Постанова № 76553694, 29.08.2018, Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
29.08.2018
Номер справи
210/3620/18
Номер документу
76553694
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1 ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 210/3620/18

Провадження № 3/210/1381/18

П О С Т А Н О В А

29 серпня 2018 року

Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_2, розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Голо вного управління держпраці у Дніпропетровській області Державної інспекції України з питань праці про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працює головою Металургійної районної у місті ради, проживає за адресою: житловий масив Кресівський – ІІ, вул. Лісова, буд. 226, село Надеждівка, Криворізького району Дніпропетровської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за ст. 188-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Державним інспектором праці ГУ ДП у Дніпропетровській області ОСОБА_4, в ході позапланового заходу з питань дотримання вимог чинного законодавства з питань про працевлаштування осіб з інвалідністю у Виконавчому комітеті Металургійної районної у місті радивстановлено, що у Виконавчому комітеті Металургійної районної у місті ради було виявлено порушення виконання нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, чим порушено вимоги ст. 188-1 КУпАП.

Згідно пункту 1.4 розділу 2 Положення про виконавчий комітет Металургійної районної у місті ради, затвердженого Рішенням районної у місті ради від 26.08.2016 року № 80 «Очолює Виконавчий комітет голова районної у місті ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету».

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_3 в судовому засіданні присутнім не був, про час та місце розгляду протоколу про адміністративне правопорушення повідомлений, надав до суду заперечення щодо протоколу про адміністративне правопорушення № 20/4.2-9 від 19 червня 2018 року, з яких вбачається, що вважає протокол таким, що суперечить діючому законодавству України, оскільки, в 2017 році всі особи з інвалідністю, які зверталися до виконкому районної у місті ради та пройшли конкурсний відбір, були працевлаштовані. Порядок прийняття на окремі посади на службу в органах місцевого самоврядування регламентується специфічними правовими нормами, закріпленими Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та Порядком проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. №169. Зокрема, на посаду можуть бути призначені особи, які мають відповідну освіту і пріоритетну підготовку, володіння державною мовою. З метою реалізації ст. 19 Закону виконкомом районної у місті ради офіційно оголошується конкурс при наявності вакантної посади шляхом надання відповідного оголошення, яке поширюється в пресі або через інші засоби масової інформації. Всі особи, в тому числі із інвалідністю, мають право на проходження конкурсу - та працевлаштування. У виконкомі районної у місті ради такі особи працюють. Скарги від осіб з інвалідністю з питань відмови щодо працевлаштування в 2017 році та за попередні роки, відсутні. У зв'язку із чим вважає факти, викладені у протоколі щодо невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, не відповідають дійсним обставинам справи. Голова районної у місті ради не може відповідати за те, що такі категорії громадян не виявили бажання та не зверталися з питань працевлаштування в 2017 році до виконкому районної у місті ради. Докази щодо відсутності у виконкомі районної у місті ради створення нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю працівник, який складав протокол, не надала. Враховуючи викладене, просить суд закрити справу за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування

інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Згідно з п. 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст.251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 20/4.2-9 від 19.06.2018 року, актом за результатами проведення перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Суд вбачає у діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_3, ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 188-1 КУпАП, а саме невиконання посадовою особою, яка користується правом прийняття на роботу і звільнення, розпорядження виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, місцевої державної адміністрації або рішення служби у справах дітей чи рішення іншого органу про працевлаштування осіб, забезпечення роботою яких відповідно до законодавства покладено на ці органи.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягненнясуд враховує характер вчиненого правопорушення, матеріали, що характеризують особу, яка притягається до відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують її відповідальність.

Суд при накладенні адміністративного стягнення враховує, що ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності раніше не притягувався. Вказану обставину суд визнає в якості пом’якшуючої відповідальність. Обставин, які б обтяжували покарання судом не встановлено.

При накладенні адміністративного стягнення, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, вважаю, що стягнення у вигляді штрафу відповідає вимогам ст.ст. 23, 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення і є співмірним скоєному.

На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_3 слід стягнути судовий збір у розмірі 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ст. 188-1 КУпАП, із застосуванням відносно нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави, що становить 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85,00 (вісімдесят п'ять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_3, судовий збір у розмірі 352,40 грн. в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство (ЕАП); код банку отримувача 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі не сплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місце знаходженням його майна.

Строк пред’явлення постанови до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу.

Суддя: Р. Є. Скотар