Ухвала суду № 76539735, 17.09.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2018
Номер справи
0340/1850/18
Номер документу
76539735
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

17 вересня 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1850/18

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Сорока Ю.Ю., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про визнання незаконною та скасування постанови та припису,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення №113 від 03.09.2018 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування та визнання протиправним припису про усунення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 21.08.2018.

Як передбачено пунктом 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Позовна заява підлягає поверненню позивачеві на підставі пункту 6 частини четвертої статті 169 КАС України з таких підстав.

Так, відповідно до пункту 6 частини четвертої статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).

Отже, підставою для повернення позову є факт порушення позивачем правил об'єднання позовних вимог.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення №113 від 03.09.2018 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування та визнати протиправним припис про усунення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 21.08.2018.

Відповідно до ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Згідно п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

Водночас, відповідно до п.1 ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд справ про адміністративне правопорушення, накладення адміністративних стягнень, оскарження постанов суду (судді) у справі про адміністративне правопорушення здійснюється у порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення і належить до компетенції загального місцевого суду, як адміністративного.

Отже, вимога позивача про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення №113 від 03.09.2018 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування підлягає розгляду загальним місцевим судом, як адміністративним, а саме Ківерцівським районним судом Волинської області.

В свою чергу, вимога позивача про визнання протиправним припису про усунення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 21.08.2018 відноситься до юрисдикції Волинського окружного адміністративного суду.

Таким чином, позивачем у даній позовній заяві об'єднано дві позовні вимоги, які підсудні різним судам.

Відповідно до ч.5 ст.172 КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам.

Враховуючи те, що позивачем порушено правила об'єднання позовних вимог, суддя вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про визнання незаконною та скасування постанови та припису, на підставі п.6 ч.4 ст.169 КАС України необхідно повернути ОСОБА_1.

Керуючись статтею 169, 172 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про визнання незаконною та скасування постанови та припису, повернути позивачеві.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою і доданими до неї документами не пізніше наступного дня після її постановлення.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Суддя Ю.Ю. Сорока