
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2018 р. Справа№0540/6714/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мозгової Н.А.,
при секретарі Синиці М.І.
за участю сторін:
позивача: не з'явився,
представника відповідача : не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
08 серпня 2018 року позивач, ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27) про визнання протиправним та скасувати рішення № 4 від 15 червня 2018 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за списком №1 на підставі заяви від 16.03.2018 року, зобов'язання повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.03.2018 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та зарахувати до спеціального стажу роботи, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 1 періоди роботи з 06.01.1987 року по 04.05.1987 року та з 27.06.1989 року по 17.07.1991 року на ДВАТ «Шахта Бугівка-Донецька», період роботи із 22.10.1991 року по 23.10.1991 року, з 24.10.1991 року по 07.12.1992 року на ПАТ «Шахта ім.
Засядька», період роботи з 04.01.1993 року по 14.01.1993 на ДВАТ Шахта «Лутугінська», період роботи з 29.10.2007 року по 29.08.2014 року на підприємстві ПАТ «Шахта Білореченська» та призначити пенсію за віком на пільгових умовах на підставі заяви від 16.03.2018 року із додатками з урахуванням довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 21.02.2018 року № 1/1-14, довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №1/1-15 від 21.02.2018 року, довідки № 1/1-16 від 21.02.2018 року надані ДВАТ «Шахта Бутівка-Донецька», довідки від 05.05.2017 року, довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 91 01 к від 03.02.2017 року, наказу від 07.09.1995 року № 1486/к, додатку № 1 наданих ПАТ «Шахта ім. Засядька» та індивідуальних відомостей про застраховану особу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним було здійснено звернення до пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії від 13.03.2018 року. За наслідком розгляду заяви пенсійним фондом прийнято спірне рішення №4 про відмову в призначені пенсії від 15.06.2018 року, оскільки до пільгового стажу не зараховано періоди роботи з 06.01.1987 року по 04.05.1987 року та з 27.06.1989 року по 17.07.1991 року на ДВАТ «Шахта Бугівка-Донецька», період роботи із 22.10.1991 року по 23.10.1991 року, з 24.10.1991 року по 07.12.1992 року на ПАТ «Шахта ім. Засядька», період роботи з 04.01.1993 року по 14.01.1993 на ДВАТ Шахта «Лутугінська», період роботи з 29.10.2007 року по 29.08.2014 року на підприємстві ПАТ «Шахта Білореченська», у зв'язку з тим, що первинні документи по вищевказаним підприємствам знаходяться на тимчасово непідконтрольній українській владі території, у зв'язку з чим неможливо виконати перевірку достовірності документів щодо підтвердження пільгового характеру та підстав їх видачі. Вважає, що відповідач таким чином порушує його право на отримання пенсії на пільгових умовах.
03 вересня 2018 року представником відповідача направлений до суду відзив на позовну заяву, де зазначив, що вимоги позивача суперечать чинному законодавству та не підлягають задоволенню. Зазначає, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань ДВАТ «Шахта Бутівка-Донецька», ПАТ «Шахта ім. Засядька» зареєстровані на тимчасово непідконтрольній українській владі території, а ПАТ «Шахта Білореченська» у м.Покровську. Вказують, що первинні документи по вищевказаним підприємствам знаходяться на тимчасово окупованій території та управління не може перевірити достовірність довідок щодо підтвердження пільгового характеру та підстав їх видачі. Вказує, що страховий стаж ОСОБА_1 складає 32 роки 05 місяців 15 днів, з них пільговий стаж по Списку №2 складає 7 років 1 місяць 24 дні і по ст. 14 - 4 роки 6 місяців, по Списку 1 - відсутній. На підставі викладеного, просив відмовити у задоволенні заявлених позовних вимогах у повному обсязі.
Ухвалою суду від 13.08.2018 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено судове засідання на 05.09.2018 року.
05.09.2018 року по справі оголошено перерву на 18.09.2018 року.
Позивач у судове засідання не з'явився, просив розгляд справи провести без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.
Позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1), громадянин України, перебуває на обліку в Маріупольському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Судом встановлено, що позивач звернувся до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №4 від 15.06.2018 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії по списку №1, у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу. (а.с.30-31).
Вказаним рішенням до пільгового стажу не зараховано періоди роботи з 06.01.1987 року по 04.05.1987 року та з 27.06.1989 року по 17.07.1991 року на ДВАТ «Шахта Бугівка-Донецька», період роботи із 22.10.1991 року по 23.10.1991 року, з 24.10.1991 року по 07.12.1992 року на ПАТ «Шахта ім. Засядька», період роботи з 04.01.1993 року по 14.01.1993 на ДВАТ Шахта «Лутугінська», період роботи з 29.10.2007 року по 29.08.2014 року на підприємстві ПАТ «Шахта Білореченська» у зв'язку з тим, що первинні документи по вищевказаним підприємствам знаходяться на тимчасово непідконтрольній українській владі території, у зв'язку з чим неможливо виконати перевірку достовірності документів щодо підтвердження пільгового характеру та підстав їх видачі.
Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законами України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року №1788-XII, «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року№1058-IV.
Згідно до п.2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи;
Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року (далі Порядок №637), також передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно п.3 цього Порядку (в редакції, чинній у спірний період) за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 637 від 12.08.1993 року у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1028 від 09.12.2015 року пункт 20 наведеного Порядку доповнено новим абзацом яким визнано, що у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (надалі Закон №1669) період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014 року.
На виконання Закону №1669 розпорядженнями Кабінету Міністрів України №1053-р від 30 жовтня 2014 року та від 02.12.2015 року №1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, згідно якого до зазначених населених пунктів належить, зокрема, м. Донецьк та м. Авдіївка Донецької області.
З огляду на викладене, суд зазначає, що за приписами наведеної норми уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати лише в разі, коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці.
В матеріалах справи наявні:
довідка ДВАТ «Шахта Бутівка-Донецька» від 21.02.2018 року № 1/1-14 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, про те, що ОСОБА_1 з 06.01.1987 року по 04.05.1987 року виконував підземні роботи з повним робочим днем у шахті;
довідка ДВАТ «Шахта Бутівка-Донецька» №1/1-15 від 21.02.2018 року про заробітну плату для обчислення пенсії;
довідка ДВАТ «Шахта Бутівка-Донецька» № 1/1-16 від 21.02.2018 року про те, що ДВАТ «Шахта Бутівка-Донецька» виробничого об'єднання «Донецьквуголь» перереєстровано в ДВАТ «Шахта Бутівка-Донецька» МТЄ України,
довідка ПАТ «Шахта ім. Засядька» про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 91 01 к від 03.02.2017 року про те, що ОСОБА_1 за період з 22.10.1991 року по 23.10.1991 року та з 24.10.1991 року по 07.12.1992 року виконував горні роботи, за посадою підземний горно робочий по ремонту горних виробіток з повним робочим днем у шахті та наказ про результати атестації робочих місць від 07.09.1995 року № 1486/к з додатку № 1
довідка ДВАТ «Шахта Бутівка-Донецька» від 05.05.2017 року про те, що ОСОБА_1 з 06.01.1987 року по 04.05.1987 року виконував підземні роботи з повним робочим днем у шахті.
Суд зазначає, що стаж роботи позивача у період з з 29.10.2007 року по 29.08.2014 року на підприємстві ПАТ «Шахта Білореченська» підтверджений належними записами в трудовій книжці та індивідуальними відомостями про застраховану особу Форми ОК-5, з якої вбачається, що позивачу нараховувалась заробітна плата та цей період та зазначений розмір заробітної плати за кожен з місяців цього періоду спеціальний стаж обліковувався за кодом ЗПЗ014А1.
При таких обставинах суд вважає, що у відповідача були наявні підстави для перерахунку пенсії позивачу відповідно до п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за його заявою і встановлення розміру такої пенсії на підставі наявних довідок, а рішення відповідача від 15.06.2018 року про відмову в перерахунку пенсії є незаконним і підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.
Враховуючи, що рішення Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №4 від 15.06.2018 року про відмову в призначенні пенсії за віком ухвалене всупереч зазначеним вище положенням, та порушує право позивача на отримання пенсії на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд визнає його неправомірним та скасовує.
З огляду на викладене, з метою поновлення порушеного права позивача на отримання пенсії за віком, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 в частині визнання протиправним та скасувати рішення № 4 від 15 червня 2018 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за списком №1 на підставі заяви від 16.03.2018 року, зобов'язання повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.03.2018 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах з урахуванням до спеціального стажу роботи, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 1 періоди роботи з 06.01.1987 року по 04.05.1987 року та з 27.06.1989 року по 17.07.1991 року на ДВАТ «Шахта Бугівка-Донецька», період роботи із 22.10.1991 року по 23.10.1991 року, з 24.10.1991 року по 07.12.1992 року на ПАТ «Шахта ім.
Засядька», період роботи з 04.01.1993 року по 14.01.1993 на ДВАТ Шахта «Лутугінська», період роботи з 29.10.2007 року по 29.08.2014 року на підприємстві ПАТ «Шахта Білореченська».
Щодо позовних вимог в частині призначити пенсію за віком на пільгових умовах, суд зазначає наступне.
Статтею 23 Закону № 1058-IV визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та у судовому порядку.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.
Суд зазначає, що відповідно до пункту 2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затверджених затвердженого постановою правління пенсійного фонду України 30.04.2002 року за n 8-2 (надалі положення), серед основних завдань управління є, зокрема завдання призначення (перерахунку) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати.
Відповідно до п.п. 6 п. 2.2 Положення, управління, відповідно до покладених на нього завдань призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до чинного законодавства.
Суд зазначає, що, в даному випадку, з урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії та визначення підстав, за яких призначається пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні, слід зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 16.03.2018 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням висновку суду.
З огляду на зазначене, позовні вимоги ОСОБА_1 в частині призначити пенсію за віком на пільгових умовах, є необґрунтованими.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред'явленого позову в частині, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч.3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
У зв'язку з частковим задоволенням позовних вимог немайнового характеру, судовий збір підлягає стягненню з суб'єкта владних повноважень у розмірі 352,40 грн. (50% від сплаченої суми судового збору).
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_2) до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861, місцезнаходження: 85548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27) про визнання протиправним та скасувати рішення № 4 від 15 червня 2018 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за списком №1 на підставі заяви від 16.03.2018 року, зобов'язання повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.03.2018 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та зарахувати до спеціального стажу роботи, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 1 періоди роботи з 06.01.1987 року по 04.05.1987 року та з 27.06.1989 року по 17.07.1991 року на ДВАТ «Шахта Бугівка-Донецька», період роботи із 22.10.1991 року по 23.10.1991 року, з 24.10.1991 року по 07.12.1992 року на ПАТ «Шахта ім.
Засядька», період роботи з 04.01.1993 року по 14.01.1993 на ДВАТ Шахта «Лутугінська», період роботи з 29.10.2007 року по 29.08.2014 року на підприємстві ПАТ «Шахта Білореченська» та призначити пенсію за віком на пільгових умовах на підставі заяви від 16.03.2018 року - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 4 від 15 червня 2018 року про відмову в призначенні пенсії.
Зобов'язати Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.03.2018 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах з врахуванням періодів роботи з 06.01.1987 року по 04.05.1987 року та з 27.06.1989 року по 17.07.1991 року на ДВАТ «Шахта Бугівка-Донецька», період роботи із 22.10.1991 року по 23.10.1991 року, з 24.10.1991 року по 07.12.1992 року на ПАТ «Шахта ім. Засядька», період роботи з 04.01.1993 року по 14.01.1993 на ДВАТ Шахта «Лутугінська», період роботи з 29.10.2007 року по 29.08.2014 року на підприємстві ПАТ «Шахта Білореченська».
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861, місцезнаходження: 85548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_2) судові витрати за сплату судового збору в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.
Вступна та резолютивна частини рішення ухвалені у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 вересня 2018 року. Повний текст судового рішення складено 21 вересня 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Мозговая Н.А.