Рішення № 76628889, 24.09.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.09.2018
Номер справи
2040/6930/18
Номер документу
76628889
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 вересня 2018 р. № 2040/6930/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаєва А.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в м.Харкові справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії -

В С Т А Н О В И В:

22 серпня 2018 року ОСОБА_1 звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому, з підстав протиправності дій, просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області при перерахуванні пенсії ОСОБА_1 щодо обмеження пенсії максимальним розміром 70% грошового забезпечення;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати пенсію, виходячи із суми 8103,74 грн., згідно довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області, з 01.01.2016 року та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року з урахуванням 76% розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду відповідно до ст. 382 КАС України.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області при перерахунку пенсії ОСОБА_1 щодо зменшення основного розміру пенсії з 76% грошового забезпечення до 70% та не врахування при перерахунку пенсії довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення № 100/34439 - 2003013278 від 31.05.2017 року, на думку, позивача є протиправними.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, проти позову заперечувало. В обґрунтування заперечень зазначило, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.

Відповідно до ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачу призначена пенсія з 19.04.2014 року за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.

Згідно довідки начальника управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян №1716 від 20.02.2018 року основний розмір пенсії позивача станом на 01.02.2018 року складав 76 % грошового забезпечення (вислуга років 27).

Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області видано довідку про грошове забезпечення № 100/34439 - 2003013278 від 31.05.2017 року ОСОБА_1, в якій зазначено, що відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою старший слідчий ОВС СУ ГУМВСУ в Х/О - старший слідчий в ОВС становив:оклад за посадою - 2700,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2400,00 грн., надбавка за вислугу років - 2550,00 грн., премія - 183,74 грн., надбавка за роботу з таємними документами 270,00 грн., всього - 8103,74 грн.

Відповідно до листа № 112/119-29-2/01-2018 від 23.03.2018 року та реєстру №003 від 23.03.2018 року Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області надано до Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області нові довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, зокрема і довідку ОСОБА_1.

Також в листі Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області № 112/119-29-2/01-2018 від 23.03.2018 року зазначено, що раніше надані довідки вважаються не дійсними.

Так, Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області видано довідку про грошове забезпечення № 100/34439 - 2003013278 від 23.03.2018 року ОСОБА_1, в якій зазначено, що відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 та від 11.11.2015 року №988 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою старший слідчий ОВС СУ ГУМВСУ в Х/О - старший слідчий в ОВС становив: посадовий оклад - 2700,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2400,00 грн., надбавка за вислугу років - 2550,00 грн., премія - 115,63 грн., надбавка за роботу з таємними документами 270,00 грн., всього - 8035,63 грн.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області було перераховано пенсію позивача враховуючи довідку Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення № 100/34439 - 2003013278 від 23.03.2018 року та основний розмір пенсії в розмірі 70% грошового забезпечення.

Позивач, не погоджуючись з вищевказаними діями відповідача, звернулась до суду з даним позовом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

29 грудня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900-VIII від 23 грудня 2015 року (далі - Закон № 900-VIII), яким внесені доповнення в ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, а саме: статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до абзацу 2 п.15 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ( ст. 102 ЗУ "Про Національну поліцію").

Кабінет Міністрів України постановою № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області при перерахуванні пенсії ОСОБА_1 щодо обмеження пенсії максимальним розміром 70% грошового забезпечення та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року з урахуванням 76% розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що відповідачем на момент розгляду справи судом було проведено перерахунок розміру пенсії позивачу, виходячи із основного розміру пенсії в розмірі 70% грошового забезпечення. Проте, позивачу призначено пенсію за вислугу років у розмірі 76% грошового забезпечення.

Відповідач, як на підставу для перерахунку розміру пенсії позивача, виходячи із основного розміру пенсії в розмірі 70% грошового забезпечення, посилався на ч.2 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції Закону №1166-VІІ від 27.03.2014 року, що діє на час проведення перерахунку).

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції чинній на час призначення пенсії позивачу) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 № 1166-VІІ, який набув чинності 01.04.2014 внесено зміни до ст. 13 Закону, за якими максимальний розмір пенсії, яка призначається за вислугу років, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% сум грошового забезпечення.

З урахуванням наведеного, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Внесені Законом № 1166-VІІ зміни до частини другої статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення стосуються порядку призначення пенсії у разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Крім того, вирішуючи питання про застосування Закону № 2262-ХІІ у часі, суд виходить із того, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсязі існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції. Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 лип:я 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян які під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я,підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.

Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що при розрахунку розміру підвищення до пенсії на підставі постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року та № 103 від 21.02.2018 року максимальний її розмір має обраховуватися із вказаного у довідці грошового забезпечення, але виходячи із розміру пенсії у відсотках, право на які особа набула на момент виходу на пенсію і розмір яких не може бути зменшено наступними змінами в законодавстві.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України в постановах від 10 грудня 2013 року № 21-420а13 та № 21-348а13, від 17 грудня 2013 року № 21-445а13, та Верховним Судом в постановах від 03.04.2018 року № 175/1665/17 та від 24.04.2018 року № 686/12623/17.

Так, відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

За таких обставин, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області вчинено протиправні дії при перерахунку пенсії ОСОБА_1 щодо зменшення основного розміру пенсії з 76% грошового забезпечення до 70%.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог щодо визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області при перерахуванні пенсії ОСОБА_1 щодо обмеження пенсії максимальним розміром 70% грошового забезпечення та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року з урахуванням 76% розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати пенсію, виходячи із суми 8103,74 грн., згідно довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області, з 01.01.2016 року, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області видано довідку про грошове забезпечення № 100/34439 - 2003013278 від 31.05.2017 року ОСОБА_1, в якій зазначено, що відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою старший слідчий ОВС СУ ГУМВСУ в Х/О - старший слідчий в ОВС становив:оклад за посадою - 2700,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2400,00 грн., надбавка за вислугу років - 2550,00 грн., премія - 183,74 грн., надбавка за роботу з таємними документами 270,00 грн., всього - 8103,74 грн.

Відповідно до листа № 112/119-29-2/01-2018 від 23.03.2018 року та реєстру №003 від 23.03.2018 року Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області надано до Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області нові довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, зокрема і довідку ОСОБА_1.

Так, Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області видано довідку про грошове забезпечення № 100/34439 - 2003013278 від 23.03.2018 року ОСОБА_1, в якій зазначено, що відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 та від 11.11.2015 року №988 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою старший слідчий ОВС СУ ГУМВСУ в Х/О - старший слідчий в ОВС становив: посадовий оклад - 2700,00 грн., оклад за спеціальним званням - 2400,00 грн., надбавка за вислугу років - 2550,00 грн., премія - 115,63 грн., надбавка за роботу з таємними документами 270,00 грн., всього - 8035,63 грн.

Також в листі Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області № 112/119-29-2/01-2018 від 23.03.2018 року зазначено, що раніше надані довідки вважаються не дійсними.

В рішенні Верховного Суду від 15 лютого 2018 року по зразковій справі № 820/6514/17 зазначено обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі. Зокрема в п. 57 мотивувальної частини вказаного рішення зазначено, що при застосуванні висновків Верховного Суду в цій зразковій справі суди повинні враховувати те, що довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських повинні бути отримані з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45. Ці довідки повинні бути чинними.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Під час розгляду даної справи по суті, судом встановлено, що відповідно до листа № 112/119-29-2/01-2018 від 23.03.2018 року Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області довідку Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення № 100/34439 - 2003013278 від 31.05.2017 року для перерахунку пенсій стосовно позивача визнано недійсною.

За таких обставин, довідка Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення № 100/34439 - 2003013278 від 31.05.2017 року для перерахунку пенсій на час розгляду даної справи по суті не має законної сили, а отже здійснення перерахунку та виплати пенсії на підставі такої довідки неможливе.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати пенсію, виходячи із суми 8103,74 грн., згідно довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області, з 01.01.2016 року.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в даній справі, суд зазначає, що згідно приписів ч.1 ст. 382 КАС України, встановлення такого контролю є правом, а не обов'язком суду, відповідно до фактичних обставин справи.

В даній справі суд не вбачає підстав для застосування судового контролю.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Судовий збір підлягає розподілу відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх) про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області при перерахуванні пенсії ОСОБА_1 щодо обмеження пенсії максимальним розміром 70% грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року з урахуванням 76% розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення.

В частині позовних вимог щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати пенсію, виходячи із суми 8103,74 грн., згідно довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області, з 01.01.2016 року - відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, 61022, м. Харків, майдан Свободи, Держпром, 3-й під'їзд, 2-й поверх) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2, АДРЕСА_1) сплачений судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаєв А.І.