
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/878/18-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Західного офісу Держаудитслужби до Управління капітального будівництва Чернівецької ОДА про надання дозволу на продовження терміну проведення планової ревізії, -
В С Т А Н О В И В:
В поданому до суду адміністративному позові Західний офіс Держаудитслужби (позивач) просить суд:
- надати Управлінню західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області дозвіл на продовження терміну проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Чернівецької ОДА терміном на 15 робочих днів, з 24.09.2018 року по 12.10.2018 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що працівника Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області проводиться ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Чернівецької ОДА за період з 01.01.20165 року по завершений місяць 2018 року. Ревізію розпочато з 27.06.2018 року та з 06.07.2018 року по 15.08.2018 року призупинено для проведення зустрічних звірок в порядку вимог п. 12 ч.1 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні".
При цьому, відповідно до звітів про надходження і використання коштів, отриманих за різними джерелами надходжень УКБ Чернівецької ОДА, у період з 01.01.2016 року по 31.03.2018 року спрямовано коштів на загальну суму 292753,1 грн, виділених на поточні та капітальні видатки.
Відповідно даних бухгалтерських обліків УКБ Чернівецької ОДА проведено взаєморозрахунків iз 52 суб'єктами господарювання виконавцями ремонтно-будівельних робіт, замовником яких виступала УКБ Чернівецької ОДА .
Крім того, на адресу позивача надійшов лист Чернівецької обласної державної адміністрації від 14.06.2018 року № 01.23-18/2898 щодо проведення перевірки використання УКБ Чернівецької ОДА коштів за період з 2016-2017 років при будівництві Кам’янецької ЗОШ І-ІІ ступенів, який Управлінням було взято до виконання.
Крім того, під час ревізії УКБ Чернівецької ОДА необхідно перевірити відомості викладені у листі Управління СБ України в Чернівецькій області від 23.-7.2-18 року № 75/14/2056, щодо можливих порушень законодавства про закупівлі при здійсненні будівельних робіт за державні кошти на об’єктах будівництва, а саме: будівництво ДНЗ с. Карапчів Вижницького району, реконструкція мереж водопостачання смт. Кострижівка Заставнівського району, будівництва мережі централізованого питного водопостачання с. Братанівка Сокирянського району, будівництво харчоблоку пансіонату (обласний центр реабілітації дитини) м. Чернівці, реконструкція туристичної мультифункціональної бази «Перлина гір» с. Банилів-Підгірний та будівництво пологового відділення м. Хотин.
Станом на 21.09.2018 року на проведення даної ревізії Управлінням буде використано 30 робочих днів.
В зв’язку з продовженням терміну проведення планової ревізії позивач звернувся до суду.
Відповідачем подано до суду заяву про визнання позовних вимог, в якій вказано, що УКБ Чернівецької ОДА не заперечує проти продовження терміну ревізії на 15 робочих днів. (а. с.10).
У судовому засіданні позивач позов підтримав повністю, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити позовні вимоги, а також справу розглядати у порядку письмового провадження.
Відповідач не з’явився в судове засідання, проте надав клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно ч. 1 ст. 205 КАС України, у разі неявки відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
У частині 9 статті 205 КАС України зазначено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи приписи ст. 205 КАС України, суд вважає, що немає перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з’ясувавши всі обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, судом встановлено.
На виконання п. 7.3.4.1. Плану контрольно-ревізійної роботи західного офісу Держаудитслужби на ІІ квартал 2018 року, працівниками Управління було розпочато проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Чернівецької ОДА за період з 01.01.2016 ркоу по завершений місяць 2018 року (а. с. 11-13).
На адресу позивача надійшов лист Чернівецької обласної державної адміністрації від 14.06.2018 року № 01.23-18/2898 щодо проведення перевірки використання УКБ Чернівецької ОДА коштів за період з 2016-2017 років при будівництві Кам’янецької ЗОШ І-ІІ ступенів, який Управлінням було взято до виконання. (а. с. 27)
27.06.2018 року посадовими особами Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області згідно з направленнями № 257-259 від 26.06.2018 року розпочато перевірку фінансово-господарської діяльності відповідача. (а. с. 16-18).
Судом встановлено, що згідно листа начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області від 05.07.2018 року № 13-24-06-15/3234 відповідача повідомлено про зупинення ревізії з 05.07.2018 року у зв'язку із необхідністю проведення зустрічних звірок (а. с. 14).
Крім того, під час ревізії УКБ Чернівецької ОДА необхідно перевірити відомості викладені у листі Управління СБ України в Чернівецькій області від 23.-7.2-18 року № 75/14/2056, щодо можливих порушень законодавства про закупівлі при здійсненні будівельних робіт за державні кошти на об’єктах будівництва, а саме: будівництво ДНЗ с. Карапчів Вижницького району, реконструкція мереж водопостачання смт. Кострижівка Заставнівського району, будівництва мережі централізованого питного водопостачання с. Братанівка Сокирянського району, будівництво харчоблоку пансіонату (обласний центр реабілітації дитини) м. Чернівці, реконструкція туристичної мультифункціональної бази «Перлина гір» с. Банилів-Підгірний та будівництво пологового відділення м. Хотин. (а.с. 24).
Листом начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області від 15.08.2018 року № 13-24-06-15/3753 відповідача повідомлено про поновлення ревізії з 16.8.2018 року. (а. с. 15).
Судом встановлено, що 21.09.2018 року термін ревізії складатиме 30 днів.
Відповідно до даних бухгалтерського обліку УКБ Чернівецької ОДА проведено взаєморозрахунків iз 52 суб'єктами господарювання виконавцями ремонтно-будівельних робіт, замовником яких виступала УКБ Чернівецької ОДА (а. с. 166-173).
При цьому, відповідно до звітів про надходження і використання коштів, отриманих за різними джерелами надходжень УКБ Чернівецької ОДА, у період з 01.01.2016 року по 31.03.2018 року спрямовано коштів на загальну суму 292753,1 грн, виділених на поточні та капітальні видатки (а. с. 29-146).
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти позову, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні врегульовані Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 р. № 2939-ХІІ (далі - Закон № 2939-ХІІ, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до ч. 1 - 4 ст. 11 Закону № 2939-ХІІ плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.
Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного фінансового контролю не частіше одного разу на календарний рік.
Право на проведення планової виїзної ревізії підконтрольних установ надається лише у тому разі, коли їм не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Проведення планових виїзних ревізій здійснюється органами державного фінансового контролю одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів. Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів, визначається Кабінетом Міністрів України.
За приписами частин 10 та 11 ст. 11 Закону № 2939-ХІІ тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів.
Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Процедура проведення інспектування в міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у період, який перевіряється) державне чи комунальне майно, а на підставі рішення суду - в інших суб'єктів господарювання визначається Порядком проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 20.04.2006 р. за № 550 (далі - Порядок № 550, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п. 9 Порядку № 550 склад, кількість посадових осіб контролюючого органу та строки проведення ревізії визначаються контролюючим органом з урахуванням обсягу передбачених програмою ревізії питань та в межах визначеної її тривалості (30 робочих днів для планової та 15 - для позапланової).
Строк проведення ревізії, в межах визначеної Законом тривалості продовжується за рішенням керівника контролюючого органу, а понад визначену Законом тривалість - за рішенням суду на строк, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 - для позапланової виїзної ревізії.
Пунктом 22 Порядку № 550 передбачено, що планова виїзна ревізія може бути зупинена у разі необхідності проведення зустрічних звірок, без завершення яких неможливе якісне проведення ревізії, термінового виконання інших завдань відповідно до повноважень, передбачених Законом, а також у разі обґрунтованого звернення об'єкта контролю за погодженням з керівником контролюючого органу.
Таким чином, за наявності об'єктивних підстав неможливості проведення у встановлений законодавством строк планової ревізії, які доводять необхідність продовження строку планової ревізії, такий строк може бути продовжено на підставі рішення суду.
Зважаючи на повідомлені позивачем обставини, а саме великий обсяг фінансування, значну кількість підрядних організацій та об’єктів будівництва, а також кількості робочих днів, використаних Управлінням на проведення ревізії та неможливості забезпечити належне проведення ревізії в 30 - денний строк суд приходить до висновку про наявність законних підстав для продовження строку проведення ревізії на 15 робочих днів з 24.09.2018 року.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідач не заперечує проти продовження строку проведення ревізії на 15 робочих днів з 24.09.2018 року, про що повідомив суд у заяві про визнання позову.
У відповідності до ч. 4 ст. 189 КАС України у разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.
Враховуючи те, що судом встановлено наявність законних підстав для продовження строку проведення ревізії, а також визнання в повній мірі позову відповідачем, суд вважає що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
У відповідності до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб’єкта владних повноважень, пов’язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
В матеріалах справи відсутнє будь-яке документальне підтвердження судових витрат зі сторони позивача, пов’язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, а тому, суд не вирішує питання про їх стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 189, 241 - 246, 250 КАС України, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Надати Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області дозвіл на продовження терміну проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Чернівецької ОДА терміном на 15 робочих днів, з 24.09.2018 року по 12.10.2018 року.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Суддя П.Д. Дембіцький