
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
11 вересня 2018 року м. Львів № 813/2318/18
14 год. 59 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., секретаря судового засідання Козак О.М., представника відповідача 2 Мартиняка Р.М., розглянув у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання позивача та відповідача 2 про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Західного офісу Держаудитслужби до Львівського комунального підприємства «Рембуд», Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Львівська міська рада, про стягнення коштів, -
у с т а н о в и в:
Західний офіс Держаудитслужби звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Львівського комунального підприємства «Рембуд», Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про стягнення з відповідача 1 - Львівського комунального підприємства «Рембуд», на рахунок управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради кошти в сумі 1811696,36 грн., одержані підприємством за надання в оренду нежитлових приміщень; стягнення з відповідача 2 - Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, до місцевого бюджету м. Львова кошти в сумі 1811696,36 грн. перераховані Львівським комунальним підприємством «Рембуд» на рахунок відповідача 2 за надання в оренду нежитлових приміщень.
Ухвалою суду від 06.07.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
25.07.2018 за вх. № 23411 від позивача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України
Протокольною ухвалою суду від 26.07.2018 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору залучено Львівську міську раду.
31.07.2018 за вх. № 23945 від відповідача 2 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі на підставі п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 813/1984/18.
В підготовчому судовому засіданні 11.09.2018 представник відповідача 2 підтримав це клопотання просив його задовольнити.
Позивач явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце підготовчого судового засідання повідомлений належним чином.
04.09.2018 за вх. № від представника позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з перебуванням представника у відпустці.
Третя особа, Львівська міська ради явки уповноваженого представника явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечила, про дату, час і місце судового розгляду повідомлена належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи не подавала.
Суд заслухав думку представника відповідача 2 щодо можливості розгляду вказаного клопотання за даною явкою сторін, проти чого заперечив представник відповідача та, вирішуючи його, керується таким.
Підстави для зупинення провадження у справі визначені у ст. 236 КАС України. При цьому, у цій статті визначено передумови для обов'язкового зупинення провадження у справі та випадки, коли суд має право зупинити провадження у справі.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Виходячи з аналізу даної норми слід дійти висновку, що дана підстава виникає в процесі тоді, коли постановлення рішення можливо після підтвердження фактів, що мають преюдиційне значення для даної справи, в іншій справі, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Крім цього, на переконання суду, об'єктивна неможливість розгляду справи полягає у взаємозв'язку підстав позову, що розглядається, з юридичними фактами, які будуть встановлені судовим рішенням в іншій справі.
Необхідно також зазначити, що зупинення провадження з підстав, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України, допускається лише тоді, коли зібрані докази не дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Підставою цього позову зазначено те, що за результатами ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління комунальної власності виявлено недоліки і порушення, які призвели до недоотримання фінансових ресурсів бюджетом м. Львова на суму 1811696,36 грн. У ході цієї ревізії проведено зустрічну звірку в ЛКП «Рембуд», з метою документального підтвердження виду обсягу і якості операції та розрахунків та з'ясовано, що Управлінням комунального майна надано ЛКП «Рембуд» дозвіл бути орендодавцем нежитлових приміщень будинку за адресою: м. Львів, пл. Галицька, 15. Однак, отримані від оренди майна кошти від ЛКП «Рембуд», за період з червня 2014 по листопад 2016 на суму 1811696,36 грн. (без ПДВ) до міського бюджету не надійшли, а були використані на господарські потреби підприємства. За наслідками ревізії УКВ ДЕР ЛМР скеровано вимоги від 13.04.2018 № 06-15/2482 про усунення порушень терміном до 13.05.2018 та зобов'язано об'єкт контролю забезпечити сплату ЛКП «Рембуд» до міського бюджету м. Львова, отриманої орендної плати на суму 1811696,36 грн. Разом з тим, така вимога виконана не була, кошти до бюджету не перераховано. Оскільки згідно з п. 8 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», органу державного фінансового контролю в тому числі надано право у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених підстав та з порушенням законодавства, на підставі ч. 4 ст. 5 КАС України звернувся із цим позовом до суду.
Представником відповідача 2 до матеріалів клопотання долучено ухвалу про відкриття провадження у адміністративній справі № 813/1984/18 від 15.05.2018 (суддя Лунь З.І.) за позовом Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до Західного офісу Держаудитслужби про визнання протиправними та скасування вимог.
Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради звернулося до суду з позовом до Західного офісу Держаудитслужби, в якому просить суд визнати протиправними та скасувати обов'язкові вимоги відповідача за наслідками ревізії від 13.04.2018 №06-15м/2482 щодо усунень порушень, а саме:
-п.7.2, п.7.3 Положення про оренду майна територіальної громади м.Львова затвердженою ухвалою Львівської міської ради від 07.06.2017 зі змінами та доповненнями, п.1 ухвал Львівської міської ради «Про міський бюджет м. Львова на 2014 рік» від 06.02.2014 №3044, «Про міський бюджет м. Львова на 2015 рік» від 19.01.2015 №4261, «Про міський бюджет м. Львова на 2016 рік» від 24.12.2015 №33 ЛКП «Рембуд»;
-ст.ст.3, 4 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» від 16.03.1992 « 2171-ХІІ, п.6 Порядку відчуження об'єктів Державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 №803, ст.22 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV та ст.ст.224, 225 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-IV;
-п.п.1, 3 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХIV, п.п.1, 3 ст.1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 №417-VІІІ, п.п.4, 6 Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 №92, п.2 рішення Львівської міської ради «Про сприяння у створенні об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Львові» від 13.06.2016 №448, п.16 Порядку списання з балансу міської ради багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності, затвердженого рішенням від 30.09.2016 №876, Положення про порядок передачі (постановки) на баланс нежитлових будівель (споруд) чи їх частини на баланс ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради», затвердженого рішенням Львівської міської ради від 06.04.2001 №129.
Оскільки в межах справи № 813/1984/18 (суддя Лунь З.І.) оскаржується правомірність вимоги № 06-15/2482 від 13.04.2018, для примусового усунення порушень, що у ній зафіксовані, та її виконання позивач звернувся до суду із позовом в межах справи № 813/2318/18 (суддя Качур Р.П.), суд вважає, що вказані справи є пов'язаними, а рішення суду у справі № 813/1984/18 (суддя Лунь З.І.) матиме значення для прийняття рішення у межах справи № 813/2318/18 (суддя Качур Р.П,).
Оцінюючи встановлені судом обставини, суд вважає клопотання представника позивача та представника відповідача 2 про зупинення провадження у справі обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 236, 248, 256, 294, 295, підп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в :
1. Клопотання позивача та відповідача 2 - задовольнити.
2. Провадження в адміністративній справі № 813/2318/18 за позовом Західного офісу Держаудитслужби до Львівського комунального підприємства "Рембуд", Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Львівська міська рада, про стягнення коштів, - зупинити до набрання законної сили рішенням у адміністративній справі № 813/1984/18 за позовом Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до Західного офісу Держаудитслужби про визнання протиправними та скасування вимог.
3. Про поновлення провадження у справі сторони будуть повідомлені судом ухвалою про поновлення провадження у справі.
4. Копію ухвали надіслати сторонам.
Ухвала про зупинення провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом п'ятнадцяти днів з дня складення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 17.09.2018 року.
Суддя Качур Р.П.