
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 липня 2018 року № 810/1641/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М. розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії ,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся гр. ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить:
- зобов’язати відповідача здійснити з 01.01.2016 по 31.12.2017 виплату перерахованої пенсії, виходячи з розміру грошового забезпечення поліцейського на підставі постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ України, пенсія призначена відповідно до вимог Закону України від 09.04.92 N 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон N 2262-XII).
Верховною Радою України прийнято Закон України від 23.12.2015 N 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" (далі Закон N 900-VIII), яким доповнено та змінено статтю 43 Закону N 2262-XII.
Закон N 900-VIII набрав чинності з 29.12.2015, і з цієї дати пенсіонери МВС набувають права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах, встановлених для поліцейських.
Позивач 23.12.2017 звернувся до ГУ ПФУ у Київській області із заявою про перерахунок пенсії з 01.01.2016, на яку отримав лист від 20.02.2018 № 72/М-01, яким відмовлено йому у перерахунку пенсії.
Вважаючи відмову відповідача у проведенні перерахунку та виплаті йому пенсії протиправною, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.04.2018 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.06.2018 закрито підготовче провадження та призначено розгляд даної справи по суті.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому він просить відмовити у задоволенні позову, оскільки на момент звернення позивача до суду відповідачем вже здійснено йому перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки ЛК ГУ МВС в Київській області та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 визначено порядок виплати перерахованої пенсії.
Позивач надав суду заяву, в якій просив розглядати справу за його відсутності.
Представник відповідача до судового засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.
На підставі ст. 194, 205 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що гр. ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ України, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 2010 року.
Листом від 03.02.2017 за вихідним № 1461/05/22-2017 Міністерство внутрішніх справ України направило до Пенсійного фонду України повідомлення про підстави перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ України (міліції).
28 березня 2017 року за вихідним № 9493/02-23 Пенсійний фонд України повідомив свої територіальні органи про підготовку та надання списків пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ, які мають право на перерахунок пенсії, до Ліквідаційних комісій УМВС України.
На підставі отриманих списків Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Київській області виготовила та направила до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідку від 29.05.2017 № П-1514 про розмір грошового забезпечення.
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області з заявою від 23.12.2017 про здійснення перерахунку його пенсії на підставі довідки від 29.05.2017 № П-1514.
Проте, Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, отримавши повідомлення про наявність підстав для перерахунку та виплати йому пенсії як колишньому працівнику органів внутрішніх справ України (міліції), а також довідку про розмір його грошового забезпечення, не виконало покладені на нього обов'язки згідно Порядку, здійснюючи посилання на відсутність коштів для перерахунку та виплати йому пенсії, про що зазначило у листі-відповіді від 20.02.2018 № 72/М-01 .
Судом встановлено, що Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Київській області складено нову довідку про грошове забезпечення позивача.
Після одержання оновленої довідки відповідачем з 12.04.2018 здійснено перерахунок пенсії позивача та встановлено відповідно до п. 3 постанови КМУ № 103 порядок її виплати.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон N 2262-XII. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону N 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Тобто, законодавством передбачено обов'язок перерахунку пенсій у випадку зміни грошового забезпечення поліцейських.
Внаслідок набрання чинності Законом N 580 втратив чинність Закон України "Про міліцію" та розпочато ліквідацію органів міліції.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон N 900-VIII, яким, зокрема, статтю 63 Закону N 2262-XII доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Також Законом N 900-VIII внесено зміни до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закон N 580 - за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 51 Закону N 2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закон N 580 за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно із статтею 102 Закон N 580 пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом N 2262-XII.
Кабінет Міністрів України Постановою N 988 та постановою від 18 листопада 2015 року N 947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року N 268" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Постанова N 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою N 45, яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Рішенням Верховного Суду від 15.02.2018 у зразковій справі N 820/6514/17, яке набрало законної сили 17.03.2018, позовні вимоги ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії задоволено; визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Харківській області щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2016 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23.12.2015 N 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення від 19.06.2017 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23.12.2015 N 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення від 19.06.2017 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Відповідно до частини третьої статті 291 КАС України та пункту 56 рішення у справі N 820/6514/17 висновки Верховного Суду в цій зразковій справі підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України, на обліку яких стоять позивачі та які здійснюють виплату пенсій позивачам, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року N 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язання відповідачів здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року N 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що після ухвалення рішення Верховним Судом 15.02.2018 у зразковій справі N 820/6514/17 відбулась зміна правового регулювання спірних правовідносин шляхом прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, якою встановлено порядок перерахування та виплати раніше призначених пенсій працівникам міліції.
Пунктом 5 Постанови N 45 (зі змінами, внесеними Постановою N 103) передбачено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Пунктом 3 Постанови N 103 визначено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., N 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:
з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;
з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
При цьому, у рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 у зразковій справі N 820/6514/17 наведено обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі.
Так, у пункті 57 рішення зазначено, що при застосуванні висновків Верховного Суду в цій зразковій справі суди повинні враховувати те, що довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських повинні бути отримані з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року N 45. Ці довідки повинні бути чинними.
Суди повинні встановити, чи дотримано всіх вимог, передбачених Порядком N 45, для проведення перерахунку та виплати пенсії позивачам (пункт 58 рішення).
Листом від 27.02.2018 N 2795/05/22-2018 Міністерством внутрішніх справ доручено ліквідаційним комісіям до 01 березня 2018 року надіслати до територіальних органів Пенсійного фонду України списки осіб, які були звільнені зі служби в органах, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС.
Як слідує з відзиву на позовну заяву, Міністерство внутрішніх справ листом від 28.02.2018 N 2900/05/21-2018 повідомило Пенсійний фонд України про неможливість проведення перерахунку пенсії з використанням раніше наданих довідок, у тому числі і довідки позивача від 29.05.2017, оскільки вона містить інформацію, яка суперечить Постанові КМУ № 103, а саме: в ній вказано премію за грудень 2015 року.
Відповідно до вимог пункту 3 Постанови КМУ N 103 розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Тому Ліквідаційною комісією після надходження з МВС України інформації про середні розміри премії, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року була виготовлена нова довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу ОВС (міліції) на ім'я позивача.
Позивачем не заперечується факт перерахунку його пенсії відповідно до оновленої довідки
Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Київській області та у відповідності до вимог Закону N 900-VIII, статті 63 Закону N 2262-XII, Постанови КМУ N 988 та Постанови КМУ N 103.
Щодо твердження представника відповідача про відсутність предмету спору через здійснення перерахунку пенсії позивачу з 01.04.2018 з урахуванням оновленої належної довідки за нормами постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, суд зазначає наступне.
Посилаючись на пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" представник відповідача вказує, на те, що вимоги позивача є передчасними, оскільки фактично, станом на день розгляду справи, управління пенсійного фонду почало здійснювати перерахунок пенсії позивача з урахуванням норм, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
Суд не погоджується з такою позицією відповідача, виходячи з наступного.
Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Отже, враховуючи, що з 01.01.2016 у позивача виникли обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, зокрема, відбулась зміна розміру видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, та беручи до уваги, що такий перерахунок не проведено з вини державних органів, саме з цього часу необхідно здійснити перерахунок та виплату.
Статтею 7 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Як вже зазначалось судом вище, при вирішені даного спору застосуванню підлягають положення статті 58 Конституції України, за змістом якої, Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Слід зауважити, що Постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 прийнята після виникнення спірних правовідносин та погіршує становище позивача в частині строків виплати належної йому пенсії, а отже, не підлягає застосуванню судом у спірних правовідносинах при прийнятті цього рішення.
Суд надає оцінку тим правовідносинам, які виникли до звернення особи з позовом, відхиляючи ті, що виникли в процесі розгляду справи.
Враховуючи наведені обставини, суд критично оцінює позицію представника відповідача щодо відсутності предмету спору, а тому не вбачає підстав для відмови у позові.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до вимог статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Тобто, ці норми одночасно покладають обов’язок на сторін доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
До позовної заяви позивачем додано докази сплати судового збору у сумі 704, 80 грн. (платіжне доручення від 30.03.2018 № 0.0.1000797658.1).
Оскільки суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, відшкодуванню позивачу з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають судові витрати у сумі 704,80 грн.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити гр. ОСОБА_1 виплату пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, виходячи з розміру грошового забезпечення поліцейського на підставі постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» з урахуванням виплачених сум.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь гр. ОСОБА_1 понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 704 (сімсот чотири ) грн. 80 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лапій С.М.