ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-7847/09/1370
16 грудня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі
Головуючого - судді - Качур Р.П.
За участю секретаря судового засідання Дрозди І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до Львівського обласного відділення всеукраїнського громадського об?єднання «Народна солідарність за соціальний захист та взаємодопомогу» про стягнення податкового боргу
за участю представників:
від позивача: Матюшко Х.Ю. (довіреність № 117/10-0 від 14.05.2009 року)
від відповідача: не зявився
ВСТАНОВИВ:
30 жовтня 2009 року Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівського обласного відділення всеукраїнського громадського об?єднання «Народна солідарність за соціальний захист та взаємодопомогу»про стягнення податкового боргу в розмірі 1 530, 00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачено суми податкової заборгованості, яка виникла внаслідок несплати штрафних санкцій по податку на прибуток.
Представник позивача у судових засіданнях позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві та надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився, вимоги ухвали суду не виконав, причини неявки не повідомив, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Справа розглядається відповідно до ст. 71 КАС України, на основі наявних доказів.
В судовому засіданні 16 грудня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови, відповідно до ст. 167 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.
Львівське обласне відділення всеукраїнського громадського обєднання «Народна солідарність за соціальний захист та взаємодопомогу» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Львівської міської ради та присвоєно ідентифікаційний код 25246653 Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова 31 липня 2009 року проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності. За наслідками проведеної перевірки складено акт № 1589/549/1511/25246653 від 31.07.2009 року про порушення податкового законодавства, а саме порушено термін подачі податкової звітності, на підставі вказаного акта винесено податкове повідомлення-рішення № 0008491511/0 від 12.08.2009 року, яким визначено суму податкового зобовязання в розмірі 1530, 00 грн. На підставі повернутого поштою рекомендованого листа з повідомленням про вручення, відповідно до пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», в зв'язку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова вказане податкове повідомлення-рішення розміщено на дошку податкових оголошень та складено акт «Про неможливість вручення підприємству податкового повідомлення-рішення» № 502 від 12.08.2009 р.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», ДПІ у Галицькому районі м. Львова надіслала податкові вимоги, а саме перша податкова вимога від 26.08.2009 року № 1/799, друга податкова вимога від 05.11.2009 року № 2/1086. В звязку з тим, що поштові відправлення, якими були спрямовано податкові вимоги на адресу Львівського обласного відділення всеукраїнського громадського обєднання «Народна солідарність за соціальний захист та взаємодопомогу», повернуто ДПІ у Галицькому районі м. Львова без вручення, вищезазначені вимоги були вивішені на дошку податкових оголошень.
Згідно підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ Контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податку у разі якщо платник податку не подає у встановлені строки податкову декларацію, дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях, контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобовязання.
Підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно приписів п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати податкового боргу в розмірі 1 530, 00 грн. не сплачена, що підтверджується довідкою про податкову заборгованість.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом. Згідно з ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» одним із обовязків платника податків є обовязок сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Всупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.
Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Беручи до уваги те, що відповідачем позовні вимоги не спростовано, суму податкової заборгованості в розмірі 1 530, 00 грн. не сплачено, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Львівського обласного відділення всеукраїнського громадського обєднання «Народна солідарність за соціальний захист та взаємодопомогу» (вул. Шевська, 10, м. Львів, код ЄДРПОУ 25246653) в дохід державного бюджету 1530, 00 грн.
3. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 18 грудня 2009 року
Суддя /підпис/ Р.Качур
З оригіналом згідно
Суддя Р. Качур