріату міста Харкова. Після звільнення по демобілізації 24.11.2016 року ОСОБА_1 було здійснено перерахунок пенсії з 05.04.2016 року з урахуванням додаткової вислуги років на день мобілізації.

Зокрема в довідці про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 30 червня 2016 року №419 /ВФЗ наданої Харківським ОВК зазначено, що позивачу за час проходження служби по мобілізації терміном в один рік виплачені кошти у сумі 34384.56, з урахуванням посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавкою за вислугу років загальна сума складає 53095.56 грн. Відповідно до довідок Державної фіскальної служби за 2015 та 2016 роки позивачу під час проходження військової служби було нараховано та виплачено кошти, з яких сплачено податки відповідно до законодавства України у сумі - 107944,83 грн., що значно перевищує вказані Харківським ОВК дані для обчислення пенсії. Тобто у розрахунок грошового забезпечення не увійшли кошти виплачені ОСОБА_1 у вигляді матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових потреб, матеріальна допомога при звільненні, та інше, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування.

03.03.2017 ОСОБА_1 звернувся до Харківського обласного військового комісаріату з вимогою скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій та довідку про додаткові види грошового забезпечення станом на 31.08.2007 та станом на 04.04.2016 року, які він отримував протягом відповідного терміну, що враховується для нарахування пенсії перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов’язкове державне страхування, які відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія. Крім того, вимагав зазначену довідку направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, відповідь та другий екземпляр направити на його адресу.

03.03.2017 позивач звернувся і до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області з проханням витребувати з Харківського обласного комісаріату зазначену вище довідку та на її підставі провести перерахунок пенсії.

Головним управлінням пенсійного фонду України в Харківській області листом від 16.03.2017 № 429/Р-14 позивачу було відмовлено з посиланням на ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон), рішення Конституційного ОСОБА_4 України у справі за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_5 щодо офіційного тлумачення ст.63 вищевказаного Закону, тощо.

Листом від 07.04.2017 № ФХ-123787/838/ВСЗ Харківським військовим комісаріатом в задоволенні звернення позивача було також відмовлено.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом № 2011-ХІІ.

Військовослужбовцям у зв’язку з особливим характером військової служби, яка пов’язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частиною першою статті 9 Закону № 2011-ХІІ установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою № 1294 упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов’язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом № 2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до частини першої статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058-ІV).

Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року – страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина друга статті 43 Закону № 2262-ХІІ).

Згідно зі статтею 41 Закону № 1058-ІV до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Отже, щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд України у постанові від 20.10.2015 по справі 21-2942а15 та від 10.03.2015 по справі 21-70а15.

Стосовно роз’яснень відповідача щодо неможливості проведення перерахунку пенсії за заявою особи, суд вважає необхідним зазначити наступне.

Відповідно до пунктів 23, 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.

Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

При цьому, підставою для перерахунку пенсії може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного Фонду України, що узгоджується також і з правовою позицією Верховного ОСОБА_4 України, викладеною у справі № 21-484а13.

Аналізуючи вище згадані норми Верховний Суд України в постанові від 10 березня 2015 року (справа № 21-70а15) вказав, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія. В постанові Верховного ОСОБА_4 України в від 20 жовтня 2015 року (справа № 2-2942а15) вказано, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Тобто ГУПФУ у Харківській області повинно було направити до Харківського обласного військкомату список осіб для перерахунку пенсії який містить ім'я позивача, перерахувати розмір пенсії позивачу з урахуванням доплат, про які зазначено вище, а військовий комісаріат повинен був скласти відповідну довідку, до якої включити всі виплати, які відповідно до законів № 2011-ХІІ та 2262- ХІІ, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців у відповідні періоди.

На підставі викладеного, суд вважає, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі витупала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 242, 243, 246, 257, 263 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату про визнання бездіяльності (дії) протиправними та зобов’язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо не внесення у розрахунок пенсії Міністерства оборони за вислугу років додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, а саме грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні.

Визнати протиправною бездіяльність (дії) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яка полягає в тому, що при перерахунку та обчисленні позивачу пенсії Міністерства оборони за вислугу років у зв'язку із збільшенням посадового окладу відповідній категорії посадових осіб на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та наказів Міністра оборони України від 28.07.2008 р. № 377, від 27.11.2013 р. № 814, від 27.01.2016 р. № 44 не були враховані додаткові виді грошового забезпечення, а саме грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, та премії, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області надати список до Харківського обласного військового комісаріату, якій містить ім'я ОСОБА_1, для складання останнім довідки про розмір мого грошового забезпечення для перерахунку розміру пенсії з 01.09.2007 року, з 05.04.2016 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та підвищення посадового окладу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та наказів Міністра оборони України від 27.07.2008р. № 377; від 27.11.2013 р. №814, від 27.01.2016 р. №44.

Зобов'язати Харківській обласний військовий комісаріат скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби у 2007 та 2016 роках, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні та після отримання списку на його ім’я скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку позивачу пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та підвищення посадового окладу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та наказів Міністра оборони України від 28.07.2008 р. № 377, від 27.11.2013 р. № 814, від 27.01.2016 р. № 44 та подати зазначені довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та довідки про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, здійснити перерахунок розміру пенсії та виплачувати пенсію обчисливши розмір пенсії з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу згідно наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 № 377 з 01.09.2008 року згідно наказу Міністра оборони України від 27.11.2013 р. № 814 з 01.01.2014 року та з 08.04.2016 року урахуванням вимог Наказу Міністра оборони України від 27.01.2016 року №44, призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію в розмірі, якій обчислений з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні та премії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити виплату ОСОБА_1 сум недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.09.2008 року, з 01.01.2014 року та з 05.04.2016 року з нарахуванням компенсації втрати частини доходу.

Зобов'язати Харківській обласний військовий комісаріат подати протягом місяця, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати протягом місяця, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області (61022, Держпром, 3 під’їзд, 2 поверх, м. Харків, код ЄДРПОУ 14099344) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1; 61184, АДРЕСА_1) витрати по сплаті судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Дзержинський районний суд міста Харкова.

Повний текст рішення складено 24.09.2018.

Суддя О.В. Шишкін