
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2018 року справа № 823/2147/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
секретар судового засідання - Попельнуха Ю.І.,
за участю представників:
позивача - Петруніної В.В.,
відповідача - Зіменка С.М.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Вамптрансавто" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вамптрансавто" (далі - ТОВ "ВТА", позивач) подало позов до Державної фіскальної служби України (далі - ДФС України, відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України № 540487/34556060 від 05.01.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної № 25 від 25.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до приписів п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України складена та заявлена в Єдиному реєстрі податкових накладних до реєстрації податкова накладна від 24.11.2017 № 25, однак її реєстрація була зупинена у зв'язку з виявленням невідповідності обсягів постачання обсягам придбання по товарах за УКТ ЗЕД 1520 та запропоновано ТОВ "ВТА" надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
З метою підтвердження реальності господарської операції з придбання товару та обсягів його придбання 28.12.2017 по вказаній накладні до відповідача були направлені в електронному вигляді копії документів, однак за результатами розгляду даних документів комісією ДФС України було відмовлено у реєстрації податкової накладної № 25 від 24.11.2017, про що 05.01.2018 ухвалено рішення № 540487/34556060 про відмову у реєстрації вказаної податкової накладної з підстав надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/ або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про їх реєстрацію.
Позивач вважає оскаржуване рішення ДФС України № 540487/34556060 від 05.01.2018 необґрунтованим та таким, що не відповідають чинному законодавству, оскільки позивачем були надані всі необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній № 25 від 24.11.2017.
Також, позивач зазначає, що приймаючи оскаржувані рішення відповідачем невірно обрано спосіб реалізації покладених на ДФС завдань та функцій, оскільки ДФС обмежилася лише аналізом наданих позивачем документів та пояснень, що є порушенням принципів всебічності та неупередженості.
В письмовому відзиві на адміністративний позов відповідач просив в його задоволенні відмовити повністю, зазначивши при цьому, що рішеннями комісії ДФС України від 05.01.2018 № 540487/34556060, позивачеві було відмовлено у реєстрації податкової накладної № 25 від 24.11.2017 з підстав надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, а саме: договір укладений з водієм ,який здійснював перевезення, відсутні документи на автомобіль та документи водія, відповідно до документів, що додавалися до декларації не можливо встановити, який транспорт здійснював перевезення і кому даний транспортний засіб належить, договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської діяльності.
05 червня 2018 року ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду позовну заяву ТОВ "Вамптрансавто" залишено без руху та встановлено строк, протягом якого можуть бути усунуті недоліки.
15 червня 2018 року представником позивача подано заяву про виправлення недоліків з додатком - оригіналом платіжного доручення.
20 червня 2018 року ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, визначено здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 19.07.2018.
19 липня 2018 року усною ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду, занесеною до протоколу судового засідання, відкладено підготовче засідання до 31.07.2018.
31 липня 2018 року представник позивача подав до суду заяву про долучення документів.
31 липня 2018 року усною ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду, занесеною до протоко судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 20.08.2018.
Усною ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 20.08.2018, занесеною до журналу судових засідань, оголошено перерву в судовому засіданні до 05.09.2018.
У судовому засіданні 05.09.2018 представник позивача просила адміністративний позов задовольнити повність, а представник відповідача - відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.
Суд встановив, що товариство з обмеженою відповідальністю "Вамптрансавто", зареєстроване, як суб'єкт господарювання - юридична особа 02.08.2006. Видом діяльності даного підприємства, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій є, зокрема, оптова торгівля хімічними продуктами.
11 листопада 2015 року між позивачем та ТОВ "Черкаський завод автохімії" укладено договір № 165, відповідно до якого позивач зобов'язується передати у власність ТОВ "Черкаський завод автохімії" товар, а ТОВ "Черкаський завод автохімії" зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму на умовах цього договору.
Постачання товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення ТОВ "Черкаський завод автохімії", узгодженого з позивачем. Замовлення узгоджується в порядку встановленому в п.7.2 цього договору.
Підтвердженням факту узгодження сторонами найменування, кількості, комплектності, асортименту та ціни товару є прийняття ТОВ "Черкаський завод автохімії" товару відповідно до видаткової накладної або акту приймання-передачі, що після підписання сторонами мають юридичну силу специфікації, в розумінні статті 266 Господарського кодексу України.
Відповідно до пункту 7.1 даного договору передача товару здійснюється окремими партіями згідно товаросупровідних документів.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг відповідно до вказаного договору позивач в установлені терміни склав, зокрема, податкову накладну від 24.11.2017 № 25 та відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України направив 28.12.2017 в електронному вигляді до Державної фіскальної служби України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
05 грудня 2017 року відповідач прийняв податкову накладну від 24.11.2017 № 25, однак відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена у зв'язку з тим, що ПН/РК відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації НП/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 1520 та запропоновано позивачеві надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.
26 грудня 2017 року позивачем відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України направлено в електронному вигляді до ДФС України документи, щодо підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній від 24.11.2017: № 25, а саме:
- контракт № 555 от 07.08.2017 від 07.08.2017 з доповненням № 12 від 26.10.2017 до контракту №555 от 07.08.2017,
- витяг з ЄДР ТОВ "Вамптрансавто",
- договір №165 ві 11.11.2015,
- довіреність на отримання ТМЦ №11 від 24.11.2017,
- МД-2 № UA 125190/2017/657578 від 24.11.2017,
- видаткова накладна №63 від 24.11.2017,
- податкова накладна №25 від 24.11.2017,
- квитанція від 05.12.2017 до ПН №25 про зупинку реєстрації ПН.
Комісія Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України прийняла рішення від 05.01.2018 № 540487/34556060 про відмову у реєстрації даних податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, підставою для відмови стало те, що позивач надав копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування.
Позивач не погодився з вказаними рішеннями від 05.01.2018 № 540487/34556060 оскаржив його до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що відповідно до положень п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України), на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Положенням п. 201.10 ст. 201 ПК України, визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до положень п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
В свою чергу, за приписами п. 74.2. ст. 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику..
Відповідно до положень п. 201.16.1. ст. 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних (пункт 201.10 ПК України).
Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок № 1246) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 (далі - Критерії).
Пункт 6 Критеріїв містить у собі визначення двох різних критеріїв: моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
Суд зазначає, що критерій який визначений відповідачем у квитанціях, надісланих позивачеві, як невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД у п. 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків - не передбачений.
Крім того, відповідно до положень п. 201.16.2 ст. 201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Як свідчать матеріали справи, за результатами господарської операції позивача з ТОВ "Черкаський завод автохімії" відповідно до приписів п. 201.1 статті 201 Податкового кодексу України була складена та заявлена до реєстрації податкова накладна № 25 від 24.11.2017. Оскільки реєстрація зазначеної накладної була зупинена ДФС України, про що було повідомлено позивача шляхом направлення засобами електронного зв'язку квитанції від 05.12.2017, з метою підтвердження реальності вказаних господарських операцій з придбання товару та обсягів його придбання 28.12.2017 були відправлені в електронному вигляді копії таких документів: контракт № 555 від 07.08.2017 з доповненням № 12 від 26.10.2017 до зазначеного контракту, витяг з ЄДР позивача, договір № 165 від 11.11.2015, довіреність на отримання ТМЦ № 11 від 24.11.2017, МД-2 № UA125190/2017/657578 від 24.11.2017, видаткова накладна № 63 від 24.11.2017, платіжне доручення № 399 від 14.12.2017, податкова накладна № 25 від 24.11.2017, квитанція від 05.12.2017 до ПН 25 про зупинення реєстрації ПН.
Також, вказаний перелік наданих документів відповідає переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 № 567.
Однак, відповідачем, всупереч вимог пп. "в" п. 201.16.1 ст. 201 ПК України, зупиняючи реєстрацію податкової накладної від 24.11.2017 № 25, не визначено вичерпного переліку документів, надання яких мало б надати позивачеві можливість зареєструвати зазначені податкові накладні, а відмова у прийнятті до реєстрації податкової накладної з підстав недостатності документів для прийняття рішення можлива виключно за умови наявності вичерпного переліку таких документів (пп. "в" п. 201.16.1 ст. 201 ПК України).
При відмові у прийнятті до реєстрації податкової накладної з посиланням на ненадання платником податків достатніх документів, комісія має навести дані щодо документів, надання яких дасть можливість прийняти ПН до реєстрації.
За даними оскаржуваного рішення від 05.01.2017 № 540487/34556060 про відмову у реєстрації даних податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, підставою для відмови реєстрації податкової накладної від 24.11.2017 № 25 стало те, що позивач надав копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування.
Посилання на вказану підставу в обґрунтування прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення комісією доказів того, що подані позивачем документи - є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність таких рішень, у зв'язку з чим суд дійшов висновку про визнання протиправним оскаржуваного рішення комісії Державної фіскальної служби України від 05.01.2018 № 540487/34556060.
Крім того, з документів які містять в матеріалах справи та які були надані в електронному вигляді до ДФС України встановлено, що господарські операції фактично здійсненні і підтверджені належним чином складеними первинними документами, дослідженими судом, які відповідають за змістом вимогам чинного законодавства України та відображають реальність господарських операцій, які є підставою для формування податкового кредиту платника податків.
Як свідчать матеріали справи, між позивачем та ТОВ "Черкаський завод автохімії" укладено договір від 11 листопада 2015 року № 165. Згідно вказаного договору позивач зобов'язується передати у власність вказаному товариству товар, а ТОВ "Черкаський завод автохімії" зобов'язується прийняти і сплатити за нього певну суму на умовах цього договору.
Відповідно до видаткової накладної від 24.11.2017 № 63 ТОВ "Черкаський завод автохімії" поставлено гліцерин сирий на суму 402144,00 грн.
Передача товару здійснювалася на умовах EXW - склад позивача: м. Черкаси, вул. Сурікова, 9/7 відповідно до Міжнародних правил тлумачення термінів "Інкотермс - 2010" (пункт 7.3 договору № 165 від 11.11.2015).
За вказаний товар ТОВ "Черкаський завод автохімії" розрахувалися в повному обсязі, що підтверджується платіжним дорученням № 399 від 14.12.2017.
Імпорт вказаного товару позивачем підтверджується контрактом № 555 від 07.08.2017 з доповненням № 12 від 26.10.2017, МД-2 № UA125190/2017/657578 від 24.11.2017, інвойсом та документами з міжнародного перевезення товару.
Отже, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг позивач у встановлені терміни правомірно склав податкову накладну 24.11.2017 № 25 та направив у електронному вигляді для її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а відповідач в свою чергу протиправно відмовив у реєстрації цієї податкової накладної.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, що відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління на користь позивача судовий збір в розмірі 1762,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 - 246, 255, 295 підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України № 540487/34556060 від 05.01.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної № 25 від 25.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Вамптрансавто" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Учасники справи:
1) позивач - товариство з обмеженою відповідальністю "Вамптрансавто" (18003, м. Черкаси, вул. Чорновола, 118, ідентифікаційний код 34556060);
2) відповідач - Державна фіскальна служба України (04053, м. Київ, Львівська площа, будинок 8, ідентифікаційний код 39292197).
Рішення складене у повному обсязі та підписане 17.09.2018.
Суддя В.О. Гаврилюк