Рішення № 76660035, 17.09.2018, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2018
Номер справи
824/613/18-а
Номер документу
76660035
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/613/18-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо не включення усіх складових заробітної плати при призначенні їй пенсії відповідно до пункту 10 розділу ХІ Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" №889-VІІІ від 10.12.2015 р. на виконання постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15.03.2018 р. у справі №727/9870/17; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області виконати з 01.09.2017 р. перерахунок призначеної їй пенсії, з урахуванням усіх складових заробітної плати відповідно до довідок виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 01.09.2018р. №171 та №173, в тому числі: індексації заробітної плати, надбавки за високі досягнення у праці, премії та компенсації за невикористані дні відпустки в розмірі 60% суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне страхування.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем при розрахунку пенсії позивача враховано не всі складові її заробітної плати.

Так, позивач повідомив, що відповідачем виконано рішення Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15.03.2018 р. у справі №727/9870/17, яким відповідача зобов'язано призначити позивачу пенсію державного службовця та призначено таку пенсію з 01.09.2017 року. Однак, до розрахунку пенсії включено лише посадовий оклад, надбавку за ранг і надбавку за вислугу років, а інші складові - лише частково. Не були враховані: надбавка за високі досягнення у праці, частина премії, індексація заробітної плати та компенсація за невикористані дні відпустки.

Указані дії відповідача позивач вважає протиправними, та, посилаючись на положення Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" вказує, що до складу заробітної плати для обчислення пенсії повинні включатися всі види оплати праці (виплат, доходу), на які нараховують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області подало відзив на позов, в якому вказувало на безпідставність позовних вимог. Відповідач зазначив, що згідно з постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 р. №1-3, якою затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям до складових заробітної плати, з якої обчислюється пенсія державного службовця, передбачено враховувати види виплат, визначених Законом №889-VІІІ. При цьому, відповідно до постанови КМУ №622 від 14.09.2016 р., якою затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, визначено, що розмір виплат, що включається в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року.

Відповідач стверджував, що правових підстав для врахування до заробітної плати державного службовця надбавки за високі досягнення у праці та премії до знаменних дат і економії фонду оплати праці немає. Зауважив, що довідки від 01.09.2017 р. №171, 172, видані позивачу, містять інформацію про виплати за роботу на посаді посадової особи органів місцевого самоврядування, а не на посаді державного службовця.

Ухвалою суду від 16.07.2018 р. відкрито спрощене позовне провадження без проведення судового засідання.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, ОСОБА_1 з 20.08.2017 р. по 31.08.2017 р. перебувала на обліку як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

На підставі постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15.03.2018р. (справа № 727/9870/17) позивачу призначено з 01.09.2017 р. пенсію державного службовця відповідно до пункту 10 розділу ХІ Прикінцевих положень Закону України "Про державну службу" №889-VІІІ від 10.12.2015 року.

Позивач 22.05.2018 р. звернулася до ГУ ПФ України в Чернівецькій області з заявою про надання письмових роз'яснень з розшифровкою складових, які включені для розрахунку пенсії з врахуванням рішення Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15.03.2018 року.

ГУ ПФ України в Чернівецькій області за наслідками розгляду звернення позивача щодо складових розрахунку пенсії державного службовця, призначеної за рішенням суду, в листі від 05.06.2018 р. №157/Г-11/13 повідомило позивачу, що пенсію призначено їй в розмірі 60 % від суми заробітної плати, яка включена в довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, видані за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 р. №1-3. Для обчислення її пенсії враховано посадовий оклад, надбавки за ранг, вислугу років станом на 31.08.2017 (відповідно до довідки Виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 01.09.2017 р. №173), премії та інші виплати з 01.05.2016 р. по 31.08.2017 р. (відповідно до довідок Виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 01.09.2017 р. №171, 172).

За змістом листа від 05.06.2018 р. №157/Г-11/13 заробітна плата для призначення пенсії державного службовця згідно наданих довідок склала 12016,85 грн, із яких:

посадовий оклад - 5600,00 грн;

надбавка за ранг - 100,00 грн;

надбавка за вислугу років - 1425,00 грн;

інші виплати, включаючи матеріальні допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань - 4891,85 грн.

Отже, розмір пенсії державного службовця з 01.09.2017 р. становить 7210,11 грн (12016,85 грн*60%). Сума доплати на виконання рішення суду за період з 01.09.2017 р. по 30.04.2018 р. в розмірі 13457,44 грн нарахована та виплачена разом з основним розміром пенсії в травні 2018 року.

Позивач не погоджується з указаним вище розміром зарплати при призначенні їй пенсії державного службовця та вважає, що до її складу відповідачем не включено всі складові, які повинні бути враховані, тому звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п.6 ч.1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII від 05.11.1991 р. громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Пенсійне забезпечення відповідно до Закону №1788-XII здійснюється органами Пенсійного фонду України. До відання Кабінету Міністрів України належать питання, пов'язані з реалізацією і додержанням гарантій, передбачених цим Законом.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.01.2003 пенсіонер - це особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом. Пенсійні виплати - це грошові виплати в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що здійснюються у вигляді пенсії, довічної пенсії або одноразової виплати.

Статтею 90 Закону України від 10.12.2015 р. № 889-VIII "Про державну службу" (далі - Закон № 889-VIII, в редакції чинній станом на час призначення позивачу пенсії як державному службовцю на виконання постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15.03.2018 р. у справі №727/9870/17) встановлено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". А відповідно до п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Статтею 37 Закону "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із ч. 2 ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-XII перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

У відповідності до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р. №108/95-ВР (далі - Закон №108/95-ВР) заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 Закону №108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. Основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV не містить визначення заробітної плати, на підставі якої здійснюється розрахунок пенсії, але із змісту статті 40 цього Закону вбачається, що з середньої заробітної плати (доходу) повинні бути сплачені страхові внески. Чинне законодавство як загальне, так і спеціальне відносить до складу заробітної плати також інші виплати.

Крім того, на вищезазначені виплати державним службовцям, такі як премії, надбавки та індексацію нараховуються та утримуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року - єдиний соціальний внесок.

Згідно із статтею 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг. За змістом ст. 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" об'єктом індексації грошових доходів населення є, в тому числі, оплата праці (грошове забезпечення), а в силу ч. 1 ст. 4 указаного Закону підстави для індексації грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. У відповідності до ч. 1 ст. 10 даного Закону індексація доходів працюючого населення проводиться за основним місцем роботи.

Статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 р. № 1788-XII врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до ч.1 ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 р. № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Постанова № 622), в пункті 4 визначено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді…

За змістом п. 5 Постанови № 662 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Так, постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 р. № 1-3, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048 затверджена форма довідок про заробітну плату для призначення пенсій державним службовцям, в тому числі:

- довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років );

- довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), яка містить наступні графи: надбавка за інтенсивність праці, надбавка за виконання особливо важливої роботи, надбавка за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю, виплати за додаткове навантаження, премія місячна та інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем до Управління подано довідки від 01.09.2017 р. №171, 173 за формою, що затверджена вищенаведеною постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3, з врахуванням інших складових заробітної плати.

За змістом довідки від 01.09.2017 р. №171 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією) ОСОБА_1 нараховані інші виплати за період з 01.05.2016 р. по 31.08.2017 р., серед яких (крім тих, що враховані відповідачем при призначенні пенсії державного службовця): надбавка за високі досягнення у праці, що становить - 26588,66 грн, премії до знаменних дат і економії фонду оплати праці, що становить - 58910,00 грн, індексація заробітної плати в сумі - 1387,53 грн.

Указані виплати, як встановлено судом, не були враховані відповідачем при обчисленні позивачу розміру пенсії державного службовця. При цьому, зазначеною довідкою підтверджено, що на всі види оплати праці, включені в неї, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Таким чином суд зазначає, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що інші виплати, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються при обчисленні розміру пенсії позивача.

Таким чином, дії відповідача щодо не врахування при призначенні та обчисленні пенсії державного службовця всіх виплат, включаючи премії до знаменних дат і економії фонду оплати праці, надбавки за високі досягнення у праці та індексації заробітної плати є протиправними, оскільки, на указані суми заробітної плати було нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. При цьому, право на розрахунок пенсії, з урахуванням спірних сум, у позивача виникло з моменту призначення пенсії.

За таких обставин суд вважає обґрунтованими доводи позивача про те, що відповідач, ігноруючи зазначені норми матеріального права, протиправно не врахував при обчисленні розміру пенсії позивача частину інших виплат, а саме: надбавку за високі досягнення у праці, премію до знаменних дат і економії фонду оплати праці та індексацію заробітної плати, які зазначені в довідці Чернівецької міської ради від 01.09.2017 р. №171 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та відповідно протиправно не здійснив її виплату. При цьому, належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача, з урахуванням складових заробітної плати державного службовця.

Таким чином, позов у цій частині також є обґрунтований та підлягає задоволенню.

Разом з тим, стосовно компенсації за невикористані дні відпустки, суд зазначає наступне.

Державні гарантії права на відпустки, визначення умов, тривалості і порядку надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров'я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи встановлені Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР (далі - Закон №504/96-ВР).

Відповідно до статті 2 Закону №504/96-ВР право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі - підприємство). Право на відпустки забезпечується: гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом; забороною заміни відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених статтею 24 цього Закону.

Стаття 24 Закону №504/96-ВР гарантує, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Стаття 50 Закону України «Про державну службу» не містить положень про включення до заробітної плати державного службовця такої виплати, як компенсація за невикористані дні відпустки при звільненні. Правові підстави для її виплати встановлені статтею 24 Закону України «Про відпустки» № 504/96-ВР, які пов'язані зі звільненням особи зі служби.

Отже, грошова компенсація за невикористані дні відпустки є одноразовою виплатою, яка, хоча і включається до фонду заробітної плати (додаткового), проте є виплатою за невідпрацьований час (пункт 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати), тобто має іншу правову природу - відноситься до разових платежів; не пов'язана з виконанням позивачем своїх службових обов'язків і має компенсаційний характер, пов'язаний, як правило, із фактом звільнення працівника.

Грошова компенсація за невикористану відпустку при звільненні не входить до системи оплати праці державних службовців згідно Закону України «Про державну службу», з якої обраховується пенсія, а має інше правове призначення.

Таким чином, у задоволенні позову про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної позивачу пенсії в частині компенсації за невикористану відпустку слід відмовити.

Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку про часткове задоволення позову.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є, зокрема, захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд зазначає, що відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірність своїх дій щодо не врахування при призначенні пенсії позивачу таких складових сум заробітної плати, як надбавка за високі досягнення у праці, частина премії та індексація заробітної плати, на які нараховано єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги в цій частині. Відтак, позов в указаній частині підлягає задоволенню. При цьому, вимога щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії з врахуванням суми компенсації за невикористану відпустку задоволенню не підлягає.

Частинами 1 та 3 ст. 139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

У зв'язку із вказаним, суд вирішує питання щодо стягнення судових витрат в частині пропорційно від задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо не включення усіх складових заробітної плати при призначенні пенсії ОСОБА_1 відповідно до пункту 10 розділу ХІ Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" №889-VІІІ від 10.12.2015 р. на виконання постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 15.03.2018 р. у справі №727/9870/17.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області виконати з 01.09.2017 р. перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії, з урахуванням усіх складових заробітної плати відповідно до довідок виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 01.09.2018 р. №171 та №173, в тому числі: індексації заробітної плати, надбавки за високі досягнення у праці, премії в розмірі 60% суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне страхування.

4. В решті позовних вимог відмовити.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул. Оренбургська, 7-а, м. Чернівці, 58022, код ЄДРПОУ 40329345) на користь ОСОБА_1 (вул. Головна, 126-А/10, м. Чернівці, 58005, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 528,60 грн.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Найменування сторін:

позивач:

ОСОБА_1: вул. Головна, 126-А/10, м. Чернівці, 58005, ідентифікаційний код НОМЕР_1;

відповідач:

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області: вул. Оренбургська, 7-а, м. Чернівці, 58022, код ЄДРПОУ 40329345.

Суддя Т.М. Брезіна